×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
3. oktobris, 2014
Drukāt

Egils Līcītis: Nāca virsū kā ar tankiem jeb priekšvēlēšanu riebeklības (5)

Foto - LETAFoto - LETA

Priekšvēlēšanu kampaņā politiķiem nācies ļoti daudz izciest. Kandidāti žēlojas par bezmiegu, drebuļiem, fizisku un garīgu ietekmēšanu – trīceklis pāries tikai tad, kad uz Saeimu gāzelīgi soļojošo rindas būs izretotas līdz gudrajo simtam, kas ieņems tautas plebiscīta piešķirtās vietas parlamenta krēslos ar mīksto pagalvi. Laimīgie pirmo reizi pa ilgiem laikiem ievilks atelpu un piepūtīsies – izlīdu gan! Kā kamielis caur adatas aci!

Īpatnēji, ka šoreiz lielākās riebeklības tika nostrādātas pret daiļo dzimumu – pret femīnām, visneaizsargātākajām būtnēm. Pēc tam kad naidpilnie dūrieni un nomelnojumi būs apsīkuši, daudzas no dāmām uztamborēs “Grāfienes ērkšķainā ceļa” grāmatas, kurās izsūdzēs sievietes postu. Nāca taču virsū kā ar tankiem! Tad vajadzēja nocietināt pozīcijas, aizbarikādēties, ierakties un vai nu izturēt pie prettanku šautenes un pāršļūkt pāri 5% vēlēšanu barjerai, vai mirt.

Valsts gruvešu kaudze kā celtniecības materiāls mētājās pie politisko sieviešu kājām, un drostaliņas taču negribēja neko citu kā iekārtot šo valstībiņu mīļām rokām, gādīgi un mājīgi kā ģimenes pavardu. Taču nelaimīgās, kuras bija uzfrišinātas kā līgavas, uzdeva par vilkatēm! Apmētāja ar dubļiem, notašķīja ar netīrumiem, gribēja izvārīt eļļā, aplēja, piedodiet, ne jau ar parfīmu! Kā lai pēc tam dāma rādās frizētavā, kur taisa politiku! Un tas viss tāpēc, lai slāpētu godīgu sieviešu alkas ņemt dalību un vadīt cīņu par pārkārtojumiem dzimtenē.

Maskulīnais pārspēks uzvedās, kā viņā būtu pamodināts zvērs. “Vienotības” kundzēm aiz katra krūmiņa izlikās spīdam lapsas kūmiņa dzalkstošās acis, televīzijas dīvas sarāvās, kad studijā ienāca tāds nepatīkams kniebējs ka Artuss Kaimiņš, ar Sudrabas kundzi bezkaunībā nonāca tiktāl, ka “Latvijas Pasts” nobēdzināja viņas aģitācijas materiālus, uzplēsa vēstules un pārtvēra telegrammas. Kas pastniekiem devis tiesības spriest, ka Sudraba ir skaujās pārāk uzmācīga! Nodevīgs TV kanāls ar samontētām miglas videobildēm uzdeva bijušo kontrolieri par citu sievieti leoparda ādas mētelī, pūloties pierādīt, ka iepriekšējā dzīvē viņa nav gluži bijusi mūķene!

Bet, cerēdami uz atsaucību, cilvēki tā bija pūlējušies. Izplānojuši tūkstoš avīzēs ar nežūstošu tinti rakstītus solījumus. Izlīmējuši visu Latviju ar priekšvēlēšanu plakātiem kā dzīvokli ar krāšņām tapetēm. Agrāk tautas pa trepēm lejā nolaistie taukmūļi staigāja no mājas uz māju, lai vēstītu, ka pie varas ir netikļi un nemākuļi, taču nabadziņus atkal nosvieda tenteru tenteriem. Daudzi vairs nevarēja ieslēgt kaunu dziļi sirdī un klusēt par valstī notiekošo, taču rīt, ka tevi piķis rāvis, saņems nevis vēlētāju siltumenerģiju, bet tādu strāvas spērienu, kā tas būtu nācis no visas pilsētas elektrotīkla.

Mēs, sīkpilsoņi, gan varam saldi dusēt. Un šonakt sapņot par mūžam Latviju, nacionālu un daiļu. Tikai nedrīkst aizgulēties, jo jānodod balsi patriotiem, lai sapņi piepildās.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Foršs raksts! Redzēs, kā Vienotība samaksās ar vēlēšanu rezultātu par savu neķītro vēlēšanu kampaņu. Ak, nabaga cilvēki, ko tik nedara, lai paliktu pie SILES!

  2. Sapratu, ka jābalso par nacionālo apvienību.

  3. Kaut kāds murgains raksts -nekā no tā nesapratu! Šī pārspīlētā un nevietā lietotie epiteti un metaforas traucē uztvert domu.

  4. Diemžēl mana izpratne par nacionālismu nesakrīt ar oficiālo nacionāļu izpratni.

  5. Skaisti,patiesi,asprātīgi un talantīgi uzrakstīts.

Draugiem Facebook Twitter Google+