×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
28. janvāris, 2015
Drukāt

Kādu atzīmi likt Latvijas Televīzijai? “LA” diskusija (34)

Foto - LETAFoto - LETA
LTV mērķi

1. Nacionālās identitātes, valodas, kultūras un sociālās atmiņas stiprināšana.

2. Demokrātiskas un saliedētas sabiedrības veidošana.

3. Piederība Eiropas un starptautiskai kopienai.

4. Izglītības un zināšanu izplatīšana.

5. Radošuma un uzņēmības veicināšana.

6. Bērnu un jauniešu iesaiste.

Vērtējumi par Latvijas Televīzijas raidījumos redzēto ir viens no biežāk skartajiem tematiem lasītāju zvanos “LA” redakcijai, un tieši tie rosināja sarīkot diskusiju par to, kā LTV pilda sabiedrības pasūtījumu.

“Palielināt LTV skatītāju apmierinātību ar satura kvalitāti līdz 70 procentiem” ir viens no uzdevumiem, kas ietverts “LTV Sabiedriskā pasūtījumā 2015. gadam”. Šo dokumentu paraksta Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP), un tajā ierakstīts, cik naudas šogad Latvijas Televīzijai valsts dod, kādi raidījumi šogad taps un kādus mērķus paredzēts sasniegt.

Pie NEPLP darbojas sabiedriskā konsultatīvā padome (SKP), kuras misija ir būt sabiedrības balsij un ieteikt, ko tad sabiedrība kā darba devējs Latvijas Televīzijai un Latvijas Radio vēlas redzēt un dzirdēt.

Sabiedriskajā konsultatīvajā padomē pavisam darbojas 20 cilvēki. “LA” redakcijā aprunājos ar trim: kinorežisori un producenti Dzintru Geku, kura pārstāv fondu “Sibīrijas bērni”, Vidzemes Augstskolas darbinieku Juri Lūsi, kas pārstāv Latvijas Jauno zinātnieku apvienību, un Aldi Misēviču, kuru deleģējusi Kultūras darbinieku arodbiedrību federācija. Latvijas Žurnālistu asociācijas pārstāve konsultatīvajā padomē Baiba Strautmane diskusijā nevarēja piedalīties, bet savu viedokli izteica rakstiski.

– Cik daudz NEPLP jūsu viedokļos ieklausās, veidojot sabiedrisko pasūtījumu?

Juris Lūsis: – Diezgan daudz ieklausās, un diezgan daudz no tā arī sabiedriskajā pasūtījumā parādās, bet problēma, ka ne viss tiek izpildīts.

Dzintra Geka: – Jāņem vērā, ka televīzija daļu naudas saņem no valsts budžeta un par to pilda sabiedrības pasūtījumu, bet daļa naudas raidījumu veidošanā ir komersantu dotā jeb televīzijas pašas piepelnītā.

Pirms vērtē naudas izlietojumu sabiedriskā pasūtījuma izpildei, būtu derīgi saprast arī to. Agrāk par nacionālo pasūtījumu sacīja – tas ir viss, ko ieraugāt sabiedriskajā televīzijā, jo par ēteru ir samaksāts no valsts naudas. Kad es vēl strādāju NEPLP, mēs jautājām LTV vadībai, kādas ir šīs proporcijas raidījumos, bet ļoti reti to gribēja atšifrēt.

– Šā gada sabiedriskajā pasūtījumā ierakstīta naudas plūsmas prognoze, kur paredzēts, ka LTV darbības nodrošināšanai 12,75 miljoni ir valsts dotācija, pašu ieņēmumi – 5,2 miljoni, par reklāmām paredzēts iekasēt 3,56 miljonus, par telpu īri un tehnikas nomu – 1,5 miljonus, pārējos ieņēmumos – 169 tūkstošus, un tie kopā ir 18 002 653 eiro.

Dz. Geka: – Tātad apmēram 35 procenti ir pašu ieņēmumi un divas trešdaļas – sabiedrības nauda. Tā ir stipri labāka proporcija, nekā bija pirms vairākiem gadiem. Zinot šo proporciju, nevar vienmēr sacīt: “Rādiet tikai to, ko plaša sabiedrība vēlas!”

