×
Mobilā versija
+10°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
15. aprīlis, 2015
Drukāt

Četru konfesiju bīskapi aicina deputātus balsot “par” grozījumiem Izglītības likumā (16)

Svētceļojumu uz Aglonu sāk Rīgas katoļi

Arhibīskaps Zbigņevs Stankevičs.

Latvijas Romas katoļu baznīcas Rīgas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs, Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas arhibīskaps Jānis Vanags, Latvijas Pareizticīgās baznīcas Rīgas un visas Latvijas metropolīts Aleksandrs un Latvijas baptistu draudžu savienības bīskaps Pēteris Sproģis atklātā vēstulē aicina Saeimas deputātus balsot “par” grozījumiem Izglītības likumā.

Ceturtdien, 16.aprīlī, Saeimas deputāti 2.lasījumā balsos par grozījumiem Izglītības likumā, kas paredz aizliegt izglītības iestādēs tādu materiālu izmantošanu, kas negatīvi ietekmē bērnu tikumisko attīstību, kā arī paredz nodrošināt tikumisko audzināšanu atbilstoši Satversmē iekļautajām vērtībām.

“Ir svarīgi apzināties, ka arī vislabākie likumi vēl nepiespiedīs sabiedrību dzīvot tikumiski. Tikumisks ir tas, kas kalpo cilvēka ilgtermiņa attīstībai, palīdz viņam sasniegt personības briedumu, atvērties citiem cilvēkiem un sabiedrībai kopumā, kalpojot ne tikai savam, bet arī kopīgajam labumam. Sabiedrības tikumisko līmeni nosaka sabiedrībā valdošā izpratne un pamatnostāja attiecībā uz to, kas ir ļauns un kas ir labs. Tomēr ar likumu un izglītības palīdzību mēs varam pakāpeniski ietekmēt un mainīt šo izpratni un pamatnostāju. Tāpat ir ārkārtīgi svarīgi, lai valsts likumdošana aizsargātu bērnus un jauniešus no destruktīvu materiālu izmantošanas apmācības procesā. Tikumisks ir arī tas, kas ņem vērā visas personības dimensijas – fizisko, psiholoģisko un garīgo – un ļauj cilvēkam tās harmonizēt. Tāpēc, lai varētu iespēju robežās objektīvi izvērtēt vienu vai otru materiālu tikumiskumu, ir jāpiesaista visu šo trīs jomu eksperti,” norāda Stankevičs.

Grozījumus pilnībā atbalsta visu tradicionālo kristīgo konfesiju vadītāji Latvijā, kuri atklātā vēstulē aicinājuši Saeimas deputātus par tiem balsot.

Bīskapi vēstulē deputātiem norāda, ka “cilvēku izglītošana nav šķirama no viņu tikumiskās attīstības, jo netikumisks cilvēks, apgūstot izglītību un asinot prātu, kļūst sabiedrībai vēl bīstamāks savā rafinētajā rīcībā”.

Kā ziņots, Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisija iepriekš atbalstījusi deputātes Jūlijas Stepaņenko (S) ideju Izglītības likumā iekļaut normu, kas paredz aizliegt izglītības iestādēs izplatīt un izmantot materiālus, kas var negatīvi ietekmēt izglītojamā tikumisko attīstību.

Pievienot komentāru

Komentāri (16)

 1. Farizeji Latvijas baznīcu galvagalī!

 2. Kārtējais aizguvums no Krievijas Tur arī komunistisko ideoloģiju aizstās ar reliģiozitāti.Murgs.Mums pašiem ir savas gara mantas-tautasdziesmas.Tās jāmāca.

 3. Vismaz skolas ir jāattīra no Mozaīkas ”vērtībām”. Tas ir apkaunojums sabiedrībai, ka ir deputāti, kuri klusējot iestājas par pedofīliem….

 4. Tie kuri vismazāk ko sajēdz visvairāk blēj

 5. Pedofīlu saime kliedz – ķeriet pedofīlus!

 6. Nez,ka tad merisim to tikumibu,kilogramos vai centimetros.Kaut kads arhaisks sviests.Desmi gadus veci berni apskatas interneta visu ko velas un ja negrib lai vecaki redz ko vini ir skatijusies,tad izdzes vesturi.Paldies Papardes Ziedam,ka vini naca uz skolu un manai mazmeitai pastastija,kas ir prezervativi un ka tos lietot,skiet tas bija kada sesta klase.Berniem ir jazina,kas ir pedofili un ka neiekrist tadu cilveku lamatas.Tapat ari kados 13.gados ir jazina,ka daba ir dazadiba un dala cilveki ir homoseksuali un par to nedrikst smieties un ir jabut tolerantiem.Esmu izaudzinajis tris meitas un visam ir izcilas izglitibas un labs darbs,bet kas ta tada tikumiba,es nezinu.Nekad ar aizliegumiem nekas labs vel nav panakts,savukart ta saucamie kristiesi ir visdivkosigakie cilveki,kadus nacies dzive sastapt.Esmu divus darbiniekus atlaidis no darba tikai tapec,ka viniem likas,ka viss ir dieva rokas.Nekad vairs nevienu parliecinatu kristieti darba nenemsu.

  • Mērvienība, trīs meitu vecāk!

   Skolu beidzu pirms 2000. gada, tā kā pieņemu, ka esmu jūsu atvašu vecumā. Tas ka bērni vesākiem visu nestāsta un vēsturi izdzēš ir fakts, tā pat kā jāatzīmē, ka faksts ir arī tas ko mums Papardes zieds stāstīja skolās un lika braukt uz “Gimenes centru” skatīties filmiņas, kā noris tikai un vienīgi aborts un iedeva prezervatīvu un teica, ka tik dragā uz priekšu sekss ir drošs, nesakot neviena vārda par atbildību, ģimenes veidošanu, bērnu ieņemšanu un veselīgu iznēsāšanu grūtniecības laikā to sagaidīšanu piedzimstot, uzņemoties audzinātāja rūpes, mīlestību un gādību, cienot mazo cilvēciņu un dodot viņam ģimeni (abus vecāus, nevis izmisušu pusaudzi mammu, kuru nosoda visi radi un skolotāja kas sarunāja papardes zieda vizīti atgādina par abortu, un tēvu, kurš bēg kā pēc kara galvenais nodevējs, nezinot kas ir gaidīts bērns, mīlēts un uzaudzināts drošā vidē). Beidzot 9. klasi zināju, kas ir aborts, bet neko par to, kas noderētu man veidot un plānot ģimeni. Paldies maniem vecākiem, kas man ir devuši 1000% vairāk, nekā Papardes zieds un veselības mācības, bioloģijas skolotāja ar papardes zieda izskalotām un savaldzinātām smadzenēm, jo šodien man ir kolosāla ģimene, gaidu 5. mazuli un visi bērni ir viena tēva, mana vīra bērni. Tiešām, saviem vecākiem par murgiem ko nodara papardes zieds neteicu, bet ar prieku vienmēr vēroju savus vecākus, viņu atbildību viena otra priekšā un rūpes, kā arī savus vecvecākus, ka vēl sirmā sirmā vecumā viens uz otru skatījās cieņas un mīlestības pilnām sirdīm. Tas ir ko vērts, nevis muļķibas par ko runājat, cienījamais “Mērvienība” pieminot Paprdes zieda dāsnās dāvanas saviem bērniem.

  • Par ārlietu ministru nesmejos Atbildēt

   Jā, Mērvienība, par kropļiem nedrīkst smieties!

  • Nu ko tur teikt – pastulbi senči tev bijuši. Labāk pašam visu bērnam izstāstīt un izskaidrot. Un ko lai par pašiem vecākiem saka, ja bērni brīvi tiek internetā un visu var redzēt – kaut ko par vecāku satura filtru šķiet nemaz neesi dzirdījis (usi – mērvienība)?

   • Bēŗnam vispirms jāiemāca, kas ir labs un slikts, tikai tad viņš spēs vēŗtēt. Diez vai nazi kāds atļauj bērnam ņemt bez mācīšanas un uzraudzības!

  • Pedofils, zoofils un arī homoseksuālis ir cilvēks ar garīgās attīstības traucējumiem, kāda iemesla pēc mums vajadzētu pakļaut savus bērnus riskam, ka šāda idioloģija tiek mācīta kā pareiza? Tāpēc ir stingri jānostājas par normālām vērtībām!

 7. Esmu pārliecināts, ka Ilze Viņķele un daudzi viņas “Vienotības” kolēģi un partijas biedrenes balsos pret.

 8. katoļi un tikumība….labs joks

  • Tieši tā – kad es 15.augustā lielākajos katoļu svētkos Aglonā ieraugu Straujumu, Rinkēviču, Dombrovski, Āboltiņu, Bērziņu, Brigmanīti, Mūrnieci un vēl daudzus citus politikāņus (drošvien katoļi, ja jau brauc uz Aglonas svētkiem) – vemt gribās!

  • Lai nu ko katoļi ir pēdējais tikumības cietoksnis – protestantu visatļautības, brīvais sex un filozofija ka visi grēki jau tāpat ir atlaisti ir destruktīvisma un izvirtības pirmais posms.

Draugiem Facebook Twitter Google+