Kultūra
Teātris un kino

Četri gadalaiki: Nacionālais teātris sagatavojis īpašu uzvedumu Latvijas dzimšanas dienai0

Publicitātes foto

Latvijas Nacionālajā teātrī top īpašs koncertuzvedums “Dzimšanas dienas nakts”, kas skanēs 18. novembrī plkst. 22.30 Latvijas Nacionālajā teātrī – vietā, kur dibināta Latvijas valsts, LA.lv uzzināja Nacionālajā teātrī.

“Vēlamies radīt skaistu dzimšanas dienas apsveikumu Latvijai, izmantojot vārdu kā pamata izteiksmes veidu teātrī. Radīt kopēju sveicienu, kurš sastāvēs no katra atsevišķā aktiera sajūtas, viņa paša izvēlēta stāsta vai dzejoļa, kas tieši viņam ir Latvija, šādi radot kopējo svētku noskaņu. Tas būs sajūtu un domu lidojums par tēmu – kas mums, teātra aktieriem, Latvija ir šodien. Latvija kā vieta, kur dzīvot, sapņot, pārdzīvot un priecāties. Zeme, kurā ir četri gadalaiki un brīnišķīga daba, zeme, kurā dzīvo un strādā ļoti dažādi cilvēki, zeme, kura ir tik daudz devusi pasaulei, un arī zeme, kurā ir radusies un pastāv Latvijas valsts,” stāsta uzveduma režisors, Nacionālā teātra direktors Jānis Vimba.

Uzvedums tiek veidots kā četri gadalaiki, ko poētiski var salīdzināt ar katra cilvēka iekšējo sajūtu gammu.

No pavasara naivās mīlestības, prieka un sajūsmas, vasaras tveices, brieduma un pirmajām problēmām, līdz eksistenciālām domām, runām, dusmām un vētrainām cīņām rudenī, un ar mierpilnu dzīves ritējumu, sirds siltuma nepieciešamības apjausmu un jēgpilnu līdzās pastāvēšanu ziemā.

Uzvedumā piedalīsies visi Nacionālā teātra aktieri, skatuves iekārtojumu veidos Reinis Suhanovs, aktierus skatuviski saposīs un apģērbs Madara Botmane, par gaismu attiecīgajā noskaņā rūpēsies Oskars Pauliņš un par dzīvās mūzikas aranžējumiem un izvēli atbildēs Jēkabs Nīmanis. Par režiju līdzās Jānim Vimbam rūpēsies Raimonds Celms. Tāpat iestudējumā piedalīsies pieci pūtēju instrumentu mūziķi.

LA.lv