×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
11. novembris, 2014
Drukāt

Bobslejisti starta gatavībā

Foto - Juris KalniņšFoto - Juris Kalniņš

Latvijas bobsleja izlases komandā pirmo reizi būs vairs ne divas vai trīs četrinieku ekipāžas, bet gan četras. Trīs no tām pēc­olimpisko sacensību sezonu sāks jau šonedēļ Eiropas kausa izcīņas sacensību pirmajā posmā Īglsas trasē Austrijā.

Kas māk, tam nāk

Iepriekšējai sezonai mūsu bobslejisti pielika nevis punktu, bet gan izsaukuma zīmi – Sočos par olimpiskajiem vicečempioniem četriniekā kļuva pilots Oskars Melbārdis ar stūmējiem Daumantu Dreiškenu, Arvi Vilkasti un Jāni Strengu. Olimpisko sudrabu mājās pārveda arī skeletona braucējs Martins Dukurs. Tādēļ likumsakarīgs ir gan Latvijas Bobsleja un skeletona federācijai (LBSF) pirmo reizi piešķirtais Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) finansiālais atbalsts jauno sportistu audzināšanai, gan dalībnieku pieaugums LBSF ik gadu rīkotajā talantu meklēšanas konkursā, kas pēc vasaras un rudens treniņiem ļāva paplašināt izlases komandu. “LOK piešķirtā summa ir 71 000 eiro,” stāsta LBSF ģenerālsekretārs Zintis Ekmanis. “Protams, ar to nepietiek visām mūsu vajadzībām, tāpēc liekam klāt savas investīcijas. Federācijas sponsoru skaits nav mazinājies, daži nākuši klāt, piemēram, “Moller Auto” bobslejistiem piešķīra divus vieglos “Audi” un vienu mikroautobusu Eiropas ledus trašu apceļošanai. Ar skeletonistiem šī firma sadarbojusies jau agrāk.”

Pilots Miknis

Skeletonā Martinam un Tomasam Dukuriem un Leldei Priedulēnai pievienojušies pa trim puišiem un meitenēm. Trenējas Siguldā, un vismaz viens jau šosezon startēšot Kontinentālā kausa izcīņas sacensībās. Bobsleja komandu papildinājis jauns četrinieks, ko pilotē Matīss Miknis – liepājnieks, studē Sporta pedagoģijas akadēmijā. Vismaz pagaidu variantā viņa ekipāžas stūmēji ir Uldis Ķiploks, Dāvis Spriņģis un Rūdolfs Tonigs. Melbārža sudraba četrinieka sastāvs nav mainījies – Dreiškens, Vilkaste un Strenga. Otrās ekipāžas pilots Oskars Ķibermanis bijis spiests šķirties no divu olimpisko spēļu dalībnieka Raivja Broka, jo stūmējam piedāvāts vilinošs darbs Drošības policijā. Broku aizstās vārdabrālis Raivis Zīrups, pievienojoties Helvijam Lūsim un Vairim Leibomam. Uģa Žaļima pilotētās četrinieka kamanas iestumt viņam palīdzēs Jānis Jansons, Kristaps Kalniņš un Intars Dambis. Mārtiņš Rūgums ir rezerves stūmēja statusā, bet abi Latvijas rekordisti vieglatlētikā uz laiku atstājuši komandu – desmitcīņnieks Edgars Eriņš treniņos neizturēja konkurenci, sprinterim Ronaldam Arājam kārtējais savainojums, šoreiz plecā.

Pirmie starti Īglsā

Gan mūsu bobslejisti, gan skeletona braucēji devušies uz treniņu nedēļu Vinterbergas trasē Vācijā, kur no 23. februāra līdz 8. martam notiks šosezon galvenās sacensības – pasaules čempionāts. Pasaules kausa izcīņa sāksies neparasti vēlu – decembra vidū Leikplesidā (ASV) un Kalgari (Kanādā), pārējie seši posmi pēc gadu mijas ieplānoti Eiropas trasēs. Paredzams, ka tajos piedalīsies brāļi Dukuri un Lelde Priedulēna, bobslejā – Melbārža un Ķibermaņa ekipāžas. Taču Oskars Ķibermanis un viņa palīgi sezonu sāks jau šonedēļ Eiropas kausa izcīņas pirmajā posmā Īglsā, tāpat arī Uģis Žaļims un bobsleja debitants Matīss Miknis ar saviem puišiem. Eirokausa sacensības šogad notiks vēl Laplaņā (Francija) un Kēnigszē (Vācija), janvārī – Sanktmoricā (Šveice) un Vinterbergā.

Krievu laiki FIBT?

Starptautiskajā bobsleja un skeletona federācijā (FIBT) pēc ziemas olimpiskajām spēlēm Sočos veiktas dažas reformas. Bobsleja četrinieka ekipāžā atļauts iekļaut vienu sievieti, bet jaunieši drīkst startēt jau no 15 gadu vecuma. Par FIBT viceprezidentu ievēlēts Georgijs Bedžanovs no Krievijas, kurš parūpējies, lai viņa tautieši darbotos arī visās FIBT komisijās, no tām izspiežot Alpu valstu pārstāvjus. Tā nav laba ziņa, jo krievi bobslejā un skeletonā nereti devuši priekšroku negodīgām cīņas metodēm, nodarot pāri arī latviešiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+