×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
18. marts, 2014
Drukāt

Egils Līcītis: Nav patīkami regulāri redzēties ar nacionālista dūri (12)

Foto - LETAFoto - LETA

Pazīstamais antifašists, amatu apvienošanas kārtībā arī cīnītājs par cilvēktiesībām Jānis Kuzins, otro gadu pēc kārtas 16. martā dabūjis pa smeceri. Par notikušo stingru nosodījumu un sašutumu izteikušas Apvienotās Nācijas, Vācijas Demokrātiskā Republika, ASV un augstais EDSO komisārs Nils Muižnieks, tikām naciķu meklētājs Efraims Zurofs jau devies pa svaigi atstātām Jāņa ieboksētāju pēdām.

Raugi, sazilināto redzokli, iedragāto ķermeni organizācijas “Pret nacismu” vadītājs nodevis medicīniskai ekspertīzei, taču savā nesalaužamā garā ir svēti pārliecināts, ka ar ciklisku, atkārtotu iekaustīšanu nodarbojas Nacionālās apvienības aktīvisti. – Cik ilgi tā turpināsies! – lauza rokas jauneklis ar nevainīga bērna seju. – Sitīs, kamēr man sarma kritīs matos? Viņi domā, ka uz manas rudzupuķu zilās acs pārrakstīs vēsturi?

Kas tālāk ar Jāni? Invaliditāte? Dzīve ratiņkrēslā? Ja esi uzņēmies nepateicīgo likteni salauzt sprandu atdzimstošā fašisma nezvēram, jārēķinās, ka konfrontācija nav diskusija pie spirtotā glāzītes vai alus kausa ar skābu kāpostu un desiņu piedevām. Antifašistam arodā iespējamas darba traumas, cīņa ar neonacismu var bojāt fizionomiju. Tanī cilvēkā jāsavijas nelokāmībai ar augstu sāpju slieksni, pārliecībai, ka esi iededzies par taisnu lietu. Ja tā visa nav, ej, darbojies mazāk bīstamā sabiedriskā kustībā – kazi, Jānis būtu kļuvis par sabozušos mocekli emo vai kā Beness Aijo aizbraucis uz Krimu miera apstākļos izcīnīt pussalai neatkarību.

Taču Kuzina jaunskungs ir tepat dzimtenē noenkurojies galvenais cīnītājs pret brūno mēri un Ādolfa sekotājiem. Fašisti nav nekas hipotētisks, Jānis stāsta visiem, kas palātā klausās, es bieži viņus redzu iztēlē un atklāju pēc dedukcijas metodes.

Viņš pats ar sadauzīto galvu kā svina bumbu ir divkājains paraugeksemplārs tam, ka nacisms atdzimst, un arī kaujinieki demokrāta Kuzina priekšā izniruši, akurāt kā no krievu dokumentālistu televīzijas ekrāniem izkāpuši. Viņi nāca ar kāškrustiem. Kamēr vēl aci nesedza hematoma, cietušais atceras saskatījis atlocītas piedurknes, iededzinātu asinsgrupu delmā un pēc SS zīmotnēm šķiet, ka augstākais bijis štrumbanfīrers. Tāds masts un tēvainis kā Oto Skorcēni! Jānis vēl gribējis pa labam, iesaucies – es par mieru! Brīdinājis, kā tagad politiķi brīdina – es neesmu Valdis Zatlers! Bet uzbrūkošie nacionālisti šņākuši kā mežs – zinām tevi, putniņ, un jau brīkšķējuši kauli, un ķirbis, kas taču Kuzinam nav oderēts ar čugunu, šķitis nolikts kā starp āmuru un laktu. Lai cik antifašists cilājis hanteles, vienatnē nevar pretoties reiha zobu sitēju nometnēs sagatavotiem trenētiem kaujiniekiem. Visnepatīkamāk, ka, nodarījuši sāpes, nacionālisti atvadījušies ar auf wieder sehen, devuši uz redzīti citugad.

Laikam tak’ sitīs atkal. Līdzjūtīgi ļaudis var ziedot Jānim kompresēm un bindējamā materiāla marlei, zvanot uz “pret nacismu” biedrības telefonu.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. Turpat,herbārijam..

 2. Jāni, piezvani, ja nākamgad Tevi nepiekauj!

 3. Kādrei jau var arī dabūt pa smeceri , ja Jūrmalā var uzcelt tik lepnu māju. Droši vien samaksāts pietiekami

 4. Ja būtu mazāk lietojis alkoholu iepriekšējās dienās, varbūt būtu ticis uz mītiņu. Un jā, lietojot alkoholu jāizvēlas pareizie draugi, nevis kādi pudeles brāļi. Tas uz nākotni…………….

 5. Lai staigā maskā. Viņa sugasbrāļi Krimā ar tā dara. Šad tad līdzot.

 6. Par apmelošanu draud tiesas darbi,jo jūs pat nezināt konkrētus cilvēkus,ja zināt,tad nosauciet,bet ,ja nezinat cilvēku uzvārdus,kas uzbruka ,labāk nerakstiet tādus melīgus rakstus(viena tante teica).

 7. Uzkrāsots, jo nav nemaz satūcis. Kurš gan būtu smērējis gar šito savas rokas…

 8. Vai antifasists Janis Godina arii Fasistika Stalinisma upuru pieminu?Stalina rezima upuru skaits bija daudz lielaks…

 9. , ka tas vienkārši ir uzkrāsots zīmējums un komiska sarkanā provokācija.Nopirktā prese arī pēkšņi klāt°
  komēdija bez traģēdijas.

 10. Jānis, bet latvietis. Atbildēt

  Un kas tur īpaš? Uzglorificēja Jānītim aci. Jābūt pateicīgam, jo nākamās dienas moto taču bija “Pret fašisma glorifikāciju”.
  Ja reizi gadā, tikt pie hemetomas, ir par maz, ieteiktu Jānim Ivanam Kuzinam aizbraukt uz plašo un draudzīgo krievzemi, aprunāties ar puikām, kuru atpazīšanas zīme ir sveiciens ar izstieptu roku. Būs tāda glorifikācija, ka vārguļi no NA nestāvēs klāt.
  Janka, iesaku nepalaist garām neatkārtojamo zvaigznīšu brīdi, krāmē čemodānu un fiksi uz staciju.

 11. Ak, tu nabaga **…. Labāk, kā vecis, būtu gājis strādāt, nevis žēlojies kā tāda maza meitene. Tādus ir situši un sitīs, lai kādi būtu uzskati.

 12. Ak tu nabadziņš! Tad jau šis datums viņam ir kā dzimšanas diena. Tikai vai viņš nebaidās ,ka par apmelošanu var iekulties lielākās ziepēs,ja neredzēja ,kas tie bija?

Draugiem Facebook Twitter Google+