×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
23. aprīlis, 2012
Drukāt

Četrkājaino neprastā draudzība (2)

milulis43_vs

Mēdz teikt – nesatiek kā suns ar kaķi. Sanita Kozlovskas mīluļi – Sicīlijas kurts Falko un orientālās šķirnes kaķis Uffe – šo uzskatu apgāž, jo starp viņiem valda 
savstarpēja sapratne un reizēm pat mīļums. Pavisam Kozlovsku ģimenē Ķekavas pagastā mīt pieci suņi un divi kaķi.

 

Ģimene devusi pajumti melnbaltai jauktenītei Džetai, levretei Mijai, sniegbaltam milzim Polijas Podhales aitu sunim Juhanam un diviem rudiem Sicīlijas kurtiem Rasmusam un Falko. Kaķu dzimtu pārstāv trīskrāsaina minka Nīna un tumšpelēks orientālais runčuks Uffe.

– Citiem patīk zirgi vai audzēt puķes. Man patīk suņi, īpaši kurti, – stāsta Sanita. Vēl maza būdama, izlasījusi vai visas Džeralda Darela grāmatas un gribējusi kļūt par veterinārārsti. Savu bērnības sapni nav piepildījusi, bet pēc dzīvnieku tuvuma ilgojas joprojām.

Pirmā Kozlovsku mājās no patversmes nonāca Džeta, kurai nu jau ir divpadsmit gadi. Tad Džetai pievienojās īru vilku suns Frīda.

– Īru vilku suņi ir vislielākie no kurtiem. Dažādībai man sagribējās iegādāties kaut ko mazu, klēpī paņemamu. Tā pie mums nonāca levrete Mija. Vēlāk viņai viens pēc otra pievienojās Sicīlijas kurti Rasmuss un Falko, – stāsta Sanita. Diemžēl pirms diviem gadiem Frīda devās uz citiem medību laukiem. Kad ģimene no dzīvokļa pārvācās uz māju, suņu saimei pievienojās skaistulis Juhans. Viņa uzdevums ir skaisti izskatīties un sargāt māju.

Pagājušā gada nogalē – 31. decembrī – šo pasauli atstāja kaķenīte, kura ilgus gadus bija kopā ar ģimeni. Drīz viņas vietā, vairāk par prieku Sanitas vīram, ģimene iegādājās kaķi Uffi.

 

– Izvēlējos orientālo, jo man patīk kaķi, kas mīl citu dzīvnieku kompāniju un uzvedas kā suņi, – teic Sanita.

 

Savukārt raibā kaķenīte Nīna gada sākumā pieklīdusi Sanitas mammas mājās. Tas noticis janvārī, kad aiz loga valdīja liels aukstums. Mamma viņu paturēt nevarēja, tāpēc Nīnu pārveda uz Sanitas ģimenes mājām, sākumā – ar domu meklēt tai citu dzīvesvietu. Bet Nīna ar savu labo raksturu iekaroja ģimenes mīlestību un palika te uz visiem laikiem. 
Milulis40_VS

Nīna ar pārējiem četrkājainajiem nesaprotas tik labi kā Uffe. Varbūt lielā mērā tāpēc, ka patlaban ir gaidībās. Suņus sev līdzās Nīna labprāt pacieš, bet savas sugas pārstāvi Uffi gan ne. Jo Nīna nesaprot Uffes rotaļas. Orientālajiem kaķiem tās mēdz būt diezgan brutālas. Šie kaķi uzvedas kā mazi skolas puikas – pieskrien, iesit un tad gaida, kāds būs rotaļas turpinājums. Nīna domā, ka Uffe grib kauties, lai gan tā nav. Toties ar suņiem, īpaši ar jaunāko no Sicīlijas kurtiem Falko, Uffem izveidojušās īpaši tuvas attiecības. Viņi viens otru saprot gan rotaļājoties, gan kopā dodoties pagulēt. Ik dienu saimniece vēro, kā Falko un Uffe, draudzīgi apskāvušies, laižas diendusā. Ja tuvumā nav Falko, Uffem kopīgai gulēšanai der arī cits suns. Arī rotaļās Falko un Uffem labi saskan. Uffe mēdz paslēpties aiz durvīm un, kad Falko nāk, metas virsū un kož kaklā. Vai pieskrien no aizmugures un iekož astē vai kājā. Orientālo kaķi šādas rotaļas ļoti uzjautrina. Kāpēc Uffem par draugu kļuvis tieši Falko? Varbūt tāpēc, ka viņi ir gandrīz vienā vecumā – Falko ir astoņus mēnešus vecs, Uffe – piecus.

Vienīgais brīdis, kad Uffem ir aizliegts tuvoties Falko, ir ēšanas laiks. Ja Uffe tuvojas sunim šajā brīdī, Falko ir atļauts kaķim pat uzrūkt.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+