×
Mobilā versija
+10.5°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
30. jūnijs, 2014
Drukāt

Četras krāšņas dienas – gaidāmi ceturtie Rožu svētki Tukumā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Šīs nedēļas nogalē, no 3. līdz 6. jūlijam, jau ceturto reizi Tukumā tiks svinēti Rožu svētki, presei pavēstījusi Tukuma TIC ceļojumu organizatore Aija Neilande.

Šogad arī svētku tēma ir saistīta ar skaitli četri – svētki notiek 4. reizi, tie ilgs četras dienas, norisināsies četrās vietās un, protams, arī svētku dalībniekus un apmeklētājus rīkotāji cer sagaidīt no visām četrām debespusēm.

Rožu svētku pasākumi šogad norisināsies ne vien Tukuma pilsētā, bet arī Pūres pagastā, Slampes pagasta Ozolnieku ciemā un rožaudzētavā “Rozītes” Sēmes pagastā, kā arī Jaunmoku pilī.

Rožu svētki sāksies jau ceturtdien, 3. jūlijā, pulksten 13 ar radošo meistarklasi bērniem Tukuma Brīvības laukumā un ar vokālās grupas “Anima Solla” koncertu pulksten 20 Ozolnieku ciemā.

Piektdien, 4. jūlijā, prieku un iedvesmu smelties aicina rožu kolekciju dārza “Rozītes” saimnieki Daila un Bruno Trubiņi Sēmes pagastā. Bet diena noslēgsies Durbes estrādē Tukumā, kur no plkst. 21 risināsies Pasaules koru olimpiādes ieskaņu koncerts, bet no pulksten 23 dziedās brāļi Auzāni.

Sestdien visas dienas garumā tiks veidots lielais Rožu vainags, kur savu rozi aicināts iespraust ikviens Rožu svētku apmeklētājs. Dejos un dziedās vietējie un ārvalstu viesi, koncertēs Ivo Fomins, kā arī grupas “Putni bez spārniem”, “Biga Al & The Jockers” un “Rīgas Viļņi”.

Darbosies mākslinieku iela, kurā būs iespējams radoši padarboties un apskatīt gleznu izstādes “Rožu iela” un “Sieviete – Roze”. Tukuma kultūras namā no plkst. 12 būs skatāma floristu darbu izstāde “Baltie mirkļi”, un visas dienas garumā Pils ielā būs skatāmi Rožu balkoni, kā arī daudz citu pasākumu citviet pilsētā, to skaitā arī Motokrosa turnīra 6.posms “Tukuma rožu kauss” Melnezera trasē.

Pūrē sestdien no plkst. 15 tiks svinētas Rožu kāzas. Sēmes pagastā Rožu kolekcijas dārzā no plkst. 11 notiks seminārs “Rožu ziedu krāšņums mūsu dārzos”, plkst. 13 notiks tikšanās ar dzejnieka Imanta Ziedoņa draugiem un daiļrades cienītājiem un kopīgi atklāta dzejniekam veltīta rožu dobe. Bērnu teātris “Knifiņš” dārzā izspēlēs “Krāsainās pasakas”, savukārt par muzikālo baudījumu rūpēsies saksofonists Vilnis Prancāns. Plkst. 18 – līnijdejas kantri skaņās ar dziedātāju Linitu Mediņu.

Savukārt svētdien norisināsies Tukuma Motokluba krosa moto tehnikas apskate, “Tukuma cālis 2014” laureātu koncerts, mazuļu ātrrāpošanas sacensības “Rožu pumpuriņš”, trakais nobrauciens “Rožu vāģis” un vietējo grupu koncerts “Tukuma rožu ritmi”. Rožu kolekcijas dārzā “Rozītes” notiks koncerts “Kā lai šodien vienaldzīgi klusē, ja visapkārt rozes zied”, kā arī tikšanās ar aktieri Andri Bērziņu koncertuzvedumā “Par Ziedoni, Ziediem, Mīlestību”.

Jaunmoku pilī svētdien visas dienas garumā norisināsies 7. Dārza svētki un J. S. Baha mūzikas festivāla vasaras koncerts “Laiks svinēt! DZĪVI.”, kurš mūs priecēs ar tādiem mūziķiem kā Raimonds Tiguls, grupu “E.D.E.N.” no Zviedrijas un jaukto kori “Sōla”. Norisināsies arī radošās darbnīcas un tirgošanās.

Jāpiemin arī, ka, sākot ar ceturtdienu, Tukuma kafejnīcās būs baudāms Tukuma Rožu kokteilis, kurš pēc šiem svētkiem tiks ieviests Tukuma kafejnīcu un bāru dzērienkartēs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+