J. Lūsis: – Latvijas Televīzijai iznāk it kā sēdēt uz diviem krēsliem. Ir gan jārūpējas par reitingiem, lai pārdotu reklāmu un nopelnītu naudu klāt, gan jāpilda sabiedriskais pasūtījums, kurā tie mērķi izvirzīti augstāki, cēlāki. Nosēdēt uz diviem krēsliem vienlaikus ir diezgan grūti.

Pievienot komentāru

Komentāri (34)

 1. Gadus 4 neskatos ne 1 kanālu,ne 7,Un nejūtos ko zaudējis. Tv3 un LNT tikai ziņas,pārējo viņi labi sačakarē.Bija dziedošās ģimenes,sačakarēja.Pakaļdarinājumus no citu valstu šoviem padara galīgi nebaudāmus.Ja vajag vērtēt,tad nav pat ko īsti vērtēt,nav pat īsti raidijumu ko varētu vērtēt.

 2. NEMĀCĀS mūsu LTV raidījumus veidot baudāmus un skatāmus! Tik ĻOTI daudz par visu ir runāts un lasīts, solīts..?? Strapcāne un Zeltiņš ir galīgi garām!!! Baudāmie raidijumi vēlās vakara stundās?????? Kristīgie raidijumi nav lielu skatītāju skaitu ieguvuši, jo ir specifiski, bet toties ĻOTI labā laikā skatāmi???? LNT ne tik daudz kā TV3 – vieni vardarbību, neiecietību, nakaunību un ļaunumu proklamējoši raidījumi!?? ļoti nepiemērotā laikā ir LNT raidijums “Dārgā, mēs nogalinām bērnus”!!! VAJAG MĀCĒT tā izaudzināt bērnus, lai kaut ko TĀDU rādītu pasaulei??????? Tie bērni jau NAV jānogalina, viņi jau sen IR NOGALINĀTI audzinot!?? Tāpat filma “Mīlestiba nekad nebeidzas” ar garīgi traumētām Marisolu un Tanju!?? Vai jāaizņem raidlaiks tādiem raidijumiem!?? Vai no šīm valstīm neko skaistu un saistošu mūsu televīzijas NEVAR nopirkt un raidīt???

 3. Vai aicināt tādus kā Lindermans? Noteikti – jā, bet ar vienu nosacījumu: ja viņam pretī stājas spēcigs polēmists, kas spētu “nolikt viņu uz lāpsiņām”, parādot pausto ideju absurdumu. Pagaidām tādi memļaki vien ir, un tāds Lindermans un viņam līdzīgie, visticamāk, skarbās diskusijās uzvarēs. Nu nav mūsu TV sava Solovjova. Diemžēl…

 4. Sastrēgumstundas vadītājam Ģ.Timrotam jāsasien rokas – nevar katru teikumu sākt ar vienu un to pašu žestu. Skatītājam kaitinoši. Ir taču kaut kādi koordinācijas vingrinājumi.

 5. No 10 punktiem -3.

 6. No 10 ballēm – “3”.

 7. Kultūras līmeņa degradācija un politiskā mazspēja. Reklāmas TV1 rada naidu pret valsti un TV vadību. Pretī par tām saņemam Zeltiņu un Strapcāni – skanošu tukšumu ar kosmiskās pauzes ambīcijām. Personības TV žurnālistikā ir pietiekami, taču izgaiņātas un novārdzinātas. Ja būtu gudrs un valstij labu vēlošs vadītājs, spētu tās pulcēt kopā.

