×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
17. jūlijs, 2015
Drukāt

“Charlie Hebdo” redaktors: Vairs nezīmēšu Muhamedu (2)

Foto: LETA /EPAFoto: LETA /EPA

Lorāns Surisū.

Franču satīras žurnāla “Charlie Hebdo” redaktors Lorāns Surisū intervijā vācu ziņu žurnālam “Stern” atzinis, ka vairs nezīmēs karikatūras par musulmaņu pravieti Muhamedu.

“Mēs zīmējām Muhamedu, lai aizsargātu principu, ka ikviens var zīmēt jebko, ko vēlas. Taču ir nedaudz dīvaini, ka no mums tiek sagaidīta tādas brīvības praktizēšana, uz kuru neviens cits neuzdrošinās,” intervijā norāda Surisū.

Viņš piebilst, ka žurnāls paveicis to, ko vēlējies.

“Mēs savu darbu esam paveikuši, mēs esam aizstāvējuši tiesības uz kariķēšanu,” uzsver redaktors. “Mēs joprojām uzskatām, ka mums ir tiesības kritizēt reliģijas.”

Vienlaikus viņš atzīst, ka nevēlas radīt priekšstatu par žurnāla šķietamo “apsēstību ar islāmu”. “Kļūdas, par kurām iespējams vainot islāmu, var atrast citās reliģijās,” norāda Surisū.

Kā ziņots, 7. janvārī islāmistu ekstrēmisti sarīkoja “Charlie Hebdo” redakcijā Parīzē slaktiņu, noslepkavojot 12 cilvēkus.

Viņi apgalvoja, ka tā bijusi atriebība par žurnāla publicētajām Muhameda karikatūrām.

Surisū, kam pieder 40% uzņēmuma akciju, slaktiņā izdzīvoja, izliekoties par mirušu.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Beidzot šim redaktoram pieleca, ka ņirgāšanās nav vārda brīvība, jo arī uz viņa sirdsapziņas ir
    kolēģu dzīvības. Izrādās, ka nevar vis zīmēt visu ko, kas ienāk prātā. Šaubos par šī zīmētāja morāli sakot, ka žurnāls paveicis to, ko vēlējies! Vai tad viņš vēlējās savu kolēģu nāvi? Visai dīvaina atziņa, drīzāk poza!

  2. Jā, jā, tagad respektēsim visas reliģijas atskaitot kristīgo reliģiju. Vai ta nav?

Draugiem Facebook Twitter Google+