Mobilā versija
Brīdinājums +7.7°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
20. marts, 2015
Drukāt

Ceturtdien dzēsti 144 kūlas un septiņi mežu ugunsgrēki

Foto-LETAFoto-LETA

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) darbinieki vakar devušies dzēst 144 kūlas un septiņus mežu ugunsgrēkus, informēja VUGD.

Lielākais kūlas ugunsgrēks fiksēts Balvu novadā, kur pērnā gada zāle degusi 30 hektāru platībā. Ludzas novadā degusi kūla 22 hektāru platībā.

Savukārt plašākais meža ugunsgrēks reģistrēts Viļakas novadā, kur deguši 100 000 kvadrātmetru meža, un Ludzas novadā – 50 000 kvadrātmetru.

Kā ziņots, šosezon visvairāk kūlas ugunsgrēku vienā dienā tika dzēsti otrdien, kad pērnā zāle dega 200 Latvijas vietās. Todien kopumā izdega teritorijas aptuveni 510 hektāru platībā.

VUGD atgādina, ka kūlas dedzināšana ir aizliegta un administratīvi sodāma. Tā apdraud cilvēku īpašumus, veselību un dzīvību. Kūlas dedzināšanas rezultātā izdeg lauki, nodeg ēkas un cieš vai pat iet bojā cilvēki, šī sērga arī nodara būtisku kaitējumu dabai un tās bioloģiskajai daudzveidībai.

Pievienot komentāru

Pasniegtas Baltijas Asamblejas balvasProfesore Maija Dambrova no Latvijas ceturtdien, 27.oktobrī, svinīgā ceremonijā kultūras pilī Ziemeļblāzma saņēma Baltijas Asamblejas (BA) balvu zinātnē, kas piešķirta par zinātnisko darbu enerģijas metabolisma jomā, kā arī ieguldījumu preparāta "Mildronāts" darbības mehānismu izpētē.
Jūra sāk atgriezties. Cik strauji tas notiks?Jūras ūdens, ko no mums uz laiku bija “aizņēmusies” Ziemeļjūra, palēnām sācis atgriezties un atplūdīs palēnām. Taču Baltijas jūras ekoloģijai vairāk būtu
Draugiem Facebook Twitter Google+