Ziemas sports

Ceturtdiena – vienīgā diena Sočos bez Latvijas sportistu startiem 0


TOPSHOTS
USA Ice Hockey supporters cheer their team prior to the Women’s Ice Hockey Group A match Canada vs USA at the Shayba Arena during the Sochi Winter Olympics on February 12, 2014. AFP PHOTO / JONATHAN NACKSTRAND
TOPSHOTS USA Ice Hockey supporters cheer their team prior to the Women’s Ice Hockey Group A match Canada vs USA at the Shayba Arena during the Sochi Winter Olympics on February 12, 2014. AFP PHOTO / JONATHAN NACKSTRAND
Foto – LETA/AFP

Ceturtdiena Soču ziemas olimpiskajās spēlēs būs vienīgā diena bez Latvijas sportistu startiem sacensībās, kurā tiks izcīnīti seši medaļu komplekti.

Godalgas dalīs sievietes hokejā, kērlingā, daiļslidošanā un frīstailā uz rampas, bet vīrieši – frīstaila krosā un ziemeļu divcīņā komandām.

Atlikušajiem startiem olimpisko spēļi pēdējās dienās gatavosies Latvijas bobsleja četrinieki, kam paredzēti oficiālie treniņbraucieni, slalomam – kalnu slēpotāji un 50 kilometru distancei distanču slēpošanā – Arvis Liepiņš.

Šodien Soču olimpiskajās spēlēs nestartē neviens Latvijas pārstāvis, taču Olimpiādē tiek sadalīti seši medaļu komplekti.

Jau plkst.9 pēc Latvijas laika ar lēcieniem no lielā tramplīna sāksies komandu cīņas ziemeļu divcīņā, bet plkst.13 norisināsies distanču slēpošana, pēc kuras arī tiks pasniegts medaļu komplekts šī sporta veida pārstāvjiem.
Pirmā cīņa par medaļām, konkrētāk – bronzu, tiks uzsākta jau plkst.10.30 pēc Latvijas laika, kad par trešo vietu sacentīsies Lielbritānijas un Šveices kērlingistes. Savukārt lielais fināls starp pašreizējo olimpisko čempioni

Zviedriju un Kanādu tiks izspēlēts, sākot no plkst.15.30.

Kanādietes šajā Olimpiādē vēl nav piedzīvojušas nevienu zaudējumu.

Savukārt plkst.12.41 paredzēts dāmu fināls frīstaila slēpošanas sacensībās rampā, bet plkst.19.30 uz starta finālā stāsies vīri, kuri spēkosies frīstaila slēpošanas sacensībās uz lielā tramplīna.

Medaļas šodien tiks sadalītas arī sieviešu hokejā – plkst.14 sāksies bronzas mačs starp Zviedriju un Šveici, bet plkst.19 par zeltu sacentīsies pēdējo Olimpiāžu sīvākās konkurentes ASV un Kanāda.

Pašreizējā olimpiskā čempione ir tieši Kanāda, kas ir nepārspēta jau pēdējās trīs Olimpiādēs.

Medaļu komplekts šodien tiks sadalīts arī daiļslidošanā sievietēm. Izvēles programmas sākums – plkst.17.

Pēc trešdien veiktās Soču olimpisko spēļu īsās programmas daiļslidošanā sievietēm vadībā atrodas Dienvidkorejas cerība Juna Kima, kurai seko tikai 17 gadus vecā Adelīna Sotņikova no Krievijas.

Trešajā vietā tikmēr atrodas Karolīna Kostnere, kura īsajā programmā iekrāja 74,12 punktus. Tas ir viņas personiskais rekords.

Saistītie raksti

Olimpisko spēļu notikumiem visas dienas garumā var sekot līdzi Latvijas Televīzijas (LTV) 7.kanālā un “Viasat” sporta kanālos.

Olimpiāde ilgs līdz svētdienai, bet Latviju tajā pārstāv 58 sportisti.

Soči pie spēļu rīkošanas tiesībām tika 2007.gadā, izšķirošajā balsojumā vien par četriem punktiem apsteidzot Phjončhanu Dienvidkorejā, kas vēlāk ieguva tiesības rīkot 2018.gada Olimpiādi. Šī ir pirmā reize, kad Krievijā notiek Ziemas olimpiskās spēles, bet vasaras Olimpiādi pasaules lielākā valsts rīkojusi 1980.gadā.

LA.lv