Latvijā
Kriminālziņas

Čiekurkalnā angāros uziet profesionāli izveidotu dīzeļdegvielas uzglabāšanas staciju0


Rīgā, Čiekurkalnā uziet profesionāli veidotu nelegālās dīzeļdegvielas staciju, 2018.gada jūlijs.
Rīgā, Čiekurkalnā uziet profesionāli veidotu nelegālās dīzeļdegvielas staciju, 2018.gada jūlijs.
Foto – Valsts policija

Pagājušās nedēļas izskaņā Valsts policija veica kratīšanu angāros Rīgā, Čiekurkalnā, kur uzgāja profesionāli izveidotu naftas produktu uzglabāšanas staciju. Trīs angāros atradās ap pussimts naftas produktu uzglabāšanai paredzētu tvertņu, kas bija savienotas ar cauruļvadu sistēmu, nodrošinot ērtu un ātru nelegālās preces uzpildīšanu. Kopumā tika izņemts 39 tonnas un 680 litru nelegālās dīzeļdegvielas, tā portālam “La.lv” pavēstīja Valsts policijas (VP) Sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste Gita Gžibovska.

VP bija saņēmusi informāciju par iespējamu dīzeļdegvielas nelikumīgu apriti garāžās Rīgā, Čiekurkalnā. Policisti, pārbaudījuši saņemto informāciju, uzsāka kriminālprocesu.

Naktī uz sestdienu, 21. jūliju, Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 3. biroja 1. nodaļas amatpersonas kopā ar Speciālo uzdevumu bataljona policistiem ieradās šajā adresē, lai veiktu sankcionēto kratīšanu.

Uzlaužot durvis, policisti iekļuva nelikumīgā dīzeļdegvielas uzglabāšanas stacijā, kas bija profesionāli aprīkota nelegālās preces tūlītējai realizācijai. Proti, kopumā trīs angāros atradās 52 naftas produktu uzglabāšanai paredzētas tvertnes, kas bija savstarpēji saistītas ar cauruļvadu sistēmu, lai nelegālo produkciju varētu ātri un ērti uzpildīt klientu automašīnās.
Kopumā kratīšanas laikā likumsargi atsavināja 39 tonnas un 680 litru naftas produktu. To paraugi tika nodoti ekspertīzes veikšanai. Sākotnējā ekspertīze liecina, ka atsavinātā prece ir dīzeļdegviela.

Galerijas nosaukums

Šobrīd saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 220.1 panta pirmās daļas – par naftas produktu nelikumīgu uzglabāšanu vai realizāciju, ja tā izdarīta ievērojamā apmērā. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz vienam gadam vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods.

Jāpiemin, ka pēc tam, kad Valsts ieņēmumu dienests būs aprēķinājis tautsaimniecībai nodarīto kaitējumu, kriminālprocess, iespējams, tiks pārkvalificēts pēc panta par naftas produktu uzglabāšanu vai realizāciju lielos apmēros, par ko paredzēts bargāks sods.

Saistītie raksti

Šobrīd turpinās pirmstiesas izmeklēšana, tiek apzinātas ar noziedzīgo nodarījumu saistītās personas un vākti papildus pierādījumi.

Atsavinātās akcīzes preces ir nodotas Nodrošinājuma valsts aģentūrai un pēc ekspertīzes rezultātu saņemšanas tiks lemts par to iznīcināšanu.

 

LA.lv