Literatūra

Četras dienas grāmatu mīļotājiem
0

No 1. līdz 4. martam Ķīpsalā notiks ikgadējā “Latvijas grāmatu izstāde 2012”, kurā ar saviem izdevumiem piedalīsies arī izdevniecība “Lauku Avīze”. 


Pilna soma jaunām grāmatām, sejā prieks par sastapšanos ar rakstniekiem un pie sirds piekļauta maiņas punktā iegūta tik ļoti kārotā lasāmviela – tāds varētu izskatīties lasītājs, dodoties mājup no Latvijas grāmatu izstādes. Grāmatu draugi jau zina, ka daudzo izdevniecību bezgalīgā piedāvājuma laukā jāsaglabā skaidrs prāts, jo visu kāroto jau nenopirkt pat par krietni zemāku cenu. Arī “Lauku Avīzes” izdevniecības stendā rindosies daudz izdevumu, sākot ar “Lata sērijas” romāniem un beidzot ar jaunumiem – Māras Svīres “Audums kāzu kleitai”, Kristapa Baņķa “Tavs astrologs”, Egila Lukjanska “Sieviete visam mūžam” un citām grāmatām.

Izstādes dienās vairākus vārda māksliniekus varēs sastapt vaigā – Māru Svīri, Vladimiru Kaijaku, Dainu Avotiņu, Annu Skaidrīti Gailīti, Ingunu Baueri, Arnoldu Auziņu, Ēriku Kūli, Amandu Aizpurieti, Juri Zvirgzdiņu, Ievu Samausku. Būs tikšanās ar lietuviešu rakstnieci Kristinu Sabaļauskaiti, kas jau sarakstījusi “Silva rerum II”, vācu literāti, grāmatas “Ābolu sēkliņu garša” autori Katrīnu Hāgenu, zviedru pusaudžu literatūras rakstnieku Ulfu Starku. Žurnāliste Marina Kosteņecka ir sagaidījusi savas grāmatas “Vēstules no mājām” (vecāku gulaga laika sarakste desmit gadu garumā) izdevumu latviešu valodā un piedalīsies tās atvēršanas svētkos. Gardēžiem ies pie sirds tikšanās ar pavārgrāmatas “Dzīves garša” autori Ilzi Jurkāni.

Arī bērniem netrūks prieka. Grāmatas “Bubulis un bubulēns” pirmizrādē V. Zālīša pamatskolas 1.c klases skolēni kopā ar aktieri Mārtiņu Brūveri spēlēs ainiņas no šīs grāmatas. Vēl filmu studijas “Rija” mākslinieki stāstīs un rādīs, kā top animācija par Loti no grāmatas “Lote un mēnessakmens noslēpums”.

 

Kā magnēts apmeklētājus ikreiz pievelk grāmatu maiņas punkts, uz kuru var atnest izlasītās un saņemt meklētās grāmatas. Pagājušajā izstādē kārotos izdevumus ieguva vairāk nekā 8500 lasītāju. Maiņas punktā savu artavu ieguldīs arī Rīgas Centrālā bibliotēka, Latvijas Grāmatnieku ģilde, izdevniecības un apgādi.

 

Grāmatu izstādē labi iederēsies arī dokumentālā filma “Grāmatnieks Jānis Roze” (režisore Ilze Kunga, “Film Angels Studio”).

Bet mūsdienu grāmatniecības datu bāzes sakārtošanai būtiska ir iespēja ātri un ērti noskaidrot ikvienas grāmatas pieejamību un autortiesību statusu. Tas izdarāms ar meklēšanas rīku un instrumentu kopumu “Arrow”. Kāds no tā labums Latvijas autoriem, izdevējiem un grāmatu tirgotājiem? Par to zinās stāstīt Latvijas Grāmatnieku ģildes “Arrow” projekta vadītājs Dainis Rudušs.

 

LA.lv
LA
LA.LV
Kultūra
Veiksmīga latviešu izcelsmes rakstniece, žurnāliste un profesore sniegs publisku lekciju
Nedēļa
LA
LA.LV
Kultūra
Būt sabiedrības modinātājai. Tapusi televīzijas filma par Māru Zālīti
Nedēļa
LA
LA.LV
Kultūra
Leģendāro “Zelta Ābeli” pieminot
9. novembris, 2019

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LA
LA.LV
Latvijā
Solidaritāte, cieņa un drosme. Valsts prezidenta Egila Levita runa pie Brīvības pieminekļa
4 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Foto. Svētku uguņošana priecē iedzīvotājus gan Rīgā, Daugavmalā, gan pie televizoru ekrāniem
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Foto. Lāpu gājiens Rīgā pulcē tūkstošiem dalībnieku
4 stundas
LK
Linda Kusiņa-Šulce
Kultūra
Atdot daļiņu no saņemtā. Saruna ar Jāni Lūsēnu
Intervija 9 stundas
SM
Signe Mengote
Ekonomika
Jāvērtē pēc spējām, nevis diagnozes. Kā mazināt plaisu starp darba devējiem un invalīdiem
9 stundas