Latvijā
Kriminālziņas

Ciemiņš, piedraudot ar nazi, namatēvam nolaupa 1500 eiro 0


Ilustratīvs foro
Ilustratīvs foro
Foto-Fotolia

Rīgas centrā par aptuveni 1500 eiro nolaupīšanu no namatēva aizturēts vīrietis, portāls LA.lv uzzināja Valsts policijā (VP).

21. oktobrī pirms pusnakts likumsargi saņēma informāciju no cietušā, ka pirms mirkļa nesen iepazīts vīrietis, kurš ciemojies viņa dzīvoklī Rīgas centrā, esot viņam nolaupījis ievērojamu naudas summu.

Policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka aizdomās turētais iepriekš redzējis, ka saimniekam kabatā atradusies liela naudas summa, jo iepriekš abi bija gājuši iepirkties.

Ciemošanās laikā nesen iepazītais vīrietis kļuvis agresīvs. Proti, sācis pieprasīt atdot viņam naudu. Vīrietis atteicis izpildīt prasību, tāpēc iereibušais ciemiņš izvilcis nazi un iegriezis dzīvokļa saimniekam rokā, atņemot visu kabatā esošo naudu – 1450 eiro. Pēc tam ļaundaris nolaupījis dzīvokļa atslēgas un izskrējis ārā, ieslēdzot saimnieku un vēl dažus dzīvoklī esošos cilvēkus. Par laimi, dzīvokļa saimniekam bija vēl viens atslēgu komplekts.

Piektdien, 27. oktobrī, sadarbībā ar prokuratūru aizdomās turētais pusmūža vīrietis tika aizturēts. Diemžēl nolaupītās atslēgas un nauda pie viņa netika atrasta.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess par laupīšanu. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Tiesa aizdomās turētajam ir piemērojusi drošības līdzekli apcietinājumu.

Aicinām iedzīvotājus būt modriem un uzmanīgiem, vienmēr naudu glabāt drošā vietā. Tāpat atgādinām nebūt lētticīgiem un neuzticēties tikko iepazītām personām.

LA.lv