Mobilā versija
+16.7°C
Malvīne, Malvis
Otrdiena, 27. jūnijs, 2017
16. septembris, 2016
Drukāt

Ciemos aicina Jelgavas muižas un gleznainais Elejas tējas namiņš

Publicitātes fotoPublicitātes foto

29.septembrī pulksten 18 Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornī norisināsies rudens sezonas pirmais tematiskais tūrisma vakars “Atklāj Jelgavas novada muižu noslēpumus!”. Vakars tiks veltīts Jelgavas novada muižu vēsturisko bagātību, leģendu, stāstu un noslēpumu izzināšanai.

Jelgavas novada viena no lielākajām vēsturiskajām bagātībām ir muižu kompleksi un to parki, no kuriem liela daļa ir saglabājušies līdz pat mūsdienām, sniedzot iespēju ikvienam savām acīm redzēt 18. un 19. gadsimta muižu apbūves paraugus. Tūrisma vakars būs lieliska iespēja iepazīt kultūrvēstures vērtības tepat Jelgavas apkārtnē, lai jau tuvākajās brīvdienās dotos baudīt rudens skaistumu Jelgavas novada muižās un parkos un piedalītos akcijā “Pa hercogu un baronu pēdām”.

Tūrisma vakara laikā Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas pārstāve, vēsturniece Mārīte Putniņa sniegs ieskatu Jelgavas novada muižu vēsturē un to kultūrvēsturiskajā bagātībā, kā arī prezentēs trīs grāmatas par muižām – Zaļenieku muižu, Vilces muižu un Mūrmuižu, ko vakara noslēgumā dalībnieki varēs iegūt savā īpašumā. Savukārt ainavu arhitekte Kristīne Dreija stāstīs par muižu parkiem vēsturiskā un mūsdienu skatījumā, īpaši izceļot Elejas muižas parku.

Vakara turpinājumā, baudot tēju, dalībnieki iepazīs tūrisma piedāvājumu Lielvircavas muižā, kur ceļotājiem tiek piedāvāts iejusties 19. gadsimta atmosfērā un izzināt tā laika modes tendences. Noslēgumā varēs uzzināt par piedāvājumu un aizvadītās tūrisma sezonas aktivitātēm atjaunotajā Elejas muižas tējas namiņā.

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Pievienot komentāru

FOTO: 30 stilīga tēla idejas jaunām meitenēm ar slaidām kājām (2)Vasarā tik ļoti sevi gribas parādīt no skaistākās puses: iedegums, viegla
Ikviens dīdās, izņemot godasardzi. Zinātne aiz "grozāmgrābšļa" trakumaIkviens dīdās, varbūt izņemot vienīgi goda sardzi pie Brīvības pieminekļa. Lai tas būtu pieskarties saviem matiem, grauzt nagus, spēlēties ar apģērbu vai rokās griezt pildspalvas, tu, visticamāk, dīdies daudzas, daudzas reizes dienā.
Vasals Latgolā! Septītā “1836 enduro km” moto ekspedīcija iezīmē Latvijas austrumus. 2.dienaĀrā rasina īslaicīgs lietus, bet visādi citādi laiks braukšanai ar moci ir lielisks. Pēc brokastīm laižam pētīt Latvijas vecākās dzelzceļa stacijas noliktavas ēku, par ko vakar stāstīja "šmakovkas" Jānis.
Draugiem Facebook Twitter Google+