×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.8°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
2. janvāris, 2014
Drukāt

Četri cukurgailīši par vienu eiro
 (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Vienīgā vieta, kur gada pirmajā dienā Lielauces ciemā “var dabūt eiro”, ir cukurgailīšu ražotnes veikals. Kaut gan oficiāli tam nosaukums SIA “Lielauces kliņģeris”, vietējie sarunvalodā saka “Pie Hišova”. Tāpēc, ka gan cukurgailīšu ražotne, gan atpūtas vieta pie Lielauces ezera, gan veikals ir Valerija Hišova un viņa ģimenes izveidots.

1. janvārī desmitos no rīta jau bija pirmie pircēji – aptrūcies aliņš, ko par precīzi noskaitītajiem santīmiem pārdevusi saimnieka meita Kristīna Hišova. Vēlāk nākuši tie, kam vajadzējis maizīti, cigaretes. Līdz pusdienlaikam veikalā jau pabijuši padsmit pircēji.

“Nē, nekādu grūtību nav. Visi dod latiņus, tikai divi sāka tērēt pastā paņemtos starta komplektus. Latus lieku atsevišķā kastē. Kasē latus nokonvertēju uz eiro, un kases aparāts parāda, cik eiro jāizdod atlikumā,” atzīst Kristīna, kas vasarā beigusi studijas grāmatvedībā LLU un strādā ne tikai aiz letes, bet ir arī uzņēmuma valdes priekšsēdētāja vietniece. Jaunā nauda Lielaucē stresus nerada.

Tomēr naudas konvertēšana jokus izstrādā. Esmu liecinieks, kā četri puiši precīzi izrēķinājuši, lai par pieclatnieku sanāktu gan brendijs, gan katram pa cigaretei. Kases aparāts katru preci skaita eiro un kopējo summu uzrāda Ls 5,01. Taču santīma nav. “Neko darīt, tas santīms kasē paliek iztrūkums,” nopūšas Kristīna. Vaicāta, vai pārejas uz eiro radītos zaudējumus šogad izdosies atpelnīt, viņa ir droša, ka jā, bet… tikai ar cukurgailīšu ražošanu un tūrismu vasarā. Tik mazs veikals atsevišķi to gada laikā nevarētu.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Malaci, Hisova gimene, strada ka bitites. Mums patik iepirktes veikala pie jaukas pardevejas Kristinas. Prieks redzet ka viena gimene rupejas par musu nakotni un dabu. Mums visem garso cukurgailisi un prieks ka ir liela izvele (mums visvairak garso medus, piparmetru un citi).

  2. Šorīt arī pirku Lielauces cukurgailīšus Ogres aptiekā. 🙂 Iznāca divi gailīši par 0,73 Ls un vēl no manis dotajiem 73 saņiem izdeva vienu centu. 😀 Abi ar pārdevēju nosmējāmies, cik jocīgi sanāca.

Draugiem Facebook Twitter Google+