Praktiski
Mājas

Ciemos pie floristes, kurai patīk kompozīcijas arī interjerā0

Foto – Anda Krauze

Floriste Baiba Rudzāte, ziedu salona “Floristic Studio” vadītāja, svētkos ir dekorējusi Operas skatuvi, populāru advokātu biroju ēkas, stādījusi dārzeņus pie Ministru kabineta un daudzas kāzas vērtusi ziedu pasakā. Vai mājās viņa atpūšas no ziediem un krāsām?


Pirms kāda laika draudzene remontēja šo dzīvokli un paaicināja mani novērtēt, kas iznācis. Man tik ļoti patika, ka prātā iešāvās doma – cik labi būtu te dzīvot! Un notika tā, ka te dzīvoju un tik tiešām ir laba sajūta. Te ir gaiši un silti, tas mājoklī ir pats galvenais, – priecājas Baiba.

Te ir arī citas ekstras – augstie griesti, parketa grīdas, platas palodzes, lieli logi, pa kuriem rītos ieplūst daudz gaismas. Arī telpas ir izvietotas prasmīgi. Agrāk dzīvoklī bijušas divas šauras istabas. Tagad nu jau lielo istabu no virtuves, vannas istabas un koridora atdala siena, kas saimniecības pusē ir vaļējs skapis.

– Visas drēbes, kas man ir, redzu. Tas attur no nevajadzīgiem pirkumiem. Arī virtuves skapis ir bez durtiņām. Gan varu pārskatīt, kādi trauki man ir, gan apzinos, ka vairāk trauku skapī novietot nevar. Ja vēlētos jaunus, no dažiem traukiem būtu jāšķiras, – vaļējo skapju mācības pauž Baiba. Kā viņa izvēlas lietas? Pēc krāsas. Pat lielo lādi – savu mīļāko mēbeli – Baiba reiz kādā Pārdaugavas antikvariātā izvēlējusies gaišzilās krāsas dēļ. Un pamazām šai krāsai atsaukušies puķupodi, segas, spilveni un pat paparde. Florists arī mājās ir un paliek florists. Vāzē brīnišķīga rudens kompozīcija ar paradīzes abolīšiem, ko nu jau drīz nomainīs kāds no Baibas gatavotajiem Adventa vainagiem.

Saistītie raksti

Skaistās stikla vāzēs – baltas orhidejas gluži kā kāzās. Sirds siltumam mirgo sveču liesmiņas. Lai iedegtu visas sveces, esot vajadzīgas divdesmit minūtes. Bet, lai būtu, kur acis pamielot – košu krāsu segas, spilveni, Austrumu kultūras lietiņas. Katras mēbeles ienākšanu dzīvoklī pavada Baibas pārdomas – vai man to tiešām vajag? Plašums un brīvība mājoklī mierpilni stāsta, kāda ir bijusi atbilde. 


aizkari – “IKEA”

aizkaru stangas – “Depo”

dīvāns – “Innovation”

virtuves skapis, skapītis – veikals “The Pier”

Galerijas nosaukums
LA.lv