×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Marģers, Anastasija
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
22. oktobris, 2012
Drukāt

Ciemos pie Jelgavas pastniekiem

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Ceturtdienas vakarā Jelgavas kultūras namā ar savu jauno koncertprogrammu “Pasta nodaļas stāsti” viesojās jaunā muzikālā apvienība, kurā apvienojušās divas Latvijas šlāgermūzikas populārākās grupas “Apvedceļš” un “Baltie lāči”. 


 

Koncertprogrammā pazīstamie mūziķi iejūtas pastnieku tēlos, no skatuves skandē jokus un anekdotes par pastnieku darbu, vienlaikus to cildinot un izsakot atzinību par viņu centieniem vienmēr būt sakarniekiem starp cilvēkiem – nogādājot avīzes, aiznesot vēstules un rūpējoties… lai pastkastītēs nebūtu tikai reklāmas bukleti! Kādas dziesmas skanēja koncertā? Pilnīgi jaunas Jāņa Krūmiņa dziesmas, piemēram, par lilijām, frēzijām un maijpuķītēm, kā arī ļoti nopietnas dziesmas no Andra Baltača repertuāra. Taču koncertā nevīlās arī tie, kas cerēja sagaidīt jau pazīstamas un līdzi dziedamas dziesmas, – skanēja gan populārās “Apvedceļa” “Zemenes”, gan Latvijas šlāgeraptaujas gada dziesmas no “Balto lāču” repertuāra – “Mātēm” un “Pār Baikāla drūmajām stepēm”. Koncerta noslēgumā kopkoris ar skatītājiem nodziedāja arī “Mazo pasta balodīti”. Jelgavnieks Jānis Erno, kurš uz koncertu atnācis kopā ar sievu Aiju un meitiņu Dārtu, atzīst, ka vakars ir izdevies: “Man bija interesanti skatīties, kā saspēlēsies mūziķi no divām tik atšķirīgām grupām, vai neveidosies tāds kā stilu sajaukums. Sajaukuma nebija, un, lai gan publika sākumā bija vēsa un atturīga, beigās jau visi dziedāja līdzi. Jauki pavadīts vakars!”

Šis ir jaunās apvienības otrais koncerts, un, kā atzīst paši mūziķi, kopā uz skatuves jūtas interesanti un azartiski.

“Savā grupā viens otru jūtam ar “muguras smadzenēm”, bet, koncertējot kopā ar citu grupu, arvien ir jābūt možam – kas zina, ko “Apvedceļa” puiši izdomā izstrādāt,” smejot stāsta Andris Baltacis, kurš uzvedumā ieguvis interesantu vārdu – Andris Krūmacis, bet Jānis Krūmiņš pārtapis par viņa brālēnu Jāni Baltiņu.

Jauno koncertprogrammu aktīvi atbalsta arī laikraksts “Latvijas Avīze”, kas rūpējas gan par pārsteiguma balvām koncertu apmeklētājiem, gan uz katru koncertu dāvina biļetes “Latvijas Pasta” ieteiktajiem un labākajiem novada pastniekiem. Jelgavas pastnieces atzina, ka koncerts ļoti patika un viss uz skatuves runātais atbilst viņu darba ikdienai, tiesa, izņemot kritiku par velosipēdiem. Tie pastniecēm esot ļoti labi!

Tuvākie “Pasta nodaļu stāstu” koncerti jau piektdien būs Valmieras kultūras centrā, bet vēl pēc nedēļas – 3. novembrī – Dobeles pilsētas kultūras namā. Koncerttūre noslēgsies ar īpašu koncertu Rīgā tieši Valentīndienā – nākamā gada 14. februārī.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+