×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Anšlavs, Junora
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
15. jūlijs, 2014
Drukāt

Cietsirdīgi pamestais Džeris gaida palīgus peldēšanas nodarbībām un meklