×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
21. jūlijs, 2015
Drukāt

Ceturtdien Doma dārzā latvieša dvēseles kods “Pūt, vējiņi!”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Ceturtdien, 23. jūlijā plkst. 22:30 Doma dārzā gaidāma lielu talantu koncentrācija – Rainis, Gunārs Piesis un Imants Kalniņš spēlfilmā “Pūt, vējiņi!” (1973), portālam LA.lv pavēstīja Nacionālā Kino centra speciāliste Kristīne Matīsa.

Tas ir jau ceturtais brīvdabas kinovakars Nacionālā Kino centra un sabiedriskās kustības “Mans Doms” organizētajā programmā “Divi dzejnieki Doma dārzā”, ievadvārdus teiks kinozinātniece Inga Pērkone.

Matīsa stāsta, ka talantīgais un arī ambiciozais Gunārs Piesis ir vienīgais no Latvijas kino režisoriem, kas uzdrošinājies tieši pārcelt uz ekrāna Raiņa dzejas pantus. Filmas tapšanas stāsts ir episks. Tajā ietilpst gan republikas mērogā izsludināta aktieru meklēšana Baibas un Gatiņa lomām, apskatot 2000 pretendentu un galu galā izvēlot Iecavas vidusskolnieci Esmeraldu Ermali un medicīnas studentu-pirmkursnieku Pēteri Gaudiņu; pirms filmēšanas sacerēta un ierakstīta Imanta Kalniņa mūzika, kas ļāva aktieriem filmas finālu izspēlēt īpašā emocionālā pacēlumā; arī darba procesā nobriedušas domstarpības ar scenārija līdzautoru, dzejnieku Imantu Ziedoni, kurš pārmeta Piesim Raiņa filozofijas melodramatizēšanu, akcentējot “nepareizo” attiecību trīsstūri. Savukārt kinostudijas revīzijas komisija pārmeta direktoram pārmērīgu naudas tērēšanu etnogrāfiskajām rotām (gandrīz 30 000 rubļu), taču nekas no iepriekšminētā nespēj aizēnot filmas “Pūt, vējiņi!” panākumus 70. gados un turpmāk.

Filmā mirdz spožs aktieru ansamblis – Astrīda Kairiša (Zane), Ģirts Jakovļevs (Uldis), Elza Radziņa (Māte), Lidija Freimane (Orta), Antra Liedskalniņa (Ciepa), Uldis Dumpis (Didzis), izcilu māksliniecisko ietērpu radījuši operators Mārtiņš Kleins, mākslinieks Dailis Rožlapa, kostīmu māksliniece Austra Melnāre un grima mākslinieks Jānis Rība.

Ievadvārdus seansam teiks kinozinātniece Inga Pērkone. Ieeja bez maksas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+