Kultūra
Mūzika

Četros novados šodien ieskandinās folkloras festivālu “Baltica” 1

Publicitātes attēls

Jūrkalnē, Jelgavā, Turaidā un Dagdā šodien notiks Starptautiskā folkloras festivāla “Baltica” ieskaņas pasākumi “Vasaras Saulgrieži Latvijas novados”, aģentūru LETA informēja Latvijas Nacionālais kultūras centra (LNKC) sabiedrisko attiecību speciāliste Linda Ausēja.

Ieskandinot nākamā gada Starptautisko folkloras festivālu “Baltica”, kas notiks Jāņu tradīcijas zīmē, arī šogad tieši astronomiskajos vasaras saulgriežos četros Latvijas novados tiks degtas Jāņugunis, dziedātas līgo dziesmas un veiktas ar Jāņu sagatavošanu un svinēšanu saistītas rituālas darbības, sacīja Ausēja.

Pasākumos piedalīsies apmēram 120 Latvijas folkloras kopas un etnogrāfiskie ansambļi, izdziedot katra novada skaistākās Jāņu dziesmas un aicinot baudīt Jāņu mielastu.

Dagdā pasākuma ieskaņā tiks gatavota aukstā zupa un siets Jāņu siers. Jūrkalnē Ugunspļavā Jāņa bērni tiks aicināti pie vairākiem ugunskuriem un tradicionāli tiks aizdegtas uguns dzirnavas. Jelgavā tiks degti gan ugunskuri, gan celtas pūdeles, un kanālā tiks laisti izgaismoti plosti ar vainagiem.

Savukārt Turaidā Saulgriežu naktī degs trīs ugunskuri, ar uguns bultām Jāņkalnā tiks aizdegta pūdele, pusnaktī tiks ritināts uguns rats un visas nakts garumā daudzinātas dzimtas, kas kopj latviskās tradīcijas.

LA.lv