Mobilā versija
+6.8°C
Gunārs, Vladimirs, Gunis
Ceturtdiena, 8. decembris, 2016
7. augusts, 2012
Drukāt

Četrkāršojies e-paraksta lietotāju skaits

Foto - Stock.xchngFoto - Stock.xchng

Elektroniskā paraksta (e-paraksta) lietotāju skaits Latvijā sasniedz 26 tūkstošus, aģentūru BNS informēja Latvijas Valsts radio un televīzijas centra (LVRTC) tirgzinības vadītāja Ilze Svikliņa. Salīdzinot ar 2011.gadu, lietotāju skaits ir četrkāršojies.

Viņa norādīja, ka papildus ir skaitāmi arī viedkaršu un e-ID karšu lietotāji, kuru skaits arī turpina pieaugt. Tāpat aptuveni 10% ārzemnieku, kuriem izsniegtas uzturēšanās atļaujas Latvijā, piesakoties e-ID kartei, aktivizē arī e-parakstu tajās.

Šogad jūnijā lietoti aptuveni 90 tūkstoši laika zīmogu, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, skaits ir pieaudzis par vairāk nekā 50%. 2011.gada jūnijā pārbaudīti 242 tūkstoši ar e-parakstu parakstītu dokumentu, šogad jūnijā šis skaits ir trīskāršojies. Pēdējos septiņos mēnešos ar e-parakstu parakstītu dokumentu pārbaudes veiktas vairāk nekā 5 miljonus reižu, kas ir daudz vairāk nekā pa visu 2011.gadu kopā.

Pieaugot arī e-paraksta lietojuma iespējas un arvien vairāk komercuzņēmumu piedāvājot klientiem iespēju pieteikties saviem pakalpojumiem.

Pašlaik tikai valsts un pašvaldību iestādēm likums noteicis par pienākumu pieņemt dokumentus, kas parakstīti ar drošu e-parakstu.

Piemēram, no Valsts ieņēmumu dienestā iesniegtajām deklarācijām 17% jeb 2778 deklarācijas tika parakstītas elektroniski.

Virtuālais e-paraksts ir elektroniskais paraksts, kura lietošana – dokumentu parakstīšana, parakstītu dokumentu pārbaude, daudzpusēji parakstāmu dokumentu koplietošana un masveida parakstīšana – notiek interneta portālā www.eparaksts.lv.

Dokumentiem ir tāds pats juridiskais spēks kā dokumentiem, kas tapuši un parakstīti papīra formā.

Pievienot komentāru

Revolūcija, kas nes attīstību un briesmasTāpat kā cunami vilni, cilvēki digitālās tehnoloģijas sākumā vilni apbrīno, neapzinoties tā spēku un ātrumu
Vietnes "nozagts.com" un "Toma joki" nonākušas arī Drošības policijas redzeslokāSavstarpēji saistītās interneta vietnes "nozagts.com" un "ukradeno.com", kā arī viena no populārākajām sociālā tīkla "Facebook" lapām latviešu valodā "Toma joki" ir Drošības policijas redzeslokā, tomēr dienesta pārstāvji nekomentē šo interneta resursu saistību ar personām, kas saņem Krievijas finansējumu un izplata Krievijas ideoloģisko propagandu.
FOTO: Divi BMW "nesadala" Marijas ielu; viens ietriecas graustā (2)Pēc divu "BMW" automašīnu sadursmes Elizabetes un Marijas ielas krustojumā šovakar, viena no tām ietriecās Marijas ielas graustā.
Draugiem Facebook Twitter Google+