Latvijā
Kriminālziņas

Čiekurkalna tirgū pērn izņemtas 33 029 nelegālās cigaretes un 450 litri alkohola1

Foto LETA

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Brasas iecirkņa policisti, apkopojot datus par 2017.gadā veikto profilaktisko reidu rezultātiem Čiekurkalna tirgū, vēsta, ka kopumā izņemtas 33 029 nelegālās cigaretes un 450 litri alkohola.

Pagājušā gada rezultāti parāda, ka likumsargiem šajā jomā bijusi aktīva cīņa.

2017.gadā Brasas iecirkņa likumsargi profilaktisko reidu laikā uzsākuši arī četrus kriminālprocesus – vienu par nelikumīgā alkohola glabāšanu un trīs par tā tirgošanu. Šo kriminālprocesu ietvaros tika aizturētas četras personas.

Saskaņā ar Valsts policijas noteiktā kārtībā veiktajiem profilaktiskajiem reidiem akcizēto preču aprites apkarošanas jomā iecirkņu nozīmētajās teritorijās, Rīgas reģiona Rīgas Brasas iecirkņa policisti 2017.gadā kopumā sastādījuši 29 administratīvo pārkāpumu protokolus pēc Administratīvo pārkāpumu kodeksa 169. panta trešās daļas – par akcīzes preču iegādes, realizācijas, uzglabāšanas vai pārvietošanas noteikumu pārkāpšanu, kā arī par citiem šo preču aprites noteikumu pārkāpumiem. Par šādu noziegumu fiziskajām personām piemērojams naudas sods no 70 līdz 700 eiro.

Saistītie raksti

Sastādīti arī 49 administratīvo pārkāpumu protokoli pēc Administratīvo pārkāpumu kodeksa 170. panta otrās daļas – par nelikumīgu alkoholisko dzērienu izgatavošanu, glabāšanu vai pārvietošanu. Par šo noziegumu fiziskajām personām var piemērot naudas sodu no 350 līdz 700 eiro, konfiscējot alkoholiskos dzērienus un to pārvietošanai izmantotos transportlīdzekļus vai bez transportlīdzekļu konfiskācijas.

Šo procesu ietvaros kopumā izņemtas 33 029 cigaretes un 450 litri alkohola.

Jāpiemin, ka arī šī gada pirmajā nedēļā Brasas iecirkņa policisti Čiekurkalna tirgū veikuši jau divus reidus. Pirmdienas reida rezultātā izņemti deviņi litri alkohola un aptuveni 300 cigaretes, savukārt vakardienas, 4.janvāra, reida laikā izņemti 2,5 litri nelegālā alkohola un uzsākta viena administratīvā lietvedība.

LA.lv