Mobilā versija
Brīdinājums -3.6°C
Tenis, Dravis
Otrdiena, 17. janvāris, 2017
20. marts, 2015
Drukāt

Ceturtdien dzēsti 144 kūlas un septiņi mežu ugunsgrēki

Foto-LETAFoto-LETA

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) darbinieki vakar devušies dzēst 144 kūlas un septiņus mežu ugunsgrēkus, informēja VUGD.

Lielākais kūlas ugunsgrēks fiksēts Balvu novadā, kur pērnā gada zāle degusi 30 hektāru platībā. Ludzas novadā degusi kūla 22 hektāru platībā.

Savukārt plašākais meža ugunsgrēks reģistrēts Viļakas novadā, kur deguši 100 000 kvadrātmetru meža, un Ludzas novadā – 50 000 kvadrātmetru.

Kā ziņots, šosezon visvairāk kūlas ugunsgrēku vienā dienā tika dzēsti otrdien, kad pērnā zāle dega 200 Latvijas vietās. Todien kopumā izdega teritorijas aptuveni 510 hektāru platībā.

VUGD atgādina, ka kūlas dedzināšana ir aizliegta un administratīvi sodāma. Tā apdraud cilvēku īpašumus, veselību un dzīvību. Kūlas dedzināšanas rezultātā izdeg lauki, nodeg ēkas un cieš vai pat iet bojā cilvēki, šī sērga arī nodara būtisku kaitējumu dabai un tās bioloģiskajai daudzveidībai.

Pievienot komentāru

Bēgļu aizmukšana nostādījusi Latviju ne īpaši glaimojošā situācijā (4)Bēgļu aizbraukšana no Latvijas ir nostādījusi mūsu valsti ne īpaši glaimojošā situācijā, turklāt tā ir arī indikācija, ka solidaritāte patvēruma meklētāju uzņemšanā
Saimniecībā notika pat EK mācības: PVD neizpratnē par nelaimi Krimuldā (6)Pagaidām nav zināms, kāpēc Āfrikas cūku mēris (ĀCM) skāris cūku novietni “Rukas” Krimuldas novada Krimuldas pagastā, kurā bija 5023 dzīvnieki, šorīt intervijā
Draugiem Facebook Twitter Google+