×
Mobilā versija
Brīdinājums +29.1°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
14. februāris, 2018
Drukāt

Četros no rīta izrakstīts slimnieks zvana deputātam (47)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Ilustratīvs attēls

“Pulksten četros no rīta man piezvana labi pazīstams cilvēks, var teikt gandrīz vai radinieks, un stāsta, ka viņš esot izrakstīts no P. Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas un atrodas uz ielas. Bet viņam jānokļūst mājās Jūrmalā. Cilvēkam pusnaktī bija palicis slikti, viņš izsaucis neatliekamās medicīniskās palīdzības brigādi, kas viņu aizvedusi uz Stradiņa slimnīcu, iedeva medikamentus un izrakstīja no slimnīcas.
Palīdzēju viņu nogādāt mājās un nekādi nespēju saprast, kā tas var būt, ka universitātes slimnīcā pirmās grupas invalīdu, kurš sirgst ar audzēju, izliek uz ielas,” vaicā Saeimas deputāts un praktizējošs ārsts Hosams Abu Meri.

Nereti viņam slimnieki stāstot, ka, izrakstot pacientu no slimnīcas rīta agrumā vai vēlās vakara stundās, nevienam neinteresējot, vai viņš var nokļūt mājās. Pēdējā laikā vairākas sūdzības saņēmis no baušķeniekiem, kuri izrakstīti no Jelgavas slimnīcas. Sabiedriskais transports kursējot reti, bet naudas, lai aizbrauktu uz mājām ar taksi, neesot. Vienīgā cerība, ka atbrauks pakaļ piederīgie, bet, ja to nav, tad sēdi uz soliņa un gaidi, kad kāds iežēlosies un aizvedīs, saka H. Abu Meri.

Stradiņa slimnīcas sabiedrisko attiecību speciāliste Zane Siliņa pastāstīja, ja no slimnīcas izrakstītajam pacientam nav iespējas nokļūt mājās, viņi var pārlaist nakti uzņemšanas nodaļā, ja vien tur ir brīvas gultas. Ja visas ir aizņemtas, tad uzņemšanas nodaļai ir uzgaidāmā telpa, kur iespējams uzturēties līdz rītam. “Jāteic, ka dažreiz pacienti pārprot, ka viņus dzen ārā no slimnīcas. Ārsts pacientam pasaka: jūs esat izrakstīts, varat doties mājās, bet slimnieks kautrējas pateikt, ka vēlas uzturēties slimnīcā līdz rītam, un dodas projām. Slimnīcā ir izveidots garīgās aprūpes un sociālā darba dienests, kura darbinieki sazinās gan ar Rīgas, gan arī reģionu sociālajiem dienestiem un lūdz palīdzēt slimniekam tikt līdz mājām,” skaidro Z. Siliņa.

Diskusija par to, kas slimnīcās ir atbildīgi par pacientu gaitām pēc ārstēšanas beigām, sākās pirms vairākiem gadiem, kad Stradiņa slimnīcas teritorijā netālu no uzņemšanas nodaļas durvīm atrada mēnesi nogulējušu vīrieša līķi. Viņš slimnīcā nonāca ar galvas traumu, taču vēlu vakarā no ārstniecības iestādes tika izrakstīts. Mediķi apgalvoja, ka vīrietis izrakstīšanas brīdī bijis alkohola reibumā, ko apstiprināja arī policijas ekspertīzē.

Toreiz Veselības inspekcija nāca klajā ar atzinumu, ka mediķi šajā gadījumā rīkojušies atbilstoši, lai arī pacienta nokļūšana mājās vēlā vakara stundā varēja būt apgrūtinoša, jo viņš joprojām bijis reibumā. Tomēr “pacientu nogādāšana mājās nav saistāma ar veselības aprūpes kvalitāti, bet ir sociāls jautājums”, secināja inspekcija.

Pievienot komentāru

Komentāri (47)

 1. Ja kaut viens bija skaidrā,vajadzēja vest uz atskurbtuvi.

 2. ja medikiem riebjas sarunaties ar pacientiem varbut vieglak uznemsana pie sienas pielikt noteikumus..bet domaju tad vismaz pacienti zinas savas tiesibas.citadi ta sanak ka slimnicas teritorija metajas liki

 3. Lai nu kā bet padomju laikos no slimnīcas laukā nemeta, varēja sarunāt pat līdz nākanai dienai palikt slimnīcā, kāmēr kāds atbrauca pakaļ, vai bija autobuss. Pati vairākas reizes biju gulējusi slimnīcā padomju laikos un tagad, varu salīdzināt. Padomju laikos tomēr vairāk domāja par cilvēku un ārsti tik bezkaunīgi naudu neņēma, Tagad naktī izmet ārā no slimnīcas, bet ja ārstam neiedod aploksni ar naudu, tad ārstam slimnieks vispār neinteresē… Ja padomju laikos cik slimnieks varēja tik iedeva un ārsts vairāk neprasīja. pietika pat 25 rubļu, tagad tūkstošiem jāgrūž ārstu rīklēs, lai kaut vai pieietu pie slimnieka

 4. ko gribat? Nav slimnicas bezizmera. Ja paliek garlaicigi un iesapas galva, tad sauc Atros, velak pasi napn
  mierinati.

 5. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;)))))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.” 😉

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks grib, lai “stukačiem”,
  No “skapja” gļēvi smirdošiem,
  Tiek “cieņa” ZOMBĒTA un “gods”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – pelnīts sods)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

 6. Tāmnieks/luterānis Atbildēt

  Ārstiem ir tik mazas algas, ka viņi nevar atļauties slimniekam pateikt ko vairāk par “Esi izrakstīts!” un bauru tauta to saprot kā pavēli doties parkā un pasēdēt līdz rītam uz soliņa. Paši vainīgi. Varēja taču vispirms doties pie slimnīcas sabiedrisko attiecību departamenta ģenerāldirektora un visu noskaidrot. Protams, ka tur būtu jāpierakstās vizītē uz nākošā gada 2. ceturksni, bet tas nekas, mazbērniem šī informācija noderēs!

 7. izraksta un pasaka tagad varat iet majas nevienam nelauj tuset uznemsana pazina gaja sedet autoosta kamer pirmo autobusu sagaidija ta slimnica iet pari likiem

 8. Kas māk, tam nāk! Beidzot īsta brīvība bez “būriem” (A.Bels) un mūriem (padomju kriminālkodekss)! “Miljonārs Ašeradens pakampis sev „aifonu” par nodokļu maksātāju naudu.” (PIETIEK)

 9. Nu ko, bauri, dabūjāt savu brīvību?
  Šausmīgajā okupācijas laikā kas tāds nebija iespèjams

 10. Zane Siliņa – personālam ir grūti pajautāt – vai Jūs varat nokļūt mājās????????????????? Netiek slimajiem cilvēkiem sacīts viss tas ko Jūs tik brīnumjauko pašreiz aprakstat. Kāpēc? Kur ir Jūsu slimnīcas atbildība par slimu cilvēku atstāšanu bezpalīdzīgā stāvoklī???????????

 11. Nu ko var muldēt!-no slimnīcas nekad un nevienu neizraksta rīta agrumā vai vēlu vakarā!!! Nu jau abumēris pļurkst par deviņiem mēmiem!!!

  • ja neesat personīgi ar to saskāries, tad nerunājiet! Ir pat vēl sliktāk…

  • Manu vīru no Stradiņiem izrakstīja vienos naktī.Ar ātrajiem aizveda pēc sirseņa koduma,slimnīcā salaida sistēmas,stāvoklis stabilizējās un čau.Labi,ka bija nauda taksim,citādi uz Ķekavu kājiņām čāpotu,piekāčāts ar medikamentiem.

 12. Kamēŗ neviens par tādu attieksmi pret cilvēkiem netiks sodīts, šāda arīcība turpināsies.

 13. Abu Meri sāk priekšvēlēšanu kampaņu. Visi līdzekļi labi.

 14. Stulbums vai nežēlība? Atbildēt

  Pilnīgi absurds skaidrojums np slimnīcas! Nedrīkst uzvelt atbildību uz pacientiem, ka viņi kaut ko nav pajautājuši. Pilnīga neizpratne slimnīcā par to, kā jāizturas pret cilvēkiem. Cilvēks nevar zināt to, ko viņš nezina, tāpēc nevar to pajautāt!

 15. Pirms 15 gadiem mana mamma, kura slimoja ar vēzi, izsauca ātro palīdzību. Urīnā bija asinis un ārsti nevarēja nevest mammu uz slimnīcu.. Aizveda uz Stradiņiem. Tur paskatījās un saprata, ka neko darīt nevar. Pāris šprices- ej mājās! Bija pusnakts, mammai nav naudas. Mobilie telefoni arī tolaik visiem nebija. Spēka, lai noietu kājām līdz mājām 4 kvartālus nav. Rāpo vai ej- tiec mājās, kā gribi!

 16. Ko jūs!
  Kuram vispār ienāk prātā doma,ka mediķi vainīgi pie tā,ka ap slimnīcu mētājas veci līķi!?
  VI tā nemūžam nedomās!!!!
  Uzaicnu pasekot līdz ,ko VI secinās O.Pulka māsas nāves sakarā.
  12stundas nabaga sievieti “nomarinēja”infektoloģijas centrā,bet kad pārveda uz citu slimnīcu,bija jau par vēlu.

 17. Turpmāk manā telefonā būs kāds deputāta telefona nummurs un vajadzības gadījumā zvanīšu viņam, lai aizved mani mājās no slimnīcas naktī.Darīsim tā visi .

  • Nevis kāda deputāta telefona nummurs, bet tieši veselības ministres telefona nummuru jātura katram gadījumam. Ja apniks saņemt zvanus nakts vidū, varbūt kaut ko darīs.

 18. ….laukos vispār trakums, ja no kāda lauku ciema aizved uz Jēkabpili, kā lai tiek mājās naktī.

 19. Nu ko…cenzējam….tāpat visi zina ka no šīs zemes jābēg kamēr var vēl pakustēt…..

 20. Regionalizēt slimnīcas, lai būtu izmaksu efektīvas

 21. Tā notiek tikai Latvijā…Jaunie..ja vien ir iespēja,bēgat prom no šīs Citrona karaļvalsts…Tē par cilvēku nedomā…un drīz šī būs neapdzīvota-izīrejama zeme….

 22. .., Zane , ne jau pacientam tas jāprasa, bet medicīnas darbiniekam, viņam tas ir jāstāsta. Un ja šādas demagoģiskas dienaszagles, kā Tu kautko darītu, tad slimnīcā būtu informācija un bukletiņi par to. Kpc katram slimniekam ir jābūt deputāta nr, lai šādas lietas nāktu gaismā.
  Kauns, Zanei, un žēl ar viņu. Visu laiku jāmelo un jāattaisno slima sistēma. 🍄

 23. Sen zināma patiesība,ka naktī izsaucot ātros,jārēķinās ja netaisies mirt,tad jābūt līdzi nauda taksim

 24. Ja par nokļūšnu mājās var diskutēt, tad par izrakstīšanu vēlās nakts stundās gan slimnīcai jauzņemas atbildība un par iespēju nokļūt mājās jābūt pārliecinātam slimnīcas personālam jo ši incidenti notiek ar slimiem vai veciem cilvēkiem SKUMĪGI.

 25. Kad beidzot kāds lēmejs tiks novākts, tad aŗī kāds sāks domāt ar galvu.

 26. Briesmīgi mediķi Latvijā,liekas ,ka nekur pasaulē tā nenotiek

 27. Jaukais ČAKŠAS un ZZS kantoris.

 28. Nu nav jau tā uzņemšanas nodaļa bezizmēra, tur ieved cilvēkus nepārtraukti un lai tiem būtu vieta, kur sniegt palīdzību, tiem, kam tā jau ir sniegta, vieta jāatbrīvo. Neizraksta jau “uz ielas’, sēdi uz krēsla uagaidāmajā telpā un gaidi rītu, ja nav cita risinājuma.
  Es gan neko sliktu nevaru teikt par Stradiņiem. Man sniedza palīdzību, bet tā kā uz vietu nodaļā bija jāgaida līdz pēcpusdienai (kad kādu izrakstīs), mani paturēju guļošu uzņemšanas nodaļā. Un es saprotu, ka nākamajam uz manu vietu arī vajadzēja pagaidīt. Un pēc tam, kad noskaidrojās, ka nevienu neizrakstīs, ar visu uzņemšanas gultu “iespieda” nodaļas vienā istabiņā. Paldies.Viss tika atrisināts cilvēcīgi.

  • ar kāda nomināla banknoti ta pazeltīji rociņu?ka tik feini un labi bija?
   Bet,ko darīt tādam cilvēciņam,kam priekš taksī un slimnīcas transporta naudiņas nav?Ne jau bagātie tādā situācijā nokļūst,par “augšām”vispār nerunāsim/Pulka māsa tāds izņēmums;laikam neviens nebija informēts,kas viņai radi,lūk i sanāca,kā ierindas mirstīgajiem…

 29. Tagad visi deputāti pēc kārtas melos,ka neko nav zinājuši ka tā Stradiņos notiek jau sen.Neviens tur neko nejautā,izmet un viss,ej kur gribi.Visi zin,tikai valdība nav pat nojautusi kas notiek jau gadu garumā.

 30. Labs padoms esot zelta vērts! Vai tā ir? Atbildēt

  Vai šim 1.grupas invalīdam,ja visas gultas ir aizņemtas,pēc sabiedrisko attiecību speciālistes Zanes Siliņas,padoma,visu nakti būtu jāpavada sēžot uz krēsla,uzgaidāmajā telpā??!
  Kāpēc gan ne daudz piemērotākajos šim nolūkam,slimnīcas valdes,padomes vai vismaz ārstu atpūtas telpās nevarētu atrast vietu vienam vienīgam cilvēkam uz vienu nakti? Cilvēkam!!!!! Vai tad arī pie mums cilvēki tiek dalīti kastās?

 31. Nu lai ta Silina nemuld,vina tagad grib glabt savu adu

 32. Personāls var taču slimniekam pajautāt , vai ir iespēja nokļūt mājās? Vai tas ir par daudz prasīts? Nu tikai pajautāt!

 33. …tikai viens jautājums . Vai pie izrakstīšanas kāds pacientam pajautā : Vai jums nav problēma ar
  nokļūšanu mājās ? kas saistīta ar transportu un naudu ? Vai varēsiet piezvanīt ,lai saņemtu palīdzību.
  Šāds jautājums jāuzdod visiem izrakstāmajiem , neatkarīgi cikos viņu izlaiž
  Rodoties problēmai VM ir savlaicīgi jāparedz, kā sniegt palīdzību ,kaut vai ar kredit sabiedrības palīdzību.

 34. Man bija šinī slimnīcā līdzīgs stāvoklis divas reizes: pirmo- pēc atvešanas ar ātrajiem un palīdzēšanas – izmeta ārā ap plkst 11 vakarā, nepajautājot, kā es nokļūšu mājās, otro reizi, apsolot, ka varēšu sagaidīt, kamēr man atbrauks pakaļ, pēc izrakstīšanas papīru saņemšanas- jau pēc pusstundas pie manas gultas stāvēja nikns, uz manu gultu pretendējošais, nākošais pacients.

 35. Tagad veselību pārņēmis Kučinskis , atkal brīnās kā tā var būt slimnieku izraksta naktī ? Brīnās kā tā var būt elektrības rēķini pieauguši …. Tā visi ZZS dzīvo brīnoties par visu , kas notiek Valstī ? Arī nākošo valdību vadīšot ZZS tādā pat garā , cik ilgi tā var brīnīties ?

  • ja vēlētāji izdarīs pareizo izvēli tad Vienotība un ZZS varēs turpināt brīnīties – par ko viņus neievēlēja atstājot aiz borta

   • Bet varbūt, ka nākamajās Saeimas vēlēšanās mēs visi kopīgi varētu nebalsot par šādām partijām, kuras gadiem bijušas pie varas un vainojamas pie šādas veselības aprūpes sistēmas!!!!!!!!!

 36. Un ko VM – atkal neko…Kārto tikai papīrus – slimnieki mirts neapskatīti ; tad naktī izraksta – labi ka pašiem vel neliek iet uz morgu… Apriebusies tā ZZS medicīna Čakšas virvadībā…

Draugiem Facebook Twitter Google+