×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
13. maijs, 2016
Drukāt

Ceturto reizi ar MTB riteni Riekstukalnā

rieksti

Vivus.lv MTB maratonu seriāla otrais posms 22. maijā notiks Riekstukalnā pie Baldones, kura nogāzes kalnu divriteņu cienītāji iekaros ceturto gadu pēc kārtas.

Ziemā Riekstukalns, ja vien ir sniegs, allaž būs kalna slēpotāju pilns. Aprīlī, ziemeļu pusē vēl brienot pa sniegu, Riekstukalnā skrēja Stirnu buka taku skrējiena dalībnieki. Ar slēpēm var, ar kājām var, kādēļ gan Riekstukalnā nevarētu nobraukt un uzbraukt ar riteni? Jau ceturto gadu pēc kārtas šāda iespēja būs Vivus.lv maratona seriālā. Šogad tas būs šo sacensību otrais posms.

Pirmo reizi Vivus.lv maratons Baldonē notika 2013. gada rudenī un bija sezonas pēdējais posms. Toreiz dažiem braucējiem izbīli radīja ne tikai Riekstukalns, arī šaurās laipiņas pār dažiem grāvjiem Baldones apkārtnes mežos. Meitenes brauca spiegdamas, nopietni vīri aizžmiegtām acīm, kāds nokāpa un pārstūma. Arī šogad visas Baldones maratona tradicionālās odziņas ir iekļautas distancē un dalībniekiem būs “nolasāmas”. Pusmaratonā vienā aplī, maratona – divas reizes. Gaidām riktīgi foršs kalnu riteņbraukšanas piedzīvojums!

Tiem, kas vēl nav pieteikušies, ir jāpasteidzas. Vivus.lv maratonos šosezon vienas distances maksimālais dalībnieku skaits ir 500 velobraucēji. Lai visiem trasē pietiktu vieta, nerastos lieli sastrēgumi un distances pieveikšana būtu braucot, nevis stumdoties ar konkurentiem. Šonedēļ populārākajai – pusmaratona distancei – pieteikušies jau teju 400 dalībnieki, tā ka brīvās vietas nav daudz. Atgādināsim, ka pirmajā posmā aprīlī Ventspilī visas “biļetes” tika iztirgotas. Pirmo reizi šī seriāla vēsturē!

Sacensību rīkotāji pirms Baldones posma īpaši aicina rīdziniekus – tuvāk mājām šīs sacensības šosezon vairs nebūs. Tiem, kas vēl nav braukuši un šaubās par saviem spēkiem, ir iespēja trases līkumus pieveikt gan sestdien, 14. maijā, plānotajā trases iepazīšanas braucienā, gan darba dienu vakaros. Trase jau ir marķēta un izbraucama.

Sacensību rīkotāji vērš uzmanību, ka 22. maijā ir mainīta ierastā sacensību dienas kārtība. Starts “LMT Straume” maratona distancei paredzēts jau 11.45, pusaudžu distancē – 11.50, “Latvijas Valsts mežu” pusmaratona distancei – 13.20. Tātad mazliet agrāk pabīdās arī dalībnieku pieteikšanās termiņi.
Turklāt jāņem vērā, ka 22. maijā Ķekavas – Daugmales – Baldones aplī riņkos arī Ķekavas velomaratona šosejas riteņbraukšanas cienītāji. Apkārtnē būs satiksmes ierobežojumi, tādēļ nokļūšanai Riekstukalnā vēlams ierēķināt kādu lieku pus stundu.

Baldonē notiks “Vivus.lv” MTB maratonu otrais posms. Nākamie paredzēti 12. jūnijā Milzkalnē, 26. jūnijā Kamparkalnā pie Talsiem, 24. jūlijā Smiltenē, 7. augustā Cēsīs un 10. septembrī Apē.

Baldone, Riekstukalns un Vivus.lv MTB maratons šādi pirmo reizi sadraudzējās 2013. gadā:

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+