×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
1. maijs, 2014
Drukāt

“Ciānas gudro protokoli” – vēsturiska mistifikācija vai reāls drauds? (14)

protokoli

Versijas par izcelsmi

Autors – Agris Dzenis, žurnāls “Planētas Noslēpumi”

Cariskās Krievijas slepeno dienestu safabricējums antisemītisma veicināšanai – tāds ir vispārpieņemtais viedoklis par šo 20. gadsimta noslēpumaināko tekstu. Vienlaikus tas ir arī viens no vispaviršāk un vistendenciozāk pētītajiem darbiem. Gan teksta autentiskuma noliedzēji, gan tie, kas Protokolus atzīst par “ebreju pasaules sazvērestības plānu”, ir tālu no īstenības un paši pret savu gribu veicina teksta autoru plāna īstenošanos. “Ciānas gudrie” ir nosacīts apzīmējums varenai slepenai organizācijai, kas, maskējoties aiz progresa, labklājības un iecietības lozungiem, ir nodarījusi un turpina nodarīt globāla mēroga kaitējumu gan ebrejiem, gan citām tautām.

1917. gadā, pēc cara patvaldības gāšanas, Krievijas pagaidu valdības loceklis S. Svastikovs, pamatojoties uz mutiski sniegtām ziņām, izvirzīja versiju par Protokolu safabricēšanu Parīzē 20. gadsimta sākumā, ko veicis Krievijas slepenpolicijas ohrankas virsnieks P. Račkovskis, lai ar šķietamiem ebreju pasaules sazvērestības pierādījumiem izvērstu plašu antisemītisma kampaņu Krievijā. 1905. gadā, pašā revolucionārās kustības augstākajā fāzē, šo tekstu iespiedis krievu muižnieks S. Niluss. Tādējādi ohranka panākusi Krievijas iedzīvotāju revolucionārā noskaņojuma noplakšanu un pārtapšanu niknumā pret ebrejiem kā nemieru un Krievijas posta vaininiekiem. Pats P. Račkovskis nevarēja ne noliegt, ne apliecināt viņam piedēvētās rīcības, jo jau 1910. gadā bija miris.

Šo versiju attīstīja 20. gados kā atspēkojumu Protokoliem, kas šajā laikā jau bija pārtulkoti daudzās Eiropas tautu valodās un sekmēja antisemītisma uzplūdus. Sameklēja pat literārus darbus, kas it kā kalpojuši par paraugu Protokoliem: vācieša H. Goedšes 1868. gadā izdoto romānu “Biarica” par 12 Izraēļa cilšu vecāko pasaules pakļaušanas plāniem ar finanšu operāciju palīdzību, kā arī franču sociālista un masona M. Žolī manuskriptu “Dialogs starp Makjavelli un Monteskjē ellē”. Tiesa, satura un stila paralēles tomēr bija vājš arguments apgalvojumam par Protokolu pārrakstīšanu no minētajiem darbiem.

Kā vienu no spēcīgākajiem argumentiem Protokolu viltošanas aizstāvji mēdz minēt 1936. gada Bernes pilsētas tiesas spriedumu. Process sākās ar lietas ierosināšanu pret Šveices nacionālo partiju par Protokolu drukāto tekstu izplatīšanu. Pēc četriem gadiem tiesa atzina, ka Protokoli ir viltojums, spriedumu pamatojot tikai ar divu liecinieču – K. Radzivilas un K. Herbletas izteikumiem, kuras it kā 1904. vai 1905. gadā Parīzē uzzinājušas, ka P. Račkovskis safabricējis tekstu, un redzējušas tā rokrakstu. Tiesa vairākkārt pieprasīja dokumentu kopijas par Protokolu tapšanu no Padomju Savienības arhīviem, tomēr saņēma atbildi, ka cariskās Krievijas iestāžu fondos tādi nav atrodami. Turklāt noskaidrojās, ka P. Račkovskis liecinieču minētajā laikā Parīzē nemaz nav atradies un teksts atklātībā bija nonācis jau desmit gadus agrāk.

Antisemītiski noskaņotie autori izvirzīja citu versiju – Protokoli nolasīti pirmā cionistu kongresa slepenajā sēdē 1897. gadā, un to autors ir cionistu līderis T. Hercls. Viens no senebreju valodā rakstīto Protokolu eksemplāriem esot izzagts un 1906. gadā nonācis Britu muzejā, kur to angliski pārtulkojis muzeja līdzstrādnieks. Šādā rakursā Protokoli kļuva par svarīgāko antisemītu darbības pamatojumu, jo “Ciānas gudro padome” esot ebreju garīgās un finanšu aristokrātijas varenākie pārstāvji, kuru mērķis ir pakāpeniska varas iegūšana visā pasaulē un neebreju paverdzināšana. Arī šī versija, šķiet, nav mazāk apšaubāma par to, ko pauž Protokolu safabricēšanas aizstāvji.

Pievienot komentāru

Komentāri (14)

 1. Tā kā viss , kas tajos rakstīts, ir precīzi izpildīts visos kontinentos, jautājums ir ļoti atpalicis no realitātes.

 2. Ekonomikas un politikas globalizācija, finanšu un politikas sviru nokļūšana neliela personu loka rokās, apziņas manipulācijas ar masu saziņas līdzekļu palīdzību, apzināti izprovocēti globāla mēroga kari, sabiedrības demoralizācija un interešu sašaurināšana līdz materiālo vajadzību apmierināšanai, nesaskaņas ne tikai tautu un reliģiju, bet arī vecuma grupu, dzimumu un pat seksuālo orientāciju starpā, valstu ekonomiskās neatkarības zaudēšana un iekļaušana lielās politekonomiskās apvienībās ir tikai spilgtākie piemēri
  ————-
  Šie procesi ir notikuši arī senākos laikos. Tiesa gan tur nav jābūt nekādam pareģim lai brīnītos par cilvēku attīstību, ņemot vērā pēdējo 2000 gadu pieredzi – tā bija asiņaina un amorāla un salīdzinot ar pagātni mūsdienas ir visgaišākais laika posms, kāds vien ir bijis lopiņa. ko dēvē par cilvēku, vēsturē.

  Raksts ir vecs, bet nožēlojami, ka autors ir reāls vēsturnieks, kas nodarbojas ar mistifikācijām, nevis īstu analīzi. Vēsturiska problēma ir tā, ka ir daudz ļautiņu, kas šos protokolus uzskata par nopietnu dokumentu un uz tā bāzes veido savu pasaules mācību – Musulmaņu brālība burtiski ir nokopējusi šo materiālu atziņas un izmanto savai organizācijai…

 3. Ir jābūt pilnīgi aptaurētam dundukam, lai neredzētu, ka Protokolos paredzētais jau sen izpildīts. Vēl pabeigs Krievijas okupāciju un viss- droši var sākt “lieko miljardu” likvidāciju…

 4. GOOGLE VAR IZLASĪT =A. Kalnietis ” Ciānas Gudro protokoli”, Jālasa arī Vikipēdijā Talmūds. Jāsalīdzina , vai Ždanokas, Pliners, Gapoņenko, Lindermana, Osipovu, Girsa, Laventa Kargina, Krasovicka un vēl un vēl netabilst ŠIEM KRĀJUMIEM?

 5. Man pirms kādiem 15 gadiem radinieks piespēlēja protokolus, kkuriem bija pievienota pamācība, kā novērst Ciānas gudro nākšanu pie varas. Pamācība, kurā bija uzsvērts, ka jānodrošina tautai tieša pieeja caram masu sapulcēs bez ievēlētu pārstāvju starpniecības, pārliecināja mani, ka protokolus izdevusi ohranka.

 6. Grūti ko teikt par šiem Protokoliem, bet tas, ka sazvērestību teoriju dzejnieki manipulē ar dumju pūli, ir fakts.

 7. Naivis Kvadrātā Atbildēt

  Viss notiekošais arī ir “Protokolu” patiesuma PIERĀDĪJUMS! CITUS NEMAZ NEVAJAG!

 8. “”Dokumentu” izlas’iju 1947. gad’a1940. gad’a izdot’a gr’amat’a Latvie’su valod’a.R’ic’ibas b’ut’iba instrukciju veid”a,k’a atsevi’s’ku noda’lu virssraksti ir pavisam cit’a “”nevain’ig’a”‘gr’amat’a par d’arzkop’ibu.Autors,cik atceros,bija Kurdjumovs.Mekl’ejiet un atrad’isiet!Ac’imredzamis tagaD jau pan’akts un “”var vilkt dienas gaism’a””Dokumentu””!

 9. Nevajag nemaz vecos Protokolus. Paskatoties ko šie zvēri dara pašlaik tikai Latvijā vien, var uzrakstīt vēl “stiprākus” Protokolus… . Protokoli ir īsti, par to nav nekādas šaubas.

 10. “Šādā rakursā Protokoli kļuva par svarīgāko antisemītu darbības pamatojumu, jo “Ciānas gudro padome” esot ebreju garīgās un finanšu aristokrātijas varenākie pārstāvji, kuru mērķis ir pakāpeniska varas iegūšana visā pasaulē un neebreju paverdzināšana. Arī šī versija, šķiet, nav mazāk apšaubāma par to, ko pauž Protokolu safabricēšanas aizstāvji.”

  Saprotams, ka to melīgi bija spiesti rakstīt ,domājot pretēji, jo it viss notikušais pierāda protokoli eksistenci!!!

 11. ——–“Ciānas gudro” cīņa par pasaules varu ir visasiņainākā, kādu vien pieredzējusi pasaule, tomēr viņi to izcīna vienīgi ar goju rokām. ———
  ———————
  11. septembris lieliski to ilustrē. ASV tiek iesaistīta karā pret arābiem. Ciona pāri visam.

 12. Palasi veco derību, tā no vienas vietas runā par žīdiem kā izredzēto tautu, par to, ka pret neebrejiem var atļauties to ,ko nedrīkst pret ebrejiem, ka vinu dievs Jahve ebrejiem došot dārzus, ko tie nav stādījusi, pilsētas, ko tie nav cēluši u.t.t. Vai tas nav nacisms? Ar ko tas būtībā atšķiras no Hitlera nacisma?, kur ebreju vietā izredzētā nācija ir it kā vācieši.

 13. Kā Ciānas Protokoli var būt mistifikācija vai tikai darudz kaut kad uz nākotni, ja viņ ir izpildīti un iedzīvināti visās Zemes valstīs precīzi un perfekti, kā protokolos aprakstīts pa punktiem.

Draugiem Facebook Twitter Google+