×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
15. augusts, 2016
Drukāt

Četrus ūdensputnu medniekus sezonas sākumā soda par nopietniem pārkāpumiem (1)

Foto no arhīvaFoto no arhīva

Līdz ar ūdensputnu medību sākumu policija sadarbībā ar meža dienestu veica pastiprinātus medību kontroles reidus Vidzemē, Limbažu novadā un Kurzemes pusē, pārbaudot apkaimē esošos dīķus, ezerus un citas medību ūdenstilpes. Reida laikā, pārbaudot medniekus Limbažu pusē, likumsargi sastādīja četrus administratīvā pārkāpuma protokolus.

Galvenokārt pārkāpumi saistīti ar neatļautu šaujamieroču izmantošanu vai pārvadāšanu. Piemēram, 1941.gadā dzimis vīrietis veica nelikumīgas medības, izmantojot aizliegto rīku – lāzera tipa tēmekli, kurš bija pievienots bisei. Cits mednieks noķerts, izmantojot pusautomātisko šaujamieroci, kura patrontelpas un magazīnas kopējā ietilpība ir lielāka par trim patronām.

Par šādiem pārkāpumiem fiziskajām personām tiek uzlikts naudas sods no 280 līdz 700 eiro, iespējama pārkāpuma izdarīšanas rīku un pārkāpuma priekšmetu konfiskācija, tai skaitā peldošos līdzekļu ar aprīkojumu konfiskācija, kā arī zvejas tiesību uz laiku līdz trim gadiem atņemšana.

Savukārt pārbaudē pēc pulksten 23.00 pieķertas divas mednieku laivas, kas neievēroja ieroču un munīcijas aprites likumā noteiktās normas. Mednieku laivām, piepeldot krastā, tika konstatēts, ka laivā guļus nolikts pielādēts šaujamierocis, lai gan drošības prasības paredz, ka, dodoties krastā, ieročiem jābūt izlādētiem.

Par zvejas noteikumu pārkāpšanu teritoriālajos ūdeņos vai ekonomiskās zonas ūdeņos fiziskajām personām tiek piemērots naudas sods no 30 līdz 350 eiro, tostarp iespējama pārkāpuma izdarīšanas rīku un pārkāpuma priekšmetu, tai skaitā peldošo līdzekļu ar aprīkojumu konfiskācija, kā arī zvejas tiesību uz laiku līdz vienam gadam atņemšana.

13.augustā mednieki atklāja ūdensputnu medību sezonu. Reidā Limbažu pusē tika pārbaudīti 37 mednieki.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Sodīt,sodīt un vēlreiz sodīt cita vārda nau.Domājat, ka tas līdzēs.Rūgti maldāties inspektora kungi.tas vēlāk caur dievu un to kungu jums desmitkārtīgi nāks atpakaļ.

Draugiem Facebook Twitter Google+