Foto – Edijs Pālens/LETA

Latvijas olimpiskās delegācijas izmaksas – 4,2 miljoni 0

Latvijas komandas sagatavošana ziemas olimpiskajām spēlēm Phjončhanā izmaksājusi vairāk nekā 4,2 miljonus eiro.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm 24
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 21
Kāpēc apklusis Krievijas tirāns? Pēc prezidenta vēlēšanām pazudis Putins
Lasīt citas ziņas

Šajā summā ietilpst gan izdevumi, kas saistīti tieši ar Phjončhanas spēlēm, piemēram, delegācijas dalībnieku apģērbs, lidmašīnu biļetes un inventāra transportēšana, gan vajadzīgais, lai sportisti varētu sagatavoties savu mērķu realizēšanai – atalgojums, treniņu darbs, startēšana sacensībās u. c. Šīs summas norādītas vienas sezonas ietvaros, bet ceļš līdz olimpiskajām spēlēm, protams, ir krietni ilgāks.

Lielāko daļu no izdevumiem veido pabalsts 43 sportistiem un 25 treneriem, kā arī apkalpojošajam personālam – 858 tūkstoši eiro. Ne Latvijas Olimpiskās vienības (LOV), ne Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) pārstāvji nevarēja atbildēt uz jautājumu, kuriem sportistiem ticis dāsnākais finansējums. Zināms, ka elites grupa, piemēram, bobslejists Oskars Melbārdis, skeletonists Martins Dukurs, kamaniņu braucēji Andris un Juris Šici un vēl citi, kā arī viņu treneri saņem ikmēneša pabalstus 2200 eiro. Atalgojuma sadaļai var pieskaitīt arī 214 tūkstošus, ko 16 olimpisko spēļu kandidātiem piešķīrusi Starptautiskā olimpiskā komiteja programmā “Olimpiskā solidaritāte”. Vēl ir pro­gramma “TOP 50”, kurā 29 sportistiem sadalīti kopumā vairāk nekā 80 tūkstoši eiro.

CITI ŠOBRĪD LASA

Otra lielākā sadaļa ir 680 tūkstoši eiro tehniskajai programmai. Šo naudu pērn piešķīra Izglītības un zinātnes ministrija, ļaujot bobslejistiem, skeletona un kamaniņu braucējiem atjaunot un uzlabot tehniku – kamanas un slieces, kuru attīstība notiek nemitīgi, un konkurētspēja neļauj gulēt uz veciem lauriem.

Treniņu darba nodrošināšana 62 olimpisko spēļu kandidātiem prasījusi 471 tūkstoti eiro, bet medicīnas pakalpojumi izmaksājuši 129 tūkstošus, medicīniskā personāla komandējumi kopā ar sportistiem uz sacensībām un treniņiem ārzemēs – vēl 70 tūkstošus. Kā zināms, olimpiskajām spēlēm kvalificējās teju uz pusi mazāk Latvijas atlētu – 34.

No valsts budžeta pilnībā finansētās LOV atbalstu saņem 50 ziemas sporta veidu pārstāvji. Vislabāk nodrošināts ir A sastāvs, kurā iekļauti 22 sportisti, B sastāvā ir 19 atlēti, jaunatnes sastāvā – deviņi. Pabalstu apmērs ir no 200 līdz vairāk nekā 1000 eiro.

LOK pērnais budžets bija 6,4 miljoni eiro, lauvas tiesa nāk no nodokļu maksātājiem. Ziedojumos un dāvinājumos saņemti 230 tūkstoši, no Starptautiskās olimpiskās komitejas – 454 tūkstoši, ar licences ieņēmumiem un saimniecisko darbību izdevies nopelnīt nepilnu pusmiljonu. Jāpiebilst, ka gadu iepriekš LOK budžets bija par nepilniem diviem miljoniem lielāks.

Latvijas olimpiskās delegācijas izmaksas, eiro

* Ekipējums – 387 425 (katrā komplektā ir 45 vienības, to saņem visi olimpiskās delegācijas dalībnieki – sportisti, treneri, mediķi u. c.).

* Aviobiļetes – 161 000 (ekonomiskajā klasē).

* Starta formas – 34 500 (kompensācija sporta federācijām par starta formu izveidi).

* Grāmata “Latvija Phjončhanā” – 34 500.

* Komandējuma dienas nauda – 24 600.

* Medicīna – 11 300.

* Ekipējuma un inventāra transportēšana – 11 200.

* Aprīkojuma noma – 8500.

* Mītnes – 7480.

* Sakaru pakalpojumi – 4420.

* Dopinga kontrole – 4000.

* Transports, degviela – 3200.

* Apdrošināšana – 2600.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.