×
Mobilā versija
Brīdinājums -0.2°C
Made, Irbe
Otrdiena, 20. marts, 2018
1. aprīlis, 2014
Drukāt

Četras raksturīgākās ģērbšanās kļūdas pavasarī un vasarā (2)

Foto-Stock.xchngFoto-Stock.xchng

Lai arī kādas būtu katra pavasara un vasaras modes tendences, kopējā noskaņa allaž ir vienāda – prieks un vieglums. Tāpēc ģērbšanās kļūdas un stila likumi katrai siltajai sezonai ir visai līdzīgi, liecina izklaides centra “Rīga Plaza” bezmaksas stila semināru jeb “Stila 3dienu” stilistes Baibas Grīnas novērojumi.

Pēc stilistes teiktā, šis pavasaris un vasara nes daudz aktuālu modes ideju – nozīmīgi ir pasteļtoņi, tīras krāsas, kā arī spoži un mirdzoši audumi. Modē ir ieloces, skaras un skariņas, ornamenti un koši raksti, arī apdrukas ar grafiti elementiem, caurspīdīgumi tērpi. Taču, kā norāda stiliste Grīna: neatkarīgi no modes tendencēm, pastāv vismaz četras ģērbšanās kļūdas:

  1. Pārāk smagnēji vai citādi nepiemēroti apavi. Pavasara un vasaras apģērbs parasti ir viegls, noskaņās gaisīgs, un, ja izvēlas smagnējus apavus, tērps kļūst mazāk pamanāms. Arī apaviem jārada viegluma sajūta! “Tāpēc, izvēloties apavus pavasarim un vasarai, ir vērts rūpīgi pārdomāt, vai un kā tie saskanēs ar tavu siltās sezonas garderobi,” teic Grīna.
  2. Zeķbikses, kas nevajadzīgi pievērš uzmanību kāju problēmzonām. Rakstainas, puķainas, košas zeķbikses – tās šobrīd ir modē. Izvēloties tādas, slaidu kāju īpašniecēm galvenais uzdevums ir piedomāt pie zeķbikšu un kopējā tēla saskaņošanas, savukārt citām kritiski jānovērtē, kurās vietās uz kājas atradīsies zeķbikšu raksti. Tiem nevajadzētu būt vietās, ko uzskata par kāju problēmzonu. Ornamenti tikai lieki pievērsīs uzmanību, kā arī jāņem vērā, ka raksti un mežģīņu caurumi kājas vizuāli padara apjomīgākas. Tāpat jālūko, lai pie viegla tērpa, piemēram, pie vasarīgiem svārkiem, nav izvēlētas pārāk biezas, smagnējas zeķbikses.
  3. Reklāmas, modes tendenču vai emociju iespaidā veikts pirkums, kuram skapī nav vietas. Pirms doties iepirkties, jāpārdomā, ko īsti vajag un vai vispār vajag. Puķaina žakete teorētiski lieliski atbildīs šīs sezonas modei un ikvienai siltajai sezonai, bet, vai tā ir piemērota sievietes būtībai? Vai skapī esošās drēbes ar šo žaketi būs iespējams saskaņot? Ja sieviete vēlas savā ģērbšanās stilā ieviest ko pilnīgi jaunu, tas nevar būt tikai viens apģērba gabals, tam jābūt pilnam pavasara stila komplektam. Vai jaunajai žaketei ir pieskaņoti svārki, šallīte? Vai ir piemēroti apavi, soma? Rezultātā jaunā žakete var iegult plauktā un nekad netikt uzvilkta.
  4. Grib iegādāties ko jaunu, bet nopērk tieši to pašu. Tās ir lielas iepirkšanās lamatas. Pavasaris ir laiks, kad gribas pucēties, uzziedēt līdz ar pirmajiem krāsās piesātinātajiem pavasara ziediem, bet no veikala pārnāk ar gandrīz tādu pašu jaciņu, kādas skapī jau karājas. Jābūt kritiskai un drosmīgai! Ja pierasts valkāt tikai noteiktas krāsas drēbes, jāsaņemas un veikalā jāapstaigā arī tās apģērbu rindas, kas ir pilnīgi citās, garderobei neraksturīgās krāsās. Var sākt ar citas krāsas šallīti vai krekliņu, kas neprasīs lielu finansiālu ieguldījumu.

Par to, kāds ir optimālais svārku garums, vai raibas zeķbikses paredzētas tikai tievām kājām un daudziem citiem tematiem, kā arī aktuālajām sezonas modes tendencēm ikviens interesents varēs uzzināt no modes ekspertiem modes un izklaides centra “Rīga Plaza” dāvātajās “Stila 3dienās”.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. to diiiiii
    Jā, un vēl – siksniņas tā novilktas, ka iespiežas miesā. Izskatās, ka asinis vairs neriņķo.

Draugiem Facebook Twitter Google+