×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.6°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
7. janvāris, 2016
Drukāt

Ciemos pie Afrodītes, Šekspīra un meistara Jodas

Publicitātes fotoPublicitātes foto

No 8. janvāra līdz pat marta beigām Mencendorfa namā būs apskatāma plaša vaska figūru kolekcija – aptuveni četrdesmit apbrīnojami reālistiskas vēsturisku personību un leģendāru varoņu figūras, kā arī populāri tēli no kino filmām, LA.lv pastāstīja izstādes kurators Armens Arutjunjans.

Izstādes centrālais tēls ir kompozīcija, kas radīta pēc renesanses dižgara Sandro Botičelli gleznas “Veneras dzimšana” motīviem – mīts mīlestības dievietes Afrodītes dzimšanu no jūras putām. Pie mitoloģiskiem tēliem pieder arī sengrieķu kara un gudrības dieviete Atēna.

Savukārt vēsturisko tēlu galerijā līdz ar greznā renesanses kostīmbā tērptu Šekspīra figūru atrodami viņa laikabiedri Mikelandželo un Leonardo da Vinči, vēlāku laiku pārstāvošais franču imperators Napoleons Bonaparts, spāņu sirreālisma gleznotājiem Salvadors Dalī un citi.

Mazajiem izstādes apmeklētājiem būs iespēja klātienē ieraudzīt varoņus no animācijas filmas “Ledus laikmets” – zobenzobu vāveri Skretu, kas noķērusi zīli, sliņķi Sidu un citus iemīļotus tēlus.

Pieaugušajiem kino cienītājiem izstāde piedāvā aplūkot amerikāņu aktieri Džoniju Depu kopā ar pirātu karalieni Elizabeti Svonu Džeka Sperova lomā. Tāpat izstādē jau atrodams tēls no ilgi gaidītās un pērnā gada nogalē uz ekrāniem iznākušās “Zvaigžņu karu” sāgas septītās filmas tēli – gudrākais un stiprākais sava laika džedajs Joda.

Izstādes kurators Armens Arutjunjans atzīmē, ka vaska figūras ir veidotas ārkārtīgi rūpīgi, ievērojot vēsturisko precizitāti, apkopojot un izmantojot informāciju no dažādiem avotiem: “Esam priecīgi, ka šī ir jau trešā izstāde, ko veidojam sadarbībā ar rīdzinieku māju – muzeju Mencendorfa nams.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+