Kultūra
Kultūrpolitika

Četri deju kolektīvi konkursā iegūst līdzekļus jauniem tērpiem un starptautiskiem konkursiem 0


Valmieras deju kolektīvs “Agrā rūsa” ieguva lielo balvu.
Valmieras deju kolektīvs “Agrā rūsa” ieguva lielo balvu.
Publicitātes foto

Gatavojoties nākamā gada Vispārējiem latviešu Dziesmu un deju svētkiem, deju kolektīvi visā Latvijā ne vien cītīgi strādā pie repertuāra apguves, bet arī steidz atjaunot skatuves tērpus, kā arī plāno doties tuvākos un tālākos izbraucienos, lai atrādītu apgūto repertuāru un spodrinātu Latvijas vārdu pasaulē. Četriem tautas deju kolektīviem no Ķekavas, Bikstu novada un Valmieras atbalstu kopumā 7500 eiro vērtībā tautastērpu atjaunošanai un dalībai starptautiskos deju festivālos izdevies iegūt konkursā “Maksimālisti”, informē SIA “Maxima” komunikāciju pārstāvis Jānis Beseris.

Konkursā atbalstu 1500 eiro apmērā ieguva vidējās paaudzes deju kolektīvs “Bikstenieki”, kuri iegūtos līdzekļus izmantos Bikstu tradicionālo tautastērpu atjaunošanai un dalībai nākamā gada Dziesmu un deju svētkos. Deju kolektīva enerģiskie dejotāji vēlas atjaunot ne vien tradicionālos Bikstu brunčus, zeķes, kurās ieadīts hercoga Jēkaba kronis, bet arī darināt īpašas, no santīmu monētām kaldinātas pogas tērpiem. Top viss nepieciešamais, lai Latvijas simtgadē “Bikstenieki” rotātos atjaunotā Bikstu tautas tērpā, kurš restaurēts pēc 19. gadsimta parauga,” lepni stāsta dejotāji.

Tik pat lielu atbalstu izcīnīja jauniešu deju kolektīvs “Katlakalns” no Ķekavas novada. Deju kolektīvam uzvarēt palīdzēja ļoti aktīvā darbība sociālajos tīklos vēl pēdējā balsošanas dienā, kā arī darbu sadale dalībnieku starpā. Iegūtais finansiālais atbalsts ļaus jauniešiem piedalīties festivālā Melnkalnē. Arī jauniešu deju kolektīvs “Trejdeviņi” no Ķekavas novada ieguva 1500 eiro, ar kuru palīdzību piepildīs ilgi lolotu sapni par dalību starptautiskajā folkloras festivālā Horvātijā.

Saistītie raksti

Savukārt konkursa “Maksimālisti” Grand Prix atbalstu 3000 eiro vērtībā ieguva vidējās paaudzes deju kolektīvs “Agrā Rūsa” no Valmieras, kas nu varēs iegādāties jaunus Vidzemes tautas tērpus, ne vien priecējot deju skatītājus, bet arī izdaiļojot Vidzemi. “Deju kolektīvs ar 29 gadu pieredzi ir ilgi sapņojis par skaistajiem Vidzemes tautastērpiem un nu šis sapnis kļūs par realitāti,” par sapņa piepildījumu stāsta deju kolektīva dalībnieki.

Kopumā konkursā “Maksimālisti” tika saņemti 294 pieteikumi visās trīs kategorijās: “Indivīds”, “Ģimene” un “Kolektīvs”. Kategorijā “Kolektīvi”, kurā startēja arī visi iepriekš minētie dejotāji, tika kopumā saņemti 119 pieteikumi.

LA.lv