×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
16. oktobris, 2012
Drukāt

Četri Latvijas uzņēmumi saņem Zviedrijas Biznesa gada balvu

Foto - LETAFoto - LETA

Otrdien Rīgā četriem Latvijas uzņēmumiem pasniegtas Zviedrijas Biznesa gada balvas, aģentūrai BNS pavēstīja pasākuma pārstāve Lauma Vaņkova.

Viņa norādīja, ka kategorijā “Stabili augošs un ilgtspējīgs uzņēmums” balvu ieguva tipogrāfija “Livonia Print”, kas specializējas dažādu grāmatu ražošanā un izceļas ne tikai ar augošiem pārdošanas apmēriem un lieliem eksporta rādītājiem, bet arī atbalstu studentiem no Latvijas reģioniem, labdarības projektiem un rūpēm par vidi visā ražošanas procesā. Vaņkova piebilda, ka attiecīgajā kategorijā bija saņemts lielākais pieteikumu skaits ‒ 30 uzņēmumi.

Kategorijā “Korporatīvās sociālās atbildības iniciatīva”, kurā tiek apkopoti sociālās atbildības projekti, kas, īstenojot uzņēmumu korporatīvās vērtības, sniedz atbalstu dažādām sabiedrības grupām, šogad balvu saņēma telekomunikācijas uzņēmums “Lattelecom” par iniciatīvu interneta prasmju mācīšanai gados vecākiem cilvēkiem “Pieslēdzies, Latvija!”. Uzņēmuma īstenotā projekta mērķis ir samazināt digitālo plaisu un vecāko paaudžu sociālo atsvešinātību, gados vecākiem cilvēkiem mācot strādāt ar mūsdienu tehnoloģijām.

Savukārt kategorijā “Gada jaunais uzņēmējs” uzvarēja Toms Ērenpreiss (attēlā), kurš, sekojot sava vecvectēva – zīmola “Ērenpreiss” veidotāja Gustava Ērenpreisa ‒ pēdās, izveidoja savu velosipēdu restaurēšanas darbnīcu. Darbnīcā atjaunoti jau vairāk nekā simts velosipēdu, un 2010.gadā izveidots uzņēmums “Ērenpreiss Original”, kas piedāvā velosipēdus gan vietējam tirgum, gan arī eksportē produkciju uz Lielbritāniju, ASV, Šveici un Zviedriju.

Jaunizveidotajā kategorijā “Vides balva”, kuras mērķis ir izcelt tos uzņēmumus, kas visveiksmīgāk ieviesuši videi draudzīgus risinājumus, balvu saņēma sadzīves ķīmijas produktu ražotājs “Spodrība”. Uzņēmums šogad ieviesis jaunu ekoloģisku mazgāšanas un tīrīšanas produktu līniju, tādējādi mudinot klientus izmantot videi draudzīgus tīrīšanas līdzekļus, kas nepiesārņo Baltijas jūru.

Zviedrijas Biznesa gada balvu jau ceturto gadu Latvijā pasniedz Zviedrijas vēstniecība un Zviedrijas Eksporta padome Latvijā sadarbībā ar “Swedbank”, lai akcentētu abu valstu kopīgās vērtības un izceltu idejām bagātākos un ilgtspējīgākos Latvijas uzņēmumus. Kopumā šogad balvai pieteikti 98 uzņēmumi, kas liecina par arvien lielāku uzņēmēju atsaucību.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+