Kultūra
Mūzika

Četru latviešu komponistu mūzika šonedēļ skan Seulā 16

Foto: LETA

Šonedēļ starptautiskajā mūzikas festivālā 44th Pan Music Festival, kas no 22. līdz 26. septembrim notiek Seulā, Dienvidkorejā, pirmo reizi skan četru latviešu komponistu – Santas Bušs, Indras Rišes un Annas Veismanes, kā arī Pētera Vaska skaņdarbi, LA.lv uzzināja Starptautiskās laikmetīgās mūzikas biedrības (ISCM) Latvijas sekcijā.

Saglabājot tradīciju šajā festivālā uzmanību vērst uz spilgtākajiem Āzijas un īpaši Korejas komponistiem, vienlaikus iepazīstinot ar mūsdienu mūzikas klasiku, ko nereti atskaņo ne vien labākie vietējie mūziķi, bet arī īpaši aicināti viesmākslinieki, tostarp pasaules slavu iemantojuši ansambļi, šogad festivāla programma tika veidota, rīkojot arī starptautiska mēroga skaņdarbu atlasi. ISCM Latvijas sekcijas iesūtītie darbi izpelnījās īpašu uzmanību, tiekot raksturoti kā pārsteidzoši individuāli opusi ar spilgtu tēlainību un niansētu tembru paleti, kamdēļ arī tieši latviešu komponistu mūzika šajā nozīmīgajā forumā šogad tiek īpaši izcelta.

Koncertprogrammā, kas 23.septembrī izskanēs Culture Station Seoul 284 RTO – vienā no šobrīd aktīvākajiem laikmetīgās mākslas centriem Āzijā – būs dzirdams Santas Bušs stīgu kvartets “point de rosée”, kas komponēts 2013. gadā un skaņās zīmē rasas veidošanās procesu, kā arī Annas Veismanes “Mēness starus stīgo” vijolei, altam un klavierēm – darbs, kas veltīts Arnoldam Skridem un komponēts 2012. gadā. Abus šos opusus interpretēs “Ensemble Aris”. Savukārt 24. septembrī “Trio con Spirito” lasījumā izskanēs 1994. gadā komponētais Indras Rišes skaņdarbs “Ainava miglā” vijolei un klavierēm, kā arī šī gada jubilāra Pētera Vaska mūzika – vēl viens apliecinājums, ka šī gada festivālā latviešu mūzikai ierādīta goda vieta.

To apliecina arī fakts, ka Santa Bušs un Anna Veismane aicinātas sniegt lekciju Čonnamas Nacionālajā universitātē, Seulas un Dienvidorejas publikai paverot iespēju gūt padziļinātāku un detalizētāku priekšstatu ne vien par viņu daiļradi, bet arī latviešu mūziku plašākā mērogā.

LA.lv