 8. Ir LTV1 un LTV7 labi raidījumi – erudīcijas spēles ar U.Jokstu, piektdienas vakarā – ar skolēniem, ir Ielas garumā, ir Latvija var, Aizliegtais paņēmiens, 1:1 ar Gundaru Rēderu un vēl citi. Sava stratēģija un taktika noteikti jāpārskata Ziņu dienestam. Ja turpināsies vienas negācijas un tīksmināšanās ap tām, tad skaidrs – Ziņu dienests darbojas Krievijas propagandas ietvaros. Arī Ziņu dienestam jāskatās, ko labu var pateikt par Latviju un Latvijas sabiedrību. Lai nav sabiedrībai tā sajūta, ka galvenie tās locekļi ir blēži, kriminālnoziedznieki, laiski bezpajumtnieki, bet ka Latvijas sabiedrība sastāv galvenokārt no izglītotiem, zinošiem un darbīgiem cilvēkiem. Pāris procentu sabiedrības ļaužu nedrīkst apēnot pārējos – 98%! Par tiem 98% jāstāsta un jārāda. Jārāda, kas uzcelts, kas izgudrots, ar ko nodarbojas zinātnieki, kultūras cilvēki. Jāstāsta par interesantiem, tai skaitā ļoti talantīgiem jauniešiem, kas mums ir bez sava gala. Lai nav tās izjūtas, ka Latvijas jaunieši – vienīgi spaisa pīpētāji! Tad vēl jādomā par ziņu koncentrāciju,- lai nav tā, ka no 25 minūtēm 5 minūtes jāskatās slimnīcā ievestie bomži un jāklausās, ko nu viņi katrs dzērumā muld, un lai nav tā, ka vēl 5 minūtes reportiere stāsta vēl par kādu traku gadījumu, kā sakāvušies kaimiņsētā sadzērušies ļaudis un kas nu bijis, kā nu bijis. Tad vēl 6-7 min. ārzemju katastrofām un tad jau sporta ziņas un laika ziņas. Viss, piemēram, no Panorāmas. Jāmācās Panorāmas taisītājiem, piem., no PBK, kā tie savirknē Latvijas ziņas. Pašlaik visvājākais posms LTV sabiedriskajā kanālā ir Ziņu dienests ar savu nelojalitāti pret valsti un sabiedrību.

  • Nepiekrītu ka būtu vajadzīgas vairāk slavinošās ziņas. Tieši asa dziļa anlītiska pieeja ir vairāk vajadzīga. Kā to darīja exPanorāma, kas pārvietojās uz Nekā personīga, kur viņus vairs neredzu.

   pašreiz panorāmā ereti paņem vienu mazbūtisku un apšaubāmi interpretētu tēmu un stiepj miiiilzīgi gari. bieži nav pamatojuma, kāpēc tik daudz ziņu laika ir veltīst tik apšaubāma svarīguma tēmām un tās izceltas un izstieptas garumā, aizņemot laiku.

 9. turpināts mans komentārs..

  prieks, ka runā par Domburu. tātad kāds tomēr saprot.
  no mana viedokļa folkloru vajag, kristietību gan ne.

  Tas ir no MANA viedokļa. Var jau būt, ka kādai reliģiozai tantiņai, kas netiek uz baznīcu aiziet.. Bet nu vienalga liekas dīvaini, ka šitādas lietas pa centrālo TV visiem pārraida kur tu zini, ka konkrēti jāslēdz nost. tas nav tāds, ko varbūt skatīsies varbūt nē – pēc garīgā.

 10. Jau satiekot krievvalodīgo, kas kategoriski sarunājas tikai krievu valodā, latvietim, ja tam neizbēgami jākontaktējas ar šādu personu, tas jau ir morāls zaudējums. Tādēļ, lai izbēgtu no nākošajiem zaudējumiem, pārejot uz krievu valodu, ir jāizvairās no saskarsmes vai kontaktēšanos ar šādu personu.Ja krievvalodīgais nepāriet uz latviešu valodu, tad angliski tam jāpasaka dažas sarežģītas frāzes un saruna jāizbeidz. Ja angļu valoda netiek pārvaldīta tādā līmenī, tad var lietot citu paņēmienu, pasakiet paldies, es sarunājos latviešu valodā un jāatvadās no šīs demoralizējošās personas. Pretējā gadījumā turpinās padomju laiku iestrādes ar latviešu pārkrievošanu, piemēram, savulaik Daugavpilī bija tikai viena latviešiem domāta skola latviešu valodā..

  Protams, ir grūti pārvarēt šo padomju laiku nozombētā latvieša mazvērtības sajūtu, kas līdzinās hipnotiskam stāvoklim. Šo sajūtu pat nespēj pārvarēt augstskolu profesori, izbijuši Satversmes tiesas tiesneši, arī izbijušais Latvijas Valsts prezidents V.Zatlers, kas piedalās krievvalodīgajiem veltītos raidījumos kā LTV 7 raidījumā „točki dan i”.. kādēļ sabiedriskajā kanālā LTV7 O.Ignatjeva vadītajā raidījumā „Točki nad i” jau ilgstoši uzaicinātie latvieši savā starpā sarunājas krievu valodā..kas ir izsmiekls latviešiem un latviešu valodai.

  Joprojām, kaut kultūras ministre, tieslietu ministrs, Saeimas spīkere ir no NA/VL, šim raidījumam iztrūkst ar likumu noregulēto un realizēto titru latviešu valodā, kas neliegtu tiesības saprast valsts valodā šī raidījuma saturu..it kā šis raidījums būtu Krievijas mediju propogandas atvasinājums.

 11. man 1.vietā LTV1, pēc tam LTV 7, tad LNT un TV3. Tomēr visvairāk es , laucinieks, iegūstu no LTV1, jo tur ir ziņas, politika, sports, kultūras ziņas, arī kāds teātris pa retam, mazbērniem arī kādi raidījumi, dievkalpojumi svētdienās. Citos kanālos ir baigā vienveidība, bet visvairāk nepatīk bez tabu Drunka, jo viena pati vārās un neļauj tam otram runāt, un šausmīga ir Sipeniece, kad viņa sāk, es pārslēdzos uz citu kanālu. LTV1 R.Zeltiņu vajadzētu rādīt vēlu vakarā vai pa nakti- to jau normāli cilvēki neskatās, varbūt kādi tīņi vai jaunieši, kuri neguļ naktīs. Nepatīk arī garie seriāli, it īpaši meksikāņu. Vairā vajag mākslas filmas. LTV1 lieku 8 balles, LTV 7 lieku 7 balles

 12. Aizmirsu vēl tādus spīdošus raidījumus kā

  Latvija Var! un TE!

  nu.. tāds līmenis man patīk 🙂

  bet ar ziņām ir kaut kas jādara!! Nav spraiguma ne smadzeņu darbībā ne izklāstā

 13. Latvijas televiziju var vertet loti negativi ,nepardomati raidijumi kuri nekam neder viens atru atkarto tas pasas LNT zinas no ritus 900s ,14 tas pats ,18 tas pats 20 nu mazdruscin kaut kas ielikts,nesaprotu kadel skiest naudu un elekribu tik bezjecigam zinam tas 900s no ritus nav vajadzibas malt vienu un to pasu ,vardu sakot PILNIGI NEKA CIKS VIEN IR TA LATVIJAS TELEVIZIJA,apnicigas reklamas ,ta ka vertejums LOTI NEGATIVS.

 14. Nokomentēšu vēl neizlasot rakstu, lai neietekmētos. Lai gan šitos sadalītos rakstus grūti lasīt.

  Visumā labi.
  Izņemot,
  1) ir iznīcināts ziņu dienests – Panorāma kļūst arvien neskatāmāka kopš sākās nīcināšana un aizgāja Pamorāmas žurnālistu komanda ar ArtuĢigu komplektā un jo tālāk jo trakāk.

  2) vēl arvien trūkst Jāņa Dombura vai līdzvērtīga līmeņa pētnieciskā žurnālistika. kas tur nu nāca un mainījās – nagla, rēders, tagad tā šņore? vai spriņģe? – to vispār neskatos. No tiem pēc Dombura gribas vienk. nošauties.

  Bet lielā masa patiešām laba. Dabas raidījumi, sports, novadpētnieciskie raidījumi. Vajadzētu kādu riktīgi progresīvu folkloras raidījumu. Dīvaini, ka tas nav ne TV ne radio. Turpretī kristiešu raidījumi šķiet lieki. tā tomēr tāda privāta specifiska lieta.

  Ļoti patīk ReTV.

  • Piekrītu! Ir tā tiešām. Izņēmums, kam Jūsu tekstā nepievienojos – G.Rēders – viens no inteliģentākajiem intervētājiem.

 15. Vai TV-1 sižeta ievietošanu var nopirkt ? Mani pārsteidza TV-1 sporta ziņās 27.janv.divu dienu vecs sižets par volejbolu.Mūsējās pamatīgi zaudēja,bet tika slavētas.

 16. vieniga Latvijas televizijas 1 programma daleji apmierina!tv3 raidijums BEZ TABU!Parejas tv3,LNT ne!bezgaumigi sovi,kas lielako dalu ir spikoti no citu valstu tv!riebigie amerikanu bojeviki,krievijas seriali!kaut gan i vienai i otrai ir labi darbi!nez kapec sporta raidijumam ir OVERTIME nosaukums it ka nevaretu latvisku izdomat!kur skatas Valodas centrs?tapat iebaz Ulmana izbazeni!

 17. Es skatītājs un nodokļu maksātājs,desmit ballu sistēmā, liktu 3

 18. Latvijas TV pirmamā programma ir nomācoša sakarā ar to, ka bez jēgas rāda reklāmas. Man jau klūst nelabi, ka redzu atkal kāqrtējo reizi tos divus zeļļus, kuru ietērpušies zirga tērpā. VAI TAD NEVAR ATVĒLĒT VIENU PROGRAMMU, KURĀ VAR LAIST REKLĀMU NEPĀRTRAUKTI?

  • Piekrītu un piebilstu sekojošo;- LTV nav Latvijas televīzija ,tā ir krievčangaļu televīzija kurā katru dienu sākot un raidot ziņas tiek DEMONSTRĒTS krievu karogs -bats,zils,sarkans un tam vēl klāt diktoru bati zili sarkani apģērbi un visam kronis laika ziņās DUŅĶU puķainās kleitas ,
   par valodu varu bilst to ka LTV nav Valsts valodas cienītāja kur nu tās sargātāja ,
   tas viss ir uzraugošās institūcijas nopelns jo tās priekšgalā ir ,,zinātniskas spīdeklis,, LTV spodrināts un
   viņa iebīdītais krievijas specdienestu skolotais vadītājs .

 19. Kultūras raidījumi Atbildēt

  noplicinās līdz ziņojumu dēļa info līmenim. Turklāt kultūras raidījumi saplūst ar šoviem. Iet lētuma virzienā. Tas ir satraucoši.
  Neuztveru Ikstenu Strapcāni un Zeltiņu kā personības, kam vajadzētu nodot tik lielu daļu raidījumu vadīšanu.
  Vispār vadītāju problēmas ir. Piekrītu B.Strautmanei par O.Ignatjevu kā veiksmīgāko piemēru šajā jomā. Sastrēgumstundai nav paveicies, Ģ.Timrots sasaistīts un nedrošs. (Par kaut kādu dīvainību uzskatu pēdējā raidījumā N.Ušakova viedokli par valdības “vainu” kā vadmotīvu cenu paaugsināšanai transportā – reidījuma ievadā. Redakcionālie uzstādījumi maldinoši.) Tad jau O.Ozols kā vadītājs vairāk pārliecināja.
  Kultūras raidījumi vēlajās nakts stundās arī nenormāli – piemēram M.Jansona viesošanās Rīgā.
  Turpretī Zeltiņam vislabākie laiki. Absurds.
  Meksikāņu seriāls arī absurds.

  • Kaut kas neiedomājams – skaistie koncerti, piemēram, ar Marisu Jansonu pie pults – teju pusnaktī. Zeltiņa nebaudāmās izdarības – vislabākajā laikā, turklāt ar varenu reklāmu. Gribas izsaukties: vai tiešām LTV strādā stulbeņi?

   • Apbrīno lētuma un bezgaumības piegarša,sajūta -nu smejaties un priecājaties ar mums ,bet nesanāk.Kāpēc nekaitina ,var teikt ”dullīši”-raidījumā TE Selcka un Terzens.Pavelk līdzi ,kaut esmu 2,5x g. vecāka par viņiuem.

 20. TV daudziem darboņiem jāliek atkārtot vismaz vidusskolas latviešu valodas kursu. Bezjēdzīgie “šis te, šie te, šim te,” kurus lieto “Bez tabu”abas vadītājas ir neciešami. Cik gadu desmitus būs jācieš Sipenieces banālie un prastie šovi? Kāpēc neļauj darboties talantīgākiem cilvēkiem? Manuprāt tieši TV iir jūtama stagnācija. Vieni un tie paši dažādu “tusiņu” apmeklētāji grozās pa visiem TV kanāliem, Kur ir pārējie Latvijas talanti? Viņiem ceļš uz TV ir kapitāli nobloķēts.Ak, Kā apnikuši tie pārraižu vadītāji, kuri darbojas gadu desmitiem.

 21. Viens ne tikai trūkums, bet pat noziedzīga nevērība ir TV žurnālistu valodas prasme un pielietojums, jo no masu saziņas līdzekļiem valodas kropļošana aiziet tautā. Žurnālista instruments ir vārds. Jābrīnās, ka valsts valodas inspekcija tam nevelta nekādu uzmanību: valodas stiprināšanai nepietiek, ka runā ar latviešu valodā lietojamiem vārdiem, tie jālieto pēc latviešu valodas, ne krievu gramatikas likumiem (piem. kas tur? latviski – kas tur ir utt.bez gala). Un par demokrātiju – Lindermans, lai ar ekstrēmists tiek reklamēts, bet, teiksim, Garda?

 22. Dz.Geka: – Būtu interesanti aptaujāt, cik jauniešu vecumā līdz 20 gadiem ir to redzējuši. Es to ieslēdzu, bet bija neērti skatīties. Pārsteidza vizuālās estētikas trūkums. Ekrāns ir nežēlīgs. Vai ir mērķis parādīt, ka eksperti par kaut ko smejas, vai dot ieganstu skatītājiem smieties par viņiem…

 23. Nedomāju, ka LTV vadībai vispār ir kāda nojēga par sabiedriskās TV būtību un sūtību, jā, varētu pat teikt – misiju. Neapšaubāmi katras tautas eksistences un īpatnību pamats ir kultūra, bet ko mums piedāvā LTV – dirnēšanu dīvānos, ložņāšanu pa svešiem dzīvokļiem un tagad kā “kroni” visam – meksikāņu seriālu!!!!!!!!!! Kur tad vēl zemāk krist!? Kāds iebildīs, ka katru dienu ir kultūras ziņas… Bet, piedodiet, tā tāda dažu minūšu “apgrābstīšanās” vien ir. Terzens ar savu musulmanisko bārdu galīgi nav baudāms. Paliek vienīgi tiešām inteliģentais un zinošais Muktupāvels svētdienās. Jā, vēl mecenātu Teterevu sponsorētās teātru izrādes. Bet tās nez kāpēc jārāda faktiski jau naktīs, jo labāko laiku aizņem um-pa-pā, um-pa-pā un traļi-vaļi, t.i., šlāgeraptauja. Ja agrāk tika veidoti mākslinieku portretraidījumi, plašāki kultūras notikumu apskati, operas ziņas, TV iestudējumi, tad tagad piedāvājums ir nožēlojams. Arī aktuālo tēmu raidījuma nav – ne Spriņģe, ne Timrots “nevelk”, jo jautājumi sīkmanīgi, nebūtiski, ne vismazākajā mērā netver tēmas “visu laukumu”. Domburs ir jādabuj atpakaļ – raidījuma formāts gan būtu jāmaina, bet saturs Domburam vienmēr ir izpētīts līdz pašam
  dziļumam.

  • Pilnīgi piekrītu. Lūk,”klēti”noņēma bet šlāgers ir ar nezin cik atkārtojumiem.Bija labs “Tāda ir dzīve”.Tagad nav.Nav neviens raidījums par mūsu senču mantojumu.Sen senos laikos bija dzejas lasījumi.Protams ar laiku jau kaut ko var mainīt,bet lai būtu kaut kāds labums no tā.

  • Piekrītu par 100 punktiem. Televīzijā jāstrādā Domburam, jādabū atpakaļ Strautmane. Kultūrai veltītajos raidījumos jāaicina profesionāļi. Lai Volmārs darbojas, lai Muktupāvels, lai Anda Buševica vai Ingvilda Strautmane nāk no Radio! Strapcāne nes iekšā lētu prastumu, kas vienai daļai latvju jaunās paaudzes piemīt (knapa izglītība, plāna valodiņa, bet droša izturēšanās un ambīcijas!). Nopietnos mākslas, mūzikas raidījumus iekārtot vakara stundās, ne naktī! Lai šovmeņi ārdās pa nakti. Kas gribēs tie skatīsies.

   • Strautmane ir sen izbalojis vīra naudas tepiķis. Pati nespēj Norvik bankas pārmaksāto jauniešu premjerministru raidījumu savākt, kaut ko nesakarīgu īd par Ziņu dienestu, no kura par nevarību pati tika izraidīta. Senā spožuma blaugznas – B. Strautmane.

 24. LNT,TV3 raida katru dienu krievu filmas ar subtitriem latviešu valodā, pazemojoši, vai Latvijā nav valsts valoda??? mani bērni nezin krieveni viņi labi pārvalda angļu un vācu valodas un tādēļ viņi neskatās TV, vai televīzijai nevajadzētu domāt par jaunatni ???

Draugiem Facebook Twitter Google+