Ekonomika
Bizness

Četri Latvijas uzņēmumi iekļuvuši Lighthouse attīstības programmā0


Latvijas finanšu tehnoloģiju jaunuzņēmums “Nordigen”
Latvijas finanšu tehnoloģiju jaunuzņēmums “Nordigen”
Publicitātes foto

Noskaidroti pieci finanšu tehnoloģiju jaunuzņēmumi, kuri no Baltijas reģiona ir iekļuvuši AS “SEB banka”, “Mastercard” un riska kapitāla fonda “NFT Ventures” īstenotajā attīstības programmā “Lighthouse Development Program”. No 33 dalībniekiem, četri uzņēmumi no Latvijas turpinās dalību programmā, iegūstot četras no piecām iespējamām vietām visā Baltijas reģionā.

“SEB bankas” Inovāciju vadītājs Kārlis Karolis: “Esmu gandarīts, ka Latvijas finanšu tehnoloģiju uzņēmumiem ir izdevies pievērst “Lighthouse Development Program” organizētāju uzmanību ar kvalitatīvo piedāvājumu, rezultātā saņemot iespēju piedalīties šajā programmā un meklēt sadarbības iespējas. Programmas ietvaros viņiem būs sevi jāpierāda, konkurējot ar uzņēmējiem no Skandināvijas un Igaunijas. Es ticu, ka viņiem tas izdodies!”

No Baltijas reģiona dalību programmā turpinās četri uzņēmumi no Latvijas un viens no Igaunijas, kas plāno sniegt vai jau sniedz jaunus pakalpojumus finanšu nozarē: “Nordigen” (Latvija) – ieskati, kas iegūti kategorizējot kontu transakcijas; “BeStimulated” (Latvija) – pasaules pirmā cilvēku enerģijas banka; “Lahdes” (Latvija) – mākoņrisinājumā balstīta elektronisku dokumentu parakstīšana un vadības sistēma; “Globitex” (Latvija) – kriptovalūtu tirdzniecības platforma; “Feelingstream” (Igaunija) – sarunu ar klientiem transformēšana panākumos.

Programmas laikā uzņēmēji iegūs tiešo pieeju banku ekspertiem, investoriem un “Mastercard” pārstāvjiem, lai atrastu sadarbības iespējas ilgtermiņā. Programmas uzvarētājs iegūs iespēju uzstāties vienā no Eiropas nozīmīgākajām start-up un tehnoloģiju konferencēm “Slush”, kas notiks šī gada 21. novembrī Helsinkos un kuru katru gadu apmeklē vairāk nekā 20 000 ekspertu. Labākais no “Slush” skatuves iegūs apmaksātu ielūgumu uz “Mastercard Start Path” programmas prezentāciju dienu Ņujorkā.

“Lighthouse Development Program” tika uzsākta 2018. gada rudenī trīs reģionos, no kuriem viens reģions ir Baltijas valstis un divi Skandināvijā. Pirmais cikls notika Viļņā, Stokholmā un Helsinkos, savukārt, otrais cikls – Tallinā, Kopenhāgenā un Oslo. Katrā no reģioniem tiek izvēlēti pieci finanšu tehnoloģiju uzņēmumi, kuri piedalās programmā. Par pirmā cikla Baltijas uzvarētāju kļuva “Ondato” no Lietuvas, kas uzņēmumiem atvieglo likumdošanā noteikto datu apkopošanu par, savukārt otrajā ciklā uzvarēja “Wallester” no Igaunijas, kas piedāvā karšu izsniegšanu kā pakalpojumu uzņēmumiem.

Saistītie raksti

Programmas pirmajā ciklā no Latvijas piedalījās uzņēmums “PayYap”, kas piedāvā vienkāršu un ērtu digitālo risinājumu uzņēmumu lojalitātes kartēm, savukārt, otrajā ciklā – “Crassula” ­– digitāla bankas pakalpojumu platforma uzņēmumiem.

Neskatoties uz to, ka šis ir jau trešais “Lighthouse Development Program” cikls, šogad tajā pieteicās rekordliels dalībnieku skaits. Pirmajā ciklā, kas notika Lietuvā, pieteicās 11 uzņēmumi, otrajā ciklā Igaunijā – 22, savukārt trešajā ciklā, kas pirmo reizi notika Rīgā, pieteicās 33 uzņēmumi.

LA.lv
LE
LETA
Ekonomika
Licenci taksometru pakalpojumu sniegšanai lidostā “Rīga” saņēmusi tikai viena takšu apvienība
1 diena
UG
Uldis Graudiņš

Ekonomika
Latvija nekad nepārstrādās visus šķiroto atkritumu veidus. Kā rīkoties?
1 diena
LE
LETA
Ekonomika
Baltijas valstīs kāpj dīzeļdegvielas cenas 1
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Zarnu infekcijas simptomi atklāti 19 bērniem un četriem bērnudārzu darbiniekiem Siguldas pusē
46 minūtes
AL
Anda Līce
Latvijā
Anda Līce: Kad ārēji sakopies indivīds ver vaļā muti, nereti ir jābāž ciet ausis 1
2 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
VIDEO. Spēcīgais vējš gandrīz nogāzis sastatnes deviņstāvu ēkai uz Liepājas centrālās ielas
2 stundas
LL
LETA, LA.lv
Dabā
Pirmdien uzspīdēs saule un pūtīs spēcīgs vējš
1 stunda
LL
LETA, LA.lv
Sports
FOTO: Baumanis piebremzē Nitišu, Rīgā fināls bez latviešiem
1 stunda