×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
14. aprīlis, 2015
Drukāt

Četru pušu sarunas Berlīnē noslēdzas ar aicinājumu pārtraukt kaujas Austrumukrainā

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Francijas, Vācijas, Krievijas un Ukrainas ārlietu ministri pēc četru stundu garām sarunām Berlīnē aicinājuši pārtraukt kaujas Austrumukrainā, stiprināt Eiropas Drošības un sadarbības padomes (EDSO) novērotāju misiju un turpināt smago ieroču atvilkšanu, aptverot jaunas ieroču kategorijas.

Krievija un Ukraina vienojušās, ka no Austrumukrainas jāizved arī mīnmetēji, bruņumašīnas, tanki un smagie ieroči, kas mazāki par 100 milimetru kalibru. Ministru kopīgi izdotajā paziņojumā arī aicināts izveidot ilgi plānotās darba grupas, ietverot konfliktā iesaistītās puses un EDSO, lai noformulētu konkrētu politisku risinājumu.

Pirmdien pirms Berlīnē gaidāmās tikšanās Ukraina ziņoja par kauju saasināšanos pie Doņeckas lidostas un reģionā uz austrumiem no Mariupoles. Prokrievisko kaujinieku pārstāvis Eduards Basurins medijiem paziņoja, ka šajās kaujās ievainoti četri kaujinieki. Savukārt Ukrainas Drošības padome pavēstīja, ka pēdējās diennakts laikā kritis viens ukraiņu karavīrs, bet ievainoti seši.

Vācijas ārlietu ministrs Franks Valters Šteinmeiers, kurš otrdienas rītā publiskoja ministru kopīgo paziņojumu, atzina, ka sarunas bijušas ļoti garas, ļoti intensīvas un dažbrīd kļuvušas ļoti saspringtas. Tās kārtējo reizi izgaismojušas domstarpības un viedokļu atšķirību, kas pastāv Kijevas un Maskavas starpā. “Visi zina, ka mums vēl tāls ceļš priekšā,” norādīja Šteinmeiers, piebilstot, ka visas puses sarunās paudušas apņēmību ievērot Minskas vienošanos.

Ministri Berlīnē apsprieda arī humānās palīdzības piegāžu līniju uzlabošanu konflikta zonā, gūstekņu apmaiņas atsākšanu un gatavošanos vietējām vēlēšanām, ko paredz Minskā parakstītās vienošanās. Nule kā aizvadītā tikšanās bija jau piektais sarunu raunds Berlīnē par aktualitātēm pēc februārī panāktās trauslās ugunspārtraukšanas Austrumukrainā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+