×
Mobilā versija
+5.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
11. jūnijs, 2015
Drukāt

Ceturtdaļgadsimta jubileju svinēs “Teiksmiņa”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

20. jūnijā plkst. 18 ar vērienīgu deju koncertu “Ceļā uz deju svētkiem” tiks atzīmēta bērnu deju ansambļa “Teiksmiņa” 25 darba gadu jubileja. Koncertā piedalīsies bērnu deju ansamblis “Teiksmiņa”, tautas deju ansamblis “Teiksma”, tautas deju ansambļa “Teiksma” studija un vidējās paaudzes deju kolektīvs, pastāstīja BT1 pārstāve Inese Libere.

“Ar šo koncertu atzīmēsim ne vien “Teiksmiņas” ceturtdaļgadsimtu – tas mums būs arī zemais starts ceļā uz XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem, kas jau jūlija sākumā piepildīs galvaspilsētu un ielīksmos daudzus skatītājus. Ķīpsalā būs gaidīts ikviens – gan īstens deju lietpratējs, gan dejotājs sirdī!” apmeklēt koncertu aicina bērnu deju ansambļa “Teiksmiņa” mākslinieciskā vadītāja Inga Pulmane.

Koncerta pirmajā daļā aptuveni 190 mazie teiksmieši izdejos iemīļotas un jaunas latviešu tautas dejas, kuru horeogrāfiju ir veidojuši Jānis Ērglis, Jānis Purviņš, Iluta Mistre, Inga Pulmane un citi horeogrāfi. Savukārt otrajā daļā bērnu deju ansambļa “Teiksmiņa” dejotāji mūziķa Renāra Kaupera dziesmu pavadījumā izpildīs Agra Daņiļeviča radītās horeogrāfiskās ainas, ko jūlija sākumā varēs vērot arī Daugavas stadionā. Tāpat skatītājus priecēs arī lielie dejotāji, kuri ir mazo dejotāju paraugs, – tautas deju ansamblis “Teiksma”, tautas deju ansambļa “Teiksma” studija un vidējās paaudzes deju kolektīvs.

Bērnu deju ansamblis “Teiksmiņa” izveidots 1990. gadā. Šobrīd “Teiksmiņas” sešās grupās dejo aptuveni 200 bērnu vecumā no trīs līdz astoņpadsmit gadiem. Savā pastāvēšanas laikā ir izaudzinātas vairākas dejotāju paaudzes, kas šobrīd dejo jau visos “Teiksmas” sastāvos, kā arī citos vadošajos deju kolektīvos. “Teiksmiņa” ir guvusi atzinību gan Latvijā, gan ārvalstīs. Kolektīvs ar panākumiem ir pārstāvējis Latviju un atspoguļojis latviešu tautas tradīciju un bagātīgo dejas mākslas mantojumu daudzos starptautiskos festivālos ārvalstīs. Ansambļa repertuārā līdzās latviešu etnogrāfiskajām un skatuviskajām dejām ir daudzas jaunrades dejas un oriģinālhoreogrāfijas.

Biļešu cenas: 5 un 6,5 eiro.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+