×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.9°C
Astra, Astrīda
Ceturtdiena, 16. augusts, 2018
16. augusts, 2017
Drukāt

Par atgriešanos domā, bet Latvijā traki ar darbu. “LA” aptaujā latviešus Anglijā un Īrijā (18)

Londona_Aija_Stikaane_11

Vai domājat par atgriešanos Latvijā?

Līva Robalde, astoņus gadus dzīvo Anglijā: “Par atgriešanos Latvijā domāju visu laiku. Taču situācija Latvijā ir ļoti traka tādā ziņā, ka laukos nav darba. Es nāku no Talsu puses. Rīgā nevarētu sameklēt darbu, jo neprotu krievu valodu. Ģimenē esam cilājuši arī domas par savu biznesu, bet tā sākšanai būtu vēl jāiekrāj. Tagad Latvijā atgriežas manas paziņas ģimene. Redzēsim, kā viņiem veiksies, kā meitiņa spēs integrēties skolā, jo ir grūtības ar latviešu valodu. Kad ieminos savam vecākajam bērnam par atgriešanos Latvijā, viņš atbild, ka pabeigs Anglijā pamatskolu un tad varbūt.”

Daina Millere, desmit gadus dzīvo Īrijā: “Godīgi sakot, ne. Baidos, jo to, ko esmu piedzīvojusi Latvijā, vēlreiz negribu piedzīvot. Kaut toreiz abi ar vīru strādājām, bija jādomā, vai nopirkt pienu vai kartupeļus. Īrijā mums pietiek ar vīra algu. Esmu mājsaimniece, varu atļauties nodarboties ar bērniem. Ģimenē ir trīs bērni, abi vecākie jau izskoloti Īrijā. Lielajiem bērniem, kad mēs pārcēlāmies uz Īriju, bija 10 un 11 gadi. Esmu tagad jautājusi, vai viņi vēlētos dzīvot Latvijā. Ciemos braukt uz Latviju ļoti grib, bet dzīvot – ne. Jo ir draugi Īrijā. Starp citu, ļoti daudzi latvieši no Īrijas pārvācas uz Spāniju, kur daudz vairāk saules.”

Nikola Gaiševska, septiņus gadus dzīvo Anglijā: “Ģimene aizbrauca no Latvijas, kad man bija četri gadi. Es gribētu braukt uz Latviju dzīvot, jo Anglijā visu laiku līst. Jēkabpilī man dzīvo vectēvs un vecmamma. Mamma strādā veco ļaužu aprūpē, tētis – tirdzniecībā. Viņi arī grib uz Latviju, bet nav pietiekami naudas, lai to varētu atļauties.”

Aleksejs Aļehnovičs, dzīvo Kaļiņingradā: “Apsveru iespēju ar ģimeni pārcelties uz Latviju, jo mans vectēvs Ojārs Muraks bijis latvietis no Kārķu pagasta. Esmu arhīvā sameklējis visus dokumentus par vectēvu. Latvijas pilsonības iegūšanai man jānokārto latviešu valodas eksāmens. Esam atbraukuši uz diasporas nometni. Sievai te patīk, bērniem arī.”

Pievienot komentāru

Komentāri (18)

 1. Gribu pielikt klaat — jautajumu. Ja maaja deg ar berniem iekshaa, uz kuru virzien skrien?

  Un padomu — neskaties vien uz nabu. Pacel aces.

 2. Es pilneeg saprot kad cilvek izcelo apguut vairak naudu bet man loti apvaino ka cilvek tik nepieklaijigaa veidaa runaa par Latviju. Kaad ir Latvija ateicas uz Latvieshiem. Tie kas aizbrauc un tad vel izsmade Latviju
  nav lab sapratush situaciju. Zaudet tautibu uz muzibu ir neizbeigama tragedija ko cilveks izujut agrak vai
  velak. Labak agrak lai var uzlabot situaciju un vismaz atbalstiit tautu. Citas tautas cilvek is izdzivojus
  sliktus laikus un atstajush milotu tauto tikai ja badus vai karu briesmas. Un vel tad aizvien ilgojas prieks
  majas. Cilvek kas izsmade Latviju jo pashlaik ir problemas nesaprot ka vini spele ieksh tam rokam kas
  gribej Latviju izniicinat. Esiet mulchi. Man ir Jums zel. Juus aplaupiet Latviju tikpat daudz kaa tie
  politichi Latvijaa kas apzog. Naaks laiks Latvijaa kad ekonimiju ies peikshnu un stipru uz augsh un es
  novel tiem kas ir palikush Latvijaa veiskmeegus laikus un viss lab. To naud ko cilvek nopeln arzemes var ieguldeet tautaa un redzes cik bagats taa vares palikt. Turpin sedet arzeme ar tavu stabilu
  darbu un viss tavaam mantaam un gaid kad tava dvesele izjaavesies.

 3. Kamēr Latvijā pie varas būs komunisti, tikmēr uzturieni nav ko braukt.

 4. Kas Latvijā nekait dzīvot šķēles ģimenei 2016 g. nopelnīja 8 milj. eiro. OIK vien ko ir vērts! Digitālai afērai ož noilgums .Lielākie kretīni ir pie varas.Tauta mūk,izmirst , nodzeras.

 5. Atgriezties noteikti netaisos! Man kompānijas kontrakts! Stabils, Nomāki apmaksāts darbs. Maksāju 100% nodokļus Holandes valstij! Apj. Nebūšu! Jā dzīve dārga, bet ar šādu algu po! Latvijā man tādu algu nekad nesaņemt! Nav jau Rūpnīcu, nav Metālapstrādes ražošanu! Kur, kur? Latvijā! Viss ir noluņots!

 6. Eu, iesakiet kādu sludinājumu, vēlos braukt uz rietumiem

 7. Tie kas saka ka apsver tādu iespēju, runā vienkārši pieklājības pret žurnālistu dēļ. It kā viņi nezinātu ka vairāk kā 40% no tiem nedaudzajiem atbraukušajiem rūgti nožēlo savu lēmumu. Domājat ka nauda ir pats galvenais tiem kas jau ilgu laiku atrodas tur? Zinu pēc sava dēla secinājumiem {17 gadus Īrijā}, pilnīgi nē! Viņi ir pieraduši pie godīgas attieksmes, bet te, atbraucot reizi 4-5 gados vienīgās izmaiņas kuras redz ir cenās kuras pārsit jau attīstītāko valstu līmeņus un viņam lētāk auzbraukt uz Kanāriju salām 2 nedēļas, nekā trīs dienas te. Vēl protams pilsētu trotuāri un ielas, saremontētās fasādes un vēl šis tas, bet tas jau arī bez ES naudas pat tuvu nebūtu. Nihilisms un sabiedrības ignorēšana ir tikai pieaugusi un finansiālais terors sit augstu vilni, liekas ka visai varas vai pusvaras brālībai stiklainas acis ar eiro banknošu atspīdumu.

  • Induli, pilnīgi piekrītu! Ne jau naudā vien laime – svarīga ir drošības sajūta, droša vide, labvēlīga attieksme, godīgums, paredzamība, pērliecība par rītdienu! Par cenām es nemaz nerunāju, braucam reizi gadā uz Latviju apciemot radus, bet par to nedēļu izdodam vairāk kā par hoteli ar all inclusive Spānijā uz to pašu laiku…

 8. Laukos nav darbs?- Tiras blenas,tik jabut gribai stradat un visu pamazam iegut.Bet kur tev,gribas uzreiz lielo pelnu,lepnu maju, lepnu autinu. Kas attiecas uz valodu,tad jo atrak ,kamer vel berni mazi tie labak apgus valodu,velak tas bus daudz grutak,varbut pat neiespejami.

  • Neviens ārzemēs strādājušais un turienes algu pelnījušais neskries tev strādāt par grašiem, nemaz neceri! Un tava moralizēšana te ir galīgi nevietā! Drīzāk pamēģinājuši aizmirsto Latvijas “laimi”, atgrieztie dosies atpakaļ no kurienes nākuši, kamer vēl saglabājušies kontakti ar vecajiem ārzemju darba devējiem.
   Tā ka uz labibarotiem un stipriem vergiem vari necerēt, iztiksi ar dzērājiem pie pagasta bodes!

  • Tukša moralizēšana un demagoģija ir Jūsu teksts. Diemžēl. Darba devēju attieksme un atalgojums par porfesionālu darbu Latvijā 95% gadījumu ir vienkārši nožēlojams. Ja tam pievieno absolūto haosu medicīnā un pensiju sistēmā, absurdo valsts pārvaldi un ierēdņu attieksmi pret tautu, tad nākošie jautājumi vairs nerodas. Ne brauks atpakaļ, ne paliks. Neceriet!

 9. Darbs nebūtu galvenā problēma ,galvenā problēma ,ka ar darba algu ir iespējams izdzīvot ,labākā gadījumā ,bet tikt pie sava mājokļa jaunajiem ir pacisam problemātiski.

 10. Mums pašiem nav darba. Aizmukāt, tad arī neatgriežaties.

 11. runāt visu ko, bet mēs visi – gan šeit uz vietas dzīvojošie, gan citās valstīs dzīvojošie, saprotam, ka Latvijā ir zema ekonomiskā aktivitāte, nav apgrozījuma. Līdz ar to vis no tā izrietošais atspoguļojas darba tirgū – mazas algas, maz darbavietu, maz cilvēku, medicīniskā aprūpe tikai par maksu utt! Par darbavietām, kur maksā līdz 600eur/mēn. nemaz nerunāju, jo tie nav darbi, kur ir vērts laiku tērēt, un uz tādiem darbiem arī neskatīsies atbraucēji. Secinājums: šeit pamatā viss stāv kā aizaugušā dīķī, un, ja kaut kas kustas, tad ar lielu apgrūtinājumu. Tāpēc, masveidā uz šejieni nebrauks, nav ko sapņot! Atbrauks, varbūt, daži simti, un pie nosacījuma, ka pirmajiem atbraukušajiem izdosies šeit iedzīvoties. Savukārt, ja pirmie piedzīvos neveiksmi, tad neatbrauks arī tie daži simti. Tas ir reāls fakts, bez visādiem superpētījumiem.

  • Visu reāli saki, tik par tiem 600EUR, khe, khē… Reizini ar divi!

  • Ne jau labākie atgriezīsies. Tie, kam labs darbs, tie paliks. Atgriezīsies tādi, kas izraidīti par zagšanu veikalos, kas sataisījuši dzērumā autoavārijas, kas izkrāpuši pabalstus. Un tie tad atgriezušies visskaļāk bļaus, kā viņiem ārzemēs darīja pāri, cik dzimtenē labi un kā viņi bez tās nevar…hi, hi!

 12. Šādas aptaujas veikšanai un šitādu rezultātu noskaidrošanai nudien vajag īpašu komisiju, īpašus jautājumus un protams daudz naudas.

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Un tagad mani 100 grēki Latvijai.

Tuvojoties Latvijas Republikas proklamēšanas simtajai gadadienai, arvien vairāk dažādu ļaužu, organizāciju velta kādu savu darbu, pasākumu vai lietu valsts simtgadei. Aglonā notiek Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svinības ar dažādiem pasākumiem, šodien notiek svētku galvenā mise.

Vai jums ir bažas, ka novecojusi aparatūra medicīnas iestādēs var apdraudēt veiksmīgu jūsu ārstēšanu?
Draugiem Facebook Twitter Google+