Ceturtdaļfināla pirmajā pusē par tālmetiena tiesu uzvar Šauļi 0

Baltijas basketbola līgas ceturtdaļfināla pirmajā spēlē BK “Ventspils” izbraukumā ar 78:81 piekāpās “Šiauliai” komandai, taču saglabā labas izredzes sestdien izcīnīt uzvaru divu spēļu summā.

8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13
Jau rīt Krievijas raķetes var lidot uz jebkuru valsti. Zelenskis par iespējamiem draudiem Eiropai
FOTO. Ieva Brante demonstrē lielisku veidu, kā parādīt krāpniekiem viņu īsto vietu

Baltijas basketbola līgas vēsturē Ventspils un Šauļu sānsensībai jau var piedēvēt klasikas izkārtni un arī šīgada ceturtdaļfinālā cīņā solījās būt sīva un tāda arī ir. Pirmā spēle Šauļos bija tikai kā viens garš puslaiks, kura turpinājums sestdien būs Ventspilī. Latvijas vicečempioniem mača izskaņā bija iespēja izcīnīt uzvaru, tomēr arī trīs punktu zaudējums šoreiz nav traģēdija. Varēja būt arī sliktāk, bet labā ziņa – viss joprojām ir pašu ventspilnieku rokās.

Abas komandas izslēgšanas spēles sagaidīja ar būtiskiem iztrūkumiem sastāvos – mājiniekiem slimo savulaik Ventspilī uzspēlējušais komandas līderis Sauļus Kuzminsks, mūsējiem savainojums liedz spēlēt vienam no uzbrukuma vilcējiem Folarinam Kembelam. Šauļi savus uzbrukuma nodomus lika nojaust ar pirmajiem uzbrukumiem – agresīvi caurgājieni un savu garo spēlētāju meklēšana groza tuvumā. Turklār efektīgi, lai gan ne bez ventspilnieku vainas – ik pa brīdim kāds kaut ko nokavēja un tālāk cieta visas komandas mehānisms. Šauļi punktus krāja pārāk viegli, Ventspils pinās savās kļūdās, kādas pirmajā puslaikā bija 13. Pēc pirmā puslaika 31:40 – pat šādam spēles ritējumam nepelnīti daudz.

Otro puslaiku BK “Ventspils” nospēlēja labāk un to arī apstiprina sasdeldētais rezultāts, tomēr līdz ekselencei bija tālu. Noķert mājiniekus izdevās jau trešajā ceturtdaļā, kad ventiņi Šauļu grozā sabēra sešus tālmetienus. Starp citu, tieši lieliskā trīspunktu metienu precizitāte (21/11) spēles statistikā ir teju vienīgais arguments, kādēļ no Šauļiem ir atvests pavisam minimāls zaudējums. Pārējos svarīgākaos rādītājos – divpunktu metienu precizitātē un cīņā par atlēkušajām bumbām – nedaudz pārāki bija Šauļu spēlētāji.

“No Šauļu komandas pārsteigumi nebija, taču tā ir laba un pieredzējusi komanda. Tādi spēlētāji kā Alijevs un Kježa svarīgākajos brīžos uzņhēmās iniciatīvu, liekot lietā savu pieredzi. Zaudējums pirmajā spēlē nav traģēdija, lai gan patīkamāk būtu doties mājās ar +1. Trīs punktu starpība pašlaik nenozīmē neko. Atbildes spēlē mums noteikti vajadzētu samazināt kļūdu skaitu,” spēli komentēja BK “Ventspils” galvenais treneris Roberts Štelmahers.

Treneriem un visai komandai ir trīs dienas laika secinājumu izdarīšanai pirms ceturtdaļfināla otrā cēliena. Jāsamazina kļūdu skaits (spēli beidzot tādas bija 18), jāuzlabo aizsardzība un jāizmanto sava laukuma priekšrocības. BK “Ventspils” joprojām ir šī dueļa favorīti!

Cetutdien Rīgā “Barons kvartāls” BBL ceturtdaļfināla pirmajā spēlē uzņems Tartu “Rock”.

BALTIJAS BASKETBOLA LĪGA

Ceturtdaļfināls

“Šiauliai” – BK “Ventspils” 81:78 (21:17, 40:31, 53:55). Samens 21, Kježa, Alijevs pa 13, Dia, Šuļskis pa 10, Galdiks 8, Ļutihs 4, Džeksons 2; Timma 20, simss 19, Valters 11, Laksa, Meiers, Bērziņš pa 7, Zaķis 5, Vairogs 2.