Mobilā versija
-1.4°C
Alma, Annemarija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
20. marts, 2015
Drukāt

Ceturtdien dzēsti 144 kūlas un septiņi mežu ugunsgrēki

Foto-LETAFoto-LETA

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) darbinieki vakar devušies dzēst 144 kūlas un septiņus mežu ugunsgrēkus, informēja VUGD.

Lielākais kūlas ugunsgrēks fiksēts Balvu novadā, kur pērnā gada zāle degusi 30 hektāru platībā. Ludzas novadā degusi kūla 22 hektāru platībā.

Savukārt plašākais meža ugunsgrēks reģistrēts Viļakas novadā, kur deguši 100 000 kvadrātmetru meža, un Ludzas novadā – 50 000 kvadrātmetru.

Kā ziņots, šosezon visvairāk kūlas ugunsgrēku vienā dienā tika dzēsti otrdien, kad pērnā zāle dega 200 Latvijas vietās. Todien kopumā izdega teritorijas aptuveni 510 hektāru platībā.

VUGD atgādina, ka kūlas dedzināšana ir aizliegta un administratīvi sodāma. Tā apdraud cilvēku īpašumus, veselību un dzīvību. Kūlas dedzināšanas rezultātā izdeg lauki, nodeg ēkas un cieš vai pat iet bojā cilvēki, šī sērga arī nodara būtisku kaitējumu dabai un tās bioloģiskajai daudzveidībai.

Pievienot komentāru

Dīvainie ieteikumi atklāj deputātu neizglītotību (2)Deputāti nezina ne to, ka skolās ir veselības mācība, ne arī to, kā piešķir Eiropas Savienības fondu naudu
Var beigties traģiski: Latvijā bērnu vidū strauji izplatījusies "nāves spēle" (3)Desmitiem satrauktu vecāku un norūpējušos pedagogu zvanu un e-pasta vēstuļu Latvijas Drošāka interneta centram (Drossinternets.lv) liecina, ka Latvijā strauji izplatījusies suicidālā spēle "Zilais valis".
Draugiem Facebook Twitter Google+