Latvijā
Novados

Ciblas novads lūgs pašvaldībā izsludināt ārkārtas stāvokli 16


Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Foto – LETA

Ciblas novada domes deputāti šodien vienojušies lūgt Ministru kabinetam novadā izsludināt ārkārtas stāvokli, informēja pašvaldības vadītājs Juris Dombrovskis (ZZS).

Šī brīža informācija liecina, ka applūdusī zemes platība ir 400 un 500 hektāri, līdz ar to nodarītie zaudējumi zemniekiem varētu sasniegt līdz pat 700 000 eiro, sacīja Dombrovskis un piebilda, ka ūdens applūdināti ir trīs līdz četri pašvaldību ceļi un vissliktākā situācija esot novērota Ciblas un Līdumnieku pagastos.

Dombrovskis jau vēstīja, ka ārkārtas stāvokļa izsludināšanā saskata ātrāko veidu, kā novērst plūdu radīto postu.

Tāpēc šodien Latgales pašvaldību vadītāju sanāksmē ar ministru prezidentu Māri Kučinski (ZZS) un vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru Kasparu Gerhardu (VL-TB/LNNK) Dombrovskis lūgs atbalstu ceļu sakārtošanai un palīdzību vietējiem lauksaimniekiem.

Ūdens līmenis Ciblas novadā nav cēlies, tomēr kopējos zaudējumus būs iespējams aprēķināt tikai pēc vairākām nedēļām, kad ūdens pazudīs, pieļāva Dombrovskis.

Jau ziņots, ka Kučinskis un Gerhards šodien dosies uz Līvāniem, kur tiksies ar Latgales reģiona pašvaldību vadītājiem, lai apspriestu situāciju, kāda radusies reģionā pēc pagājušajā nedēļā piedzīvotajām lietavām.

Galerijas nosaukums
LA.lv