×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
30. jūlijs, 2014
Drukāt

Ceturtdien Domina Shopping notiks bezmaksas seminārs par zīdaiņu kopšanu karstā laikā

Foto - Fotolia © nauke13Foto - Fotolia © nauke13

Rīt, 31.jūlijā, no plkst. 11.00 līdz 13.00 tirdzniecības centrā Domina Shopping notiks bezmaksas seminārs topošajām māmiņām Gaidību 4diena, kurā speciālisti sniegs padomus par mazuļa kopšanu karstā laikā, par ratu un auto sēdeklīšu izvēli, kā arī senču tradīciju, kas kļūst arvien populārāka – saru dzīšanu jaundzimušajiem. Par šīm un citām tēmām stāstīs psiholoģe Diāna Zande, dūla Katrīna Puriņa un ģimenes un antropozofā ārste Dr.Gita Gaņģe. Bezmaksas seminārs notiks centrālajā skvērā pie restorāna Vairāk Saules, un uz to ir aicināts ikviens interesents.

Šobrīd jaunajiem vecākiem viens no aktuālākajiem jautājumiem ir par jaundzimušo kopšanu karstajā laikā – kas jāņem vērā un kam īpaši jāpievērš uzmanība? “Ir pavisam normāli, ka mazulis karstā laikā gribēs biežāk dzert, tāpēc viņš biežāk dzīvosies pie krūts, jo arī dažās minūtēs māmiņas piens spēj remdēt slāpes. Turklāt sākumā pieniņš ir ūdeņaināks un bērniņš no tā padzeras,” stāsta Diāna Zande, psiholoģe un piecu bērnu mamma. Taču kā mazuli pareizi ģērbt karstā laikā un kā pasargāt no insektiem – par to plašāk Diāna Zande runās šo ceturtdien, Domina Shopping organizētajā Gaidību 4dienā.

Savukārt dūla Katrīna Puriņa stāstīt par vienu no senču tradīcijām – saru dzīšanu mazulim, kas mūsdienās paliek arvien aktuālāka. Saru dzīšana uzskatāma par sentēvu metodi, kura astotajā dienā pēc dzemdībām senie latvieši kurināja pirti un taisīja pirtīžas – pirti, kur piedalījās vecmāte, mamma, dažkārt šīs sievietes māte un mazais bērns. Pirtīžu laikā bērniņam tika dzīti sari – bērniņa ādiņu iemasē ar maizes raugu vai rupjmaizi, vai mammas pienu. Ticējumi vēsta, ka tie mazie bērniņi, kuriem nav izdzīti sari, ir nervozāki, gultiņā trinās, jo viņiem niez muguriņa, viņi negrib gulēt. Par to, kā saru dzīšana norit šodien un cik bieži vecāki to izvēlas saviem bērniem, Katrīna Puriņa iepazīstinās Gaidību 4dienas seminārā.

Semināra izskaņā apmeklētājiem būs iespēja uzdot sev interesējošos jautājumus par bērnu aprūpi un mazuļu brīvās spēlēšanās sākumu fizioterapeitei Tatjanai Raklinskai. Tāpat pēc semināra māmiņām būs iespēja iepazīties ar īpašajiem akciju piedāvājumiem mazuļiem. Plašāka informācija par Gaidību 4dienas programmu pieejama mājas lapā.

Lai plašāk iepazīstinātu topošās māmiņas ar mazuļa gaidīšanas un audzināšanas laikā aktuālām tēmām, tirdzniecības centrs Domina Shopping katra mēneša pēdējā ceturtdienā organizē bezmaksas semināru “Gaidību 4dienas”. Tā laikā zinoši un kompetenti eksperti konsultē un sniedz vērtīgus padomus jaunajām māmiņām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+