×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
18. septembris, 2015
Drukāt

Četri deputāti pamet komisijas sēdi; nav kvoruma Latvijas pozīcijas apstiprināšanai (10)

kresli_LETA2

Četri Saeimas Eiropas lietu komisijas deputāti piektdien pameta komisijas sēdi, līdz ar to šobrīd nav kvoruma Latvijas pozīcijas bēgļu jautājumā apstiprināšanai.

Nākamnedēļ notiks Eiropas Savienības (ES) Tieslietu un iekšlietu ministru padome, kurā plānots lemt par papildu 120 tūkstošu patvēruma meklētāju uzņemšanu ES. Valdības apstiprinātā Latvijas pozīcija paredz atbalstīt Eiropas Komisijas (EK) prezidenta Žana Kloda Junkera plānu migrācijas krīzes risināšanai Eiropā, kopumā mūsu valstī uzņemot 776 patvēruma meklētājus.

Pēc diskusijām komisijas sēdi vispirms pameta Nacionālās apvienības deputāts Rihards Kols, viņam sekoja opozīcijā esošās partijas “Saskaņa” pārstāve Jūlija Stepaņenko, kā arī Zaļo un zemnieku savienības deputāts Edgars Putra.

Komisijas sēdi pameta arī Armands Krauze (ZZS).

Līdz ar trīs deputātu iziešanu no komisijas sēdi pašlaik nav iespējams pieņemt Latvijas pozīciju, jo zālē nav kvoruma.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka par Latvijas pozīciju valdības sēdē balsojuši visi “Vienotības” ministri, bet no ZZS ministriem pret bijis tikai veselības ministrs Guntis Belēvičs. Nacionālās apvienības ministri nav atbalstījuši Latvijas pozīciju.

Latvija joprojām neatbalsta obligātu bēgļu sadales kvotu ieviešanu, bet iestājas par brīvprātības principu patvēruma meklētāju uzņemšanā. Tāpat pozīcijā iekļauts punkts, ka Latvija par prioritāti izvirza ģimeņu ar bērniem uzņemšanu. Vienlaikus Latvija vēlas, lai tiktu ieviests mehānisms, kas paredz ES dalībvalstu iespēju izvērtēt papildu bēgļu uzņemšanu, ja nākotnē tiks piedāvāta plašāka migrantu pārvietošana.

Pavasarī pēc traģēdijām Vidusjūrā aktualizējās jautājums par bēgļu uzņemšanu. ES tieslietu un iekšlietu ministri vienojās par 40 tūkstošu bēgļu uzņemšanu, no kuriem 250 bēgļu labprātīgi izlēmusi pieņemt Latvija.

Lai risinātu jautājumus, kas saistīti ar bēgļu uzņemšanu, Iekšlietu ministrijas paspārnē izveidota darba grupa, kurā iesaistīti vairāku ministriju, pašvaldību un citu organizāciju pārstāvji.

Reaģējot uz bēgļu pieplūduma pieaugumu, Junkers septembrī nāca klajā ar jaunu plānu, ar kuru dalībvalstīm ir jāuzņem papildu 120 tūkstoši bēgļu. Latvijas augsākās amatpersonas norādīja, ka valsts ir pret obligātām kvotām, taču par brīvprātīgu bēgļu uzņemšanu koalīcijai līdz ceturtdienai nebija izdevies vienoties, tādēļ valstij šajā jautājumā nebija nacionālās pozīcijas.

Briselē 14.septembrī ES tieslietu un iekšlietu ministri panāca principiālu vienošanos par papildus 120 tūkstošu bēgļu uzņemšanu. Vienlaikus ministri nevienojās par obligātām bēgļu kvotām, ko paredz Junkera plāns. Pret obligātām bēgļu kvotām iebildumus izteikušas vairākas ES valstis, tostarp tā dēvētā Višegradas grupa.

ES robežsardzes kontroles aģentūra “Frontex” aplēsusi, ka šā gada pirmajos astoņos mēnešos savienības robežas šķērsojuši vairāk nekā 500 tūkstoši migrantu. Aģentūra gan pieļauj, ka daļa no tiem varētu būt saskaitīti divreiz. Lielāko bēgļu spiedienu izjūt Grieķija, Itālija un Ungārija.

Reaģējot uz bēgļu krīzi, dažas ES valstis atjaunojušas robežkontroli.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Valdība neuzskata par VAJADZĪGU uzklausīt SABIEDRĪBAS viedokli ! Pēc VOLUTĀRI DIKTAATORISKĀS rīcības VALDĪBA no sākuma 725 pēc gada vai diviem vel 1000 tad vel 1500 un aiziet uslimi tā ir sērga kas nau ielaižami mājā. VIENĪGĀ cerība ir BARGU,BARGU ziemu sākums EIROPĀ. Tā -20-29*C tad tie prūsaki lai pārziemo sezonu ..

 2. Vai mums tas vajadzīgs? Atbildēt

  “Kliedzot “Allahu Akbar!”migrants no Lībijas Maltā sadur 6 cilvēkus”,kasjauns.lv,07.09.2015. 14:00

 3. Mūsu pensionāri pacietīsies Atbildēt

  “Vācijas psihoterapeiti: Vismaz pusei bēgļu ir vardarbības izraisītas garīgās veselības problēmas”,Latvijas Avīze,2015.gada 17.septembris. Uz Latvijas sociālā budžeta rēķina uzlabosim Tuvo Austrumu valstu bēgļu iedragāto garīgo veselību?

  • Mums jainvestē kvalitatīvu un apjomīgu cietuma ZOONU izveidei. Būs investīcijas un neliels daudzums jaunu darba vietu reģionos ! Tā tas ir ASV- 2 miljoni cietumnieku. IR jarada strukturizēta cietuu sistēma : mazgadīgo 14-16 kolonijas,tālāk darba zonnas,slēgtie cietumi darbs dziedina. Alternatīva ,ir laupīšana ,varošana ,slepkavības allah-akbar idiotu izpildijumā.

 4. Nepieļausim Latvijas kolonizāciju! Atbildēt

  Ne jau visiem Saeimas deputātiem Latvijas liktenis ir vienaldzīgs!

 5. Obligātās kvotas nav risinājums Atbildēt

  776 patvēruma meklētāju uzņemšana 250 vietā nav Latvijas bet Junkera un “Vienotības” pozīcija! Pretēji Pemjerministres un “Vienotības” ministru apgalvojumiem,ka Latvija paliks izolēta,neuzņemot Junkera obligātajā kvotu plānā minētos 776 patvēruma meklētājus,pret obligātajām kvotām kategoriski iebilst Čehija,Slovākija,Ungārija,Polija,Rumānija,Bulgārija,Lielbritānija,Īrija un Dānija.
  Slovākijas premjerministrs Roberts Fico: “Obligātās kvotas ir neracionālas,nepareizas un neko nerisina. Mēs nekad neatbalstīsim obligātās kvotas-nekad-pat ja mēs šajā jautājumā paliksim vieni.”
  Čehijas premjerministrs Bohuslavs Sobotka: “Ir jāpalīdz visiem bēgļiem,bet mums ir jāatsijā tie,kas tiecas uz ES tīri ekonomisku apsvērumu vadīti.Nelegālās imigrācijas galvenais cēlonis ir situācija Sīrijā un Lībijā.”
  Ungārijas premjerministrs Viktors Orbāns: “Eiropas ideja,ka kāds atļauj savā valstī ierasties bēgļiem un tad tos izdala citām dalībvalstīm,i ārprātīga un netaisna.”
  Polijas premjerministre Eva Kopača: “Bēgļu kvotas tikai piesaistīs jaunus nelegālos migrantus.”
  Rumānijas premjerministrs Klauss Johanniss: “Mēs uzskatām,ka tas nav risinājums un ir neadekvāti runāt par obligātām kvotām,kuras aprēķinātas pēc ārkārtīgi birokrātiskiem kritērijiem-es teiktu,gandrīz kā grāmatvedības uzdevumā,nekonsultējoties ar dalībvalstīm. Tās ir cilvēciskas būtnes,nevis priekšmeti,kas jāskaita.”
  Lielbritānijas premjerministrs Deivids Kamerons atkārtoti paziņojis,ka Apvienotā Karaliste negrasās iesaistīties Eiropas Komisijas (EK) iecerētajā bēgļu kvotu sistēmā.
  Dānijas premjerministrs Larss Leke Rasmusens: “Dānija ir gatava brīvprātīgi uzņemt 1000 bēgļus.” Dānijas integrācijas ministre uzsver,ka Dānija joprojām iebilst pret obligātām kvotām.
  Latvijas premjerministre Laimdota Straujuma:”Latvijas valdībai nedēļas laikā līdz Eiropas Savienības (ES) iekšlietu ministru sanāksmei (22.sept.) būs jāformulē sava pozīcija par Eiropas Komisijas (EK) priekšlikumu papildus uzņemt 526 bēgļus no Tuvajiem Austrumiem.Un Latvija nevar palikt vienīgā valsts,kas atsakās to darīt.”
  Jau ziņots,ka 14.septembrī ES iekšlietu ministru sanāksmē neizdevās vienoties par obligātu patvēruma meklētāju kvotu sadalījumu starp ES valstīm.

 6. Nē bēgļiem. ZZS nodevēji,pārbēdzēji.

 7. Mīkstmieši, ne deputāti – jēlas putras (ZZS) bez sava viedokļa un nostājas un atbildības!

 8. Lieliski, jo pirmdien jau būs atgriezušies no komandējuma NA deputāti Šnore un Kiršteins.

Draugiem Facebook Twitter Google+