foto – handball.lv (Juris Bērziņš-Soms)

Cienīga spēle un zaudējums Horvātijā 0

Latvijas handbola valstsvienība Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīru beigusi ar 24:26 zaudējumu Horvātijā un ceturto vietu ceturtajā kvalifikācijas grupā.

8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13
NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm

Kvalifikācijas turnīra pēdējā spēlē Umagā pret olimpiskajiem bronzas medaļniekiem Latvijas izlase pirmajā puslaikā reizi pabija vadībā (7:6) un līdz pat spēles beigām saglabāja intrigu par tās iznākumu. Otrajā puslaikā no 16:22 izdevās panākt 22:23, bija vairākas iespējas panākt neizšķirtu, tomēr cīņas izskaņā tādu vairs nebija. Horvātijas mediji mūsējo slavē gan par spēli, gan par laukumā parādīto raksturu. Šī nu ir tā reize, kad Latvijas izlases vīrus var paslavēt arī pēc zaudējuma.

Spēlēs pret grupas favorītiem ungāriem un horvātiem Latvijas izlase parādīja ļoti saturīgu sniegumu, kvalitātes ziņā šis tiek uzskatīts par labāko izlases turnīru trenera Valda Labanovska vadībā, tomēr turnīra tabulā palikām ceturtie. Pēdējā kārtā par nelielu sensāciju parūpējās Slovākijas izlase, ar 31:30 uzvarot Ungārijā un apsteidzot Latviju.

Jau oktobrī sāksies 2015. gada pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīrs, kuru handbola sabiedrība gaida ar lielām cerībām un klusu mērķi par kvalificēšanos finālturnīram.

EIROPAS ČEMPIONĀTA KVALIFIKĀCIJAS TURNĪRS

4. GRUPA

Horvātija – Latvija 26:24 (17:13). Jurdžs, Krištopāns un Dude 4, Pavlovičs un Borodovskis 3/1, Blūms 2, Uščins, Valkovskis, Tuminskis un Lilienfelds 1.

Ungārija – Slovākija 30:31 (16:15).