×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
11. oktobris, 2012
Drukāt

Četras Igaunijas tīmekļa vietnes cietušas kiberuzbrukumā

Foto - AFPFoto - AFP

Trešdienas vakarā pret četrām Igaunijas tīmekļa vietnēm tika vērsts kiberuzbrukums, ziņo Nacionālā raidsabiedrība ERR.

Kā atklāja Igaunijas Valsts informācijas sistēmu padomes Komunikāciju departamenta vadītāja Līsa Tallina, kiberuzbrukumi vērsti pret Igaunijas valdības tīmekļa vietni “Eesti.ee”, kā arī pret Centra partijas un Tēvzemes un “ResPublica” apvienības mājaslapām. Taču Tallina uzsvēra, ka šie kiberuzbrukumi nav bijuši veiksmīgi.

Notikušais tiek saistīts hakeru grupējuma “Anonymous” draudiem sarīkot kiberuzbrukumu Igaunijai. Kiberuzbrukumi sākās trešdienas vakarā ap plkst.19.30 un ilga vairākas stundas. Ceturtdienas rītā izdevies atjaunot vietņu darbību.

Hakeru grupējums “Anonymous” internetā publicētā videoierakstā draudēja sarīkot kiberuzbrukumu Igaunijai. Kā teikts tīmekļa videotēkā “YouTube” ievietotajā paziņojumā, Igaunijas valdība atradusi līdzekļus, lai palīdzētu finanšu grūtībās nonākušajai Grieķijai, lai gan tā ir daudz labāk pārtikusi nekā pati Igaunija. “Igaunija teic, ka tai nav naudas, taču tad tā piešķir Grieķijai 356,24 miljonus eiro,” norādīja hakeru pārstāvji. Videoieraksta noslēgumā teikts: “Tam ir jābeidzas. Igaunijas tauta, mēs jūs neesam aizmirsuši.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+