Publicitātes foto

Četras mākslinieku balsis – “kim?” jubilejā
 0

“Kim?” Laikmetīgās mākslas centrs, atzīmējot savu darbības piecu gadu jubileju, mākslas cienītājus līdz 1. jūnijam aicina uz izstādi “NF piedāvā: no A uz BĒ uz CĒ līdz D”.

Reklāma
Reklāma
Notriektā tautumeita 7
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 30
Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli” 63
Lasīt citas ziņas

“Kim?” apskatāma grupas izstāde ar četru dažādu valstu autoru – skulptoru, gleznotāju, multimediju mākslinieku – piedalīšanos, kuri visi dzīvo un strādā Amsterdamā: Adrīls van Drimmelens, Frederika Pisuīza, Nikolass un Evita Vasiļjeva. Ar izstādes nosaukumu tiek apzīmēta visu četru autoru grupa, kuri, būdami savstarpēji pazīstami, spēlē noteiktu lomu katra izaug-smē. “Kā jau nosaukums apliecina, tas ir kā pazudis tulkojumā no angļu valodas. Vārdi tiek lietoti kā burti, kā skaņas, un gramatika nav konsekventa. Jau atsevišķas nosaukuma daļas pilda dažādas funkcijas. Kad vārdi zaudē to nozīmi, tie kļūst par formu. Citreiz “NF” es uztveru pat kā lietu,” izstādes nosaukumu raksturo māksliniece Evita Vasiļjeva. “NF” ir abstrakta forma, ko katrs grupas dalībnieks var interpretēt pēc sava prāta. “Kā jau pats nosaukums apliecina, mēs atsakāmies no “klasiskas” loģikas. Iemesli un paskaidrojumi beidz funkcionēt to “klasiskā” izpratnē. Atbilde nav jautājuma turpinājums, un “NF” nav divu burtu atšifrējums,” teic Evita.

“”NF” šādā formā radās arī tāpēc, ka katram no mums ir cita nacionalitāte, mēs domājam četrās valodās un izmantojam angļu valodu kā kompromisu. “NF” ir valodu kompromiss. Izstāde turpināsies gan Amsterdamā, gan Oslo. “NF” ir kā alternatīva valodu interpretācijām. “NF” kā “lieta” nīderlandiešu un norvēģu valodā saglabāsies brīvi interpretējama, bet pārējais izstādes nosaukums mainīsies atkarībā no izstādīšanās vietas,” izstādes vienojošo skaidro Evita un piebilst, ka “šie neloģikas (apgrieztas loģikas) principi mūs arī vieno domu gaitā un parāda, kā mēs attiecamies pret mākslu.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Mākslinieki izstādes struktūrā paturēja principu, ka katrs dalībnieks var radīt to, kas dotajā brīdī liekas aktuāls. Izstāde sastāv no četrām instalācijām – balsīm. Evita savu balsi raksturo kā “pašreizējo krīzi starp abstrakciju un figurativitāti, kurā es kā māksliniece meklēju, veidoju un kombinēju risinājumus.” Raksturojot savu kolēģu balsis, Evita teic: “Frederika nodarbojas ar video destrukciju un tā transformāciju skulptūrās; Nikolass savas bērnības atmiņas caur formām, krāsām un prezentācijas veidu pārvērš skulpturālos objektos, savukārt Adriels, iedvesmojoties no gremošanas sistēmas, caur dažādu dabisku šķidrumu palīdzību rada pats savas krāsas audeklos. Šis būtu ļoti brutalizēts un novienkāršots apraksts. Katra mākslinieka darbos ir ļoti skaistas un personīgas nianses, par kurām es varētu vēl daudz runāt.”

Nikolass Rīss izstādei radījis apjomīgu instalāciju, izmantojot skulptūras un video, bet Evita Vasiļjeva turpina sev tuvo mākslas radīšanas procesa tēmu. Izstādē skatāmi gleznotāja Adrīla van Drimmelena darbi un Frederikas Pisuīzas videoinstalācijas.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.