×
Mobilā versija
Brīdinājums +8.1°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
22. jūlijs, 2014
Drukāt

Septiņu bērnu audžumammai Marijai vajadzīga palīdzība ceļgala protezēšanai (8)

Foto no privātā arhīvaFoto no privātā arhīva

Dagdas iedzīvotāja Marija Kazakeviča, kas izaudzinājusi četrus dēlus, pēc atvašu aiziešanas savā dzīvē uzņēmās rūpes par vairākiem audžubērniem, bet šobrīd palīdzība nepieciešama viņai pašai – sievietei nepieciešami nedaudz vairāk nekā 1550 eiro, lai varētu veikt ceļa endoprotezēšanas operāciju, portālu “LA.lv” informēja fondā “Varonis”.

“Marija vienmēr palīdzēja citiem. Strādājot viņa izaudzināja četrus dēlus un turpināja strādāt. Un kad viņa uzzināja, ka daudz bērniem mūsu valstī nepieciešama audžuģimeņu sniegtā palīdzība, viņas sirds iežēlojās, un septiņi bērni saņēma atbalstu un rūpes Marijas audžuģimenē. Taču ir gadījies tā, ka Marijai šobrīd pašai steidzami ir nepieciešama palīdzība,” pastāstīja fonda pārstāvji.

Marija Kazakeviča dzīvo tālu no Rīgas, Dagdā. Sievietei šobrīd ir 61 gads. Savus bērnus viņa jau ir uzaudzinājusi, tie ir pieauguši un patstāvīgi.

Turklāt aiz muguras ir arī liels un smags darba ceļš: Marija Kazakeviča ir absolvējusi lauksaimniecības tehnikumu, strādājusi par zootehniķi un tad deviņus gadus – par slaucēju, ko vienmēr atceras ar lepnumu. Pēc tam septiņus gadus viņa nostrādāja konfekšu “Gotiņa” ražotnē. Darbs nemaz nebija tik salds, jo Marijai vienas maiņas laikā bija jāiesaiņo papīrīšos 66 kilogramus konfekšu!

“Marija vienmēr ir vēlējusies kādam palīdzēt. Bērni ir viņas dzīves jēga. Kad viņas dēli bija jau izauguši, un viņa uzzināja, ka tomēr vēl tik ļoti daudz bērniem nepieciešama palīdzība, viņas sirds lūza. Viņa iesaistījās audžuģimeņu kustībā, jo ir bērni, kas uz kādu laiku dažādu iemeslu dēļ paliek bez vecāku gādības un tādēļ var nonākt krīzes centrā vai ilgstošas aprūpes institūcijā.

Marija sajuta aicinājumu palīdzēt šādiem bērniem un dot tiem savu sirds siltumu. Viņas mīļuma un enerģijas pietiktu visiem. Savas draudzenes iedrošināta, viņa pievērsās audžuģimeņu kustībai. 2006.gada pavasarī viņa absolvēja speciālos “Audžuģimeņu kursus” un saņēma audžuģimenes statusu, un drīzumā jau viņas ģimenē parādījās pirmie audžubērni,” sievietes dzīvesstāstu klāsta fonda pārstāve Svetlana Starostina.

Kopš tā laika viņa ir devusi iespēju jau septiņiem bērniem dzīvot viņas audžuģimenē. Četri no tiem ir izgājuši sociālo rehabilitāciju un atgriezušies pie saviem vecākiem. Un bērni vēl arvien ar pateicību atceras Marijas sirds siltumu un rūpes, iespējams, viņu dzīves smagākajās dienās.

Protams, audžubērniem ir jāvelta ļoti daudz uzmanības, varbūt pat vairāk nekā saviem bērniem. Bet sirdi piepilda prieks, kad viņi pamazām sāk justies omulīgi audžuģimenē, kļūst mierīgāki, viņu uzvedība uzlabojas un attīstās jaunas sociālās prasmes.

Marija kārtējo reizi pārliecinās, cik svarīgs ir tas darbs, ko viņa dara, rādot piemēru, cik svarīgi ir attīstīt audžuģimenes mūsu valstī. Kāds prieks ir palīdzēt kādam!

Šobrīd Marijas audžuģimenē dzīvo trīs bērni. Viņi ir Marijas galvenais prieks un rūpes, jo viņi vēl ir skolēni: jaunākajam zēnam ir tikai deviņi gadi, vecākajiem – 12 un 13 gadi. Bet nu gadījies tā, ka Marijai steidzami jāveic operācija.

Ikdienas rosībā Marija nebija domājusi par sevi, nekad nav sūdzējusies par veselību un pēdējo 14 gadu laikā pie ārstiem bija vērsusies tikai divas vai trīs reizes. Ar laiku viņai sāka sāpēt kājas, un, kad sāpes kļuva ļoti spēcīgas, Marija devās pie ārstiem uz Daugavpili.

“Kā jūs paciešat tādas sāpes? Jums steidzami ir nepieciešama operācija!” sacīja ārsts un nekavējoties izrakstīja nosūtījumu uz operāciju Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcā Rīgā.

Ārsti konstatēja, ka Marijai nepieciešama kreisā ceļa endoprotezēšana. Viņa tika iekļauta rindā, bet arī brīdināta, ka situācija ar valsts finansējumu šobrīd ir neprognozējama, tāpēc jābūt gatavai visu operāciju apmaksāt pašai.

Operācija ir ieplānota 25.septembrī, līdz tai palikuši nedaudz vairāk nekā divi mēneši, bet Marijas ietaupījumi ir pārāk mazi, lai segtu visas gaidāmās izmaksas.

Marija kopā ar dēlu apsēdās un saskaitīja savus tik ļoti pieticīgos ienākumus. Viņa nekad nezaudēja dzīves sparu, un, neskatoties uz nelielajiem ienākumiem, ģimene vienmēr ir dzīvojusi draudzīgi. Te Marija pēkšņi sāka raudāt. Ģimenē ikviens eirocents tiek izmantots rūpīgi, bet pat ar stingrāko taupības režīmu viņi tuvākajā laikā nevarēs savākt tādu naudu: operācija maksā 1147,51 eiro, un vēl ir nepieciešami līdzekļi slimnīcā pavadīto dienu un pēcoperācijas rehabilitācijas apmaksai.

Pavisam nepieciešami 1550 eiro. Kādam šī summa var šķist neliela, bet Marijai tā ir ļoti liela! Un kājas sāp ar katru dienu vairāk un vairāk, kustēties kļūst arvien grūtāk un sāpes nerimstas ne brīdi, un viņa saprot, ka bez operācijas neiztikt.

Kopīgiem spēkiem mēs varam palīdzēt savākt nepieciešamo summu un palīdzēt šai jaukajai un sirsnīgajai mātei!

Lai palīdzētu Marijai, vajag pavisam nedaudz – tikai viens zvans uz numuru 9000 6881 un Jūs ziedosiet viņas operācijai 1,42 eiro; piezvanot pa tālruni 9000 6771, jūs ziedosiet 7,11 eiro.

Jūs varat ziedot jebkuru citu summu ar pārskaitījumu uz kādu no zemāk norādītajiem kontiem, ierakstot maksājuma mērķī “Fonds: Marija Kazakeviča”.
Rekvizīti:
Nosaukums: Biedrība “Latvijas Labdaru Asociācija Labdaris.lv”
Reg. Nr: 40008173130
Jur. adrese: Akadēmijas laukums 1- 1011, Rīga, LV-1050
-SWEDBANK- Swift: HABALV22
LV43HABA0551037990069
-CITADELE- Swift: PARXLV22
LV79PARX0016130480002
paypal@varonis.lv

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

  1. Stājieties rindā un viss notiksies! Mana paziņa arī nogaidīja rindu 5,5 gadus! Beidziet diedelēt, ir taču bērni, kuri var palīdzēt!!!

  2. arī man divas zināmas sievietes veica šādu operāciju,par valsts naudu,bija tikai mazliet rindā jāpagaida,un bērnu pienākums arī ir,palīdzēt mammai ir jau tādi zināmi,kuri strādā ārzemēs,pērk mašīnas,bet māte sēd uz maznodrošinātas statusu,mokās sāpēs un gaida valsts atmaksātu operāciju,par tādiem bērniem gan kauns!

  3. Ir jaaiet pie arsta un ja tas ir akuuti,tad valsts atmaksaa.Atkal diedelee naudu.Mana mamma 5 gadus gaidija rindaa ar taadaam saapeem.

    • manam bērnam akūti ar muguru bija – un steidzamo,nopietno operāciju tikai pēc divi gadi veica,jo valstij naudas nebija pat analīzes, magnētiskās rezonanses, ārstu vizītes par lielu naudu gājām. Un skaitās,ka bērniem medicīna bezmaksas…

  4. Un kaadas problēmas, lai valsts paliidz, tas tik taads nieks valstij ir

  5. “Izaudzinājusi četrus dēlus”, kur tad ir tie dēli? Laikam slikti audzinājusi, ka mātei nepalīdz. Un nevajag stāstīt par sliktiem laikiem un bezdarbu. Man ir tikai divi bērni, abi stādā Latvijā un es par savām vecumdienām jūtos droša.

  6. Kauns mūsu valsts vadītājiem, ka cilvēkam, kurš sabiedrībai izdarījis tik daudz, jālūdz palīdzība iedzīvotājiem. Marijai un fondam noteikti jāvēršas labklājības ministrijā, lai tiktu izdalīti operācijai nepieciešamie līdzekļi no neparedzētajien jeb prezentācijas līdzekļiem!

Draugiem Facebook Twitter Google+