Publicitātes foto

Ciemos atkal aicina Dobeles dižie sniegavīri 0

Jau sesto gadu Dobele kļūst par dižo sniegavīru satikšanās vietu – baltie, omulīgie sniegavīri jau kļuvuši par Dobeles ziemas vizītkarti.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
FOTO. Mākslīgais intelekts nosauc 10 pasaules pievilcīgākos vīriešus. Starp tiem – pretrunīgi vērtēts Latvijas politiķis
Kokteilis
“Citreiz pirms koncerta nepieciešams atgādināt ētiku un pieklājības etiķeti” – Madara Raabe vīlusies par koncertā Siguldā pieredzēto
Veselam
Zinātnieki atklājuši iemeslu, kas varētu izskaidrot gados jaunu cilvēku biežo saslimstību ar vēzi 57
Lasīt citas ziņas

Kā vēsta Dobeles Tūrisma un informācijas centrāTā kā to izgatavošanā ir izmantoti Dobeles uzņēmumu – tenapora ražotāja SIA “Tenax” un sveču ražotāja SIA “Baltic Candles Ltd” materiāli, tiem nav vajadzīga ziema un sniegs, kuru, šķiet, tik ātri arī nesagaidīsim.

Sniegavīrus visu šo laiku veido profesionālas un Latvijā labi zināmas tēlnieces Inta Berga un Agnese Rudzīte–Kirillova. Viņām palīdz Jānis Bergs un Anatolijs Kirillovs, bet radošās komandas darbu organizē pašvaldības arhitekts Jānis Kukša – saieta idejas autors un realizētājs.

CITI ŠOBRĪD LASA

Sniegavīru saimi katru gadu papildina jaunas figūras un tiek atjaunotas vecās. Arī šoziem ir vairāki jaunumi – gan divi nopietni atlanti, kas savos plecos tur klasisku frontonu, gan kinētisks objekts, kas liek domāt jau par pavasara un Lieldienu laiku, gan neparasts cilnis ar daudzām figūrām.

“Sniegavīrus var ieraudzīt arī citās pilsētās, bet šis ir pavisam cits līmenis, – uzsver Jānis Kukša. – Lai arī ar tenaporu ir vieglāk strādāt un tas neliekas tik monumentāls, Dobeles Sniegavīri nav primitīvs popārts. Tā ir tēlniecība, patiešām laba tēlniecība. Mākslinieces strādā apbrīnojami, arvien meklēdamas jaunus ceļus,” atzīst akcijas rīkotāji.

Dobeles novada Tūrisma informācijas centrs piedāvā Sniegavīru apciemošanu apvienot ar citām atraktīvām ziemas nodarbēm: Dobeles Novadpētniecības muzejā iespējams uzzināt, kā agrāk dzīvojuši dobelnieki, apskatīt izstādes “Sirdsmūzika. Dobeles mūziķi un mūzikas instrumenti” un “Bārbijas un keni latviešu tautastērpos”; grupām tiek piedāvātas ziemas programmas “Pilsdāmas stāsts”, Ziemassvētki latviešu sētā”, “Pa sniegavīra pēdām”, “No hercogienes dārza līdz tējas tasei”; Dobeles Amatu mājā var iepazīt senās amatu prasmes un pašiem iemēģināt roku, kā arī aplūkot amatnieku darbu izstādi.

Selekcionāra Pētera Upīša muzejā iespējams izbaudīt Ziemas našķu programmu. Garšīgos ābolus, augļu sulas un sukādes varēsiet ne tikai degustēt, bet arī iegādāties paņemšanai līdzi uz mājām un sveču ražotnes “Baltic Candles LTD” firmas veikaliņā nopirkt īpašās Dobeles sveces.

Sniegavīru saiets notiek no 15. decembra līdz 10. februārim.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.