Latvijā
Izglītība

Cicerona balvu šogad saņems Auziņš, Kalviņš un Seleckis 0

Foto: LETA

Cicerona balva šogad tiks piešķirta Latvijas Universitātes (LU) rektoram profesoram Mārcim Auziņam, Latvijas Organiskās sintēzes institūta direktoram Ivaram Kalviņam, kā arī dokumentālā kino režisoram un operatoram Ivaram Seleckim, informē LU Preses dienestā.

Balva tiks pasniegta ceturtdien, 18. decembrī, svinīgā ceremonijā Latvijas Zinātņu akadēmijā (LZA). Apbalvojuma saņēmējus sveiks Saeimas vadība, ministri un vēstnieki.

LU norāda, ka Auziņu balvai izvirzījis akadēmiķis Jānis Stradiņš. LU rektors tiks apbalvots par ilggadēju radošu un daudzpusīgi izvērstu darbību vadošās Latvijas augstskolas priekšgalā, tostarp jauna Dabaszinātņu centra un citu LU izglītības un zinātnes institūciju un objektu attīstīšanā, starptautiskās sadarbības attīstīšanā.

“Atcerēsimies, kā Ciceronu ir atestējis Jūlijs Cēzars: “Viņa triumfs un lauri ir cildenāki nekā karavadoņa triumfs un lauri, jo tas, kas paplašinājis Romas garu, ir pārāks par to, kas paplašinājis Romas kundzības teritorijas”. Tas ir ļoti aktuāli arī šodien, kad pat pasaules mērogā zinātnieku veikums par maz tiek novērtēts,” uzsver LZA Senāta priekšsēdētājs Stradiņš.

Cicerona balvu kopš 1999. gada LZA sadarbībā ar vairākām nevalstiskajām organizācijām pasniedz politiķiem, zinātniekiem un publicistikas praktiķiem par veiksmīgu sabiedrības uzrunu un rīcību, īstenojot sociālās saliedēšanas idejas lokālā, nacionālā un starptautiskā mērogā.

Balvu saņēmis Zviedrijas ārlietu ministrs Kārlis Bilts, Vācijas kanclere Angela Merkele, ASV valsts sekretāre Hilarija Klintone un citas personas. Taču šogad tiek izcelti sasniegumi starptautiskajos kontaktos zinātnes un mākslas jomā.
 

LA.lv