×
Mobilā versija
+8.5°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
29. aprīlis, 2015
Drukāt

Četrus ugunsgrēkus, iespējams, izraisījis zibens spēriens (1)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Aizvadītajā diennaktī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 61 izsaukumu – dzēsti 38 ugunsgrēki, veikti 14 glābšanas darbi un saņemti astoņi maldinājumi. Iespējams, četrus no ugunsgrēkiem izraisījis zibens spēriens, informē dienestā.

Plkst. 17.55 VUGD saņēma izsaukumu uz Olaines novada Olaines pagastu, kur ugunsgrēks izcēlās kādā neapsaimniekotā ēkā. Ierodoties notikuma vietā, divstāvu koka ēka dega 120 kvadrātmetru platībā. Tika izsludināts paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks un ugunsdzēsēji glābēji visus ēkas dzēšanas darbus veica no ārpuses, jo pastāvēja ēkas sabrukšanas draudi. Ugunsgrēks tika likvidēts plkst. 22.11.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji devās dzēst četrus ugunsgrēkus, kuru iespējamais iemesls ir zibens spēriens – Varakļānu novada Murmastienes pagastā dega šķūnis 50 kvadrātmetru platībā, Madonas novada Ošupes pagastā dega koks piecu kvadrātmetru platībā, Vecpiebalgas novada Taurenes pagastā dega koks divu kvadrātmetru platībā. Savukārt Balvu novada Vīksnas pagastā dega dzīvojamā māja. Plkst. 21.03 saņemot izsaukumu un ierodoties uz ugunsgrēka dzēšanu Vīksnas pagastā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka ar atklātu liesmu dega vienstāvu koka dzīvojamā māja 84 kvadrātmetru platībā un mājai bija iebrucis jumts. Pēc trīs stundām, plkst. 00.17, ugunsgrēks tika likvidēts.

VUGD atgādina, ka aizsardzība no zibens ir nepieciešama katrai ēkai, jo praktiski ikvienā dzīvojamā, sabiedriskā vai ražošanas ēkā atrodas elektrotehnikas ierīces, kas palielina ēkas magnētisko lauku un, līdz ar to, pievelk zibeni. Sevi un savu īpašumu var pasargāt no zibens ar zibensnovedēju, kas neatvairīs zibeni, bet gan novadīs tā lādiņu zemē un pasargās ēkas no iespējamās ugunsnelaimes.

Arī vakardien iedzīvotāji ir dedzinājuši sauso zāli – kopējā septiņu kūlas ugunsgrēku degšanas platība bija 7,3 hektāri. Lielākais kūlas ugunsgrēks bija Gulbenes novada Beļavas pagastā, kur dega pērnā zāle 3 hektāru platībā. Neskatoties uz to, ka kūlas dedzināšana ir aizliegta, šogad reģistrēti jau 2592 kūlas ugunsgrēki.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Pē, debesu Pēterim !!!

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +8.5
Alūksne +9.7
Daugavpils +9
Saldus +7
Liepāja +6.6
Jelgava +9
Ventspils +6.0
Limbaži +9
Madona +9
Rēzekne +10
Draugiem Facebook Twitter Google+