×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
16. aprīlis, 2015
Drukāt

Ciešāk sadarbosies lauku konsultāciju jomā

Foto: LETAFoto: LETA

Moldovas Republikas lauksaimniecības un pārtikas industrijas ministrs Jons Sula (Ion Sula) (no kreisās), Latvijas zemkopības ministrs Jānis Dūklavs un Gruzijas lauksaimniecības ministrs Otars Danelija piedalās preses konferencē par konferences "Lauku un lauksaimniecības konsultāciju sistēmas: labākā prakse un pieredze sadarbībai Eiropas partnerībā" rezultātiem un turpmāko sadarbību lauku konsultāciju jomā.

Lai stiprinātu lauku saimniecību konsultāciju sistēmas, kas ir ļoti svarīgas Eiropas Savienības (ES) valstu lauksaimniecības attīstībai, turpmāk paredzēta ciešāka sadarbība starp ES dalībvalstīm un Austrumu partnerības valstīm.

To paredz šodien Rīgā parakstītais atsevišķu Austrumu partneru valstu ministru – Gruzijas, Moldovas, Ukrainas -, kā arī Baltkrievijas un Armēnijas viceministru kopīgais paziņojums.

“Lauku konsultācijas ir viens no lauku labklājību veicinošiem svarīgākajiem nosacījumiem. Ja zemnieki nesaņems konsultācijas, nav iespējama ne saimniecību, ne lauku vides attīstība,” teikts deklarācijā.

Kā norādīja zemkopības ministrs Jānis Dūklavs (ZZS), lauku izaugsmes pamatā ir izglītības un pieredzes veiksmīga īstenošana. “Tādēļ ir jāveido un jāattīsta tāda lauku konsultāciju sistēma, kas īpaši veicinās vidējo un mazo saimniecību attīstību un zemes apsaimniekošanu,” teica Dūklavs.

Kā ziņots, Rīgā divu dienu konferencē pulcējās augsta līmeņa lauku politikas veidotāji un lauksaimniecības konsultāciju eksperti no ES un Austrumu partnerības valstīm, diskutējot par lauksaimniecības konsultāciju sistēmas pilnveidošanu ES.

Konferencē analizēti piemēri efektīvai lauku un lauksaimniecības konsultāciju sistēmas darbībai, kā arī apspriestas ES un Austrumu partnerības valstu sadarbības iespējas šajā jomā.

Pieredzē par konsultāciju sistēmas darbību dalījās eksperti no Starptautiskās Lauku konsultantu akadēmijas, Eiropas Lauksaimniecības un lauku attīstības konsultantu asociācijas, Latvijas, Dānijas, Polijas, Vācijas, Armēnijas, Azerbaidžānas, Baltkrievijas, Gruzijas, Ukrainas un Moldovas. Konferences dalībnieki ieradās arī no Beļģijas, Bulgārijas, Igaunijas, Somijas, Francijas un Lietuvas.

Konference tiek rīkota saistībā ar Latvijas prezidentūru ES Padomē un ir nozīmīgākais prezidentūras pasākums zemkopības jomā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+