×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
8. augusts, 2014
Drukāt

Četros mēnešos par “spaisa” tirgošanu un glabāšanu aizturētas 37 personas

Ilustratīvs attēls. Foto - ShutterstockIlustratīvs attēls. Foto - Shutterstock

Kopš šī gada 9. aprīļa, kad stājās spēkā grozījumi Krimināllikumā, kas paredz kriminālatbildību par jauno psihoaktīvo vielu realizēšanu, Valsts policija (VP) ir uzsākusi 33 kriminālprocesus.

Šo kriminālprocesu ietvaros kopumā aizturētas 37 personas, kuras glabājušas, pārvadājušas vai iegādājušās jaunās psihoaktīvās vielas realizēšanas nolūkā vai nodarbojušās ar to realizēšanu, informē VP.

Visu aizturēto personu darbībās ir izdevies konstatēt un pierādīt nolūku realizēt jaunās psihoaktīvās vielas. Šajā laika posmā izņemti kopumā 1323 jauno psihoaktīvo vielu iepakojumi jeb aptuveni 385 grami augu maisījumu.

Policijā arī norāda, ka pēc Krimināllikuma izmaiņu spēkā stāšanās VP pavērās iespējas uzsākt aktīvāku un mērķtiecīgāku cīņu pret jauno psihoaktīvo vielu tirgotājiem, ar kriminālprocesuālām metodēm izmeklējot un apkarojot bīstamo vielu izplatību.

Agrākās jauno psihoaktīvo vielu tirdzniecības vietas savu darbību ir pārtraukušas, līdz ar to šo vielu izplatīšana pašlaik notiek līdzīgi kā pārējo narkotisko vielu tirdzniecība – slēptā veidā.

Policija turpina aktīvu darbu jauno psihoaktīvo vielu izplatības apkarošanā. Uzmanība tiek pievērsta arī šo vielu iespējamai tirdzniecībai interneta vidē. Ņemot vērā, ka lielākā daļa interneta vietņu, kuros piedāvāts iegādāties, iespējams, aizliegtās vielas, ir reģistrētas ārzemēs, izmeklēšanas process ir sarežģīts un ilgstošs..

Valsts policija turpinās izmantot visus pieejamos izmeklēšanas resursus un metodes, lai kontrolētu šāda veida vietņu darbību un apkarotu jauno psihoaktīvo vielu tirdzniecību interneta vidē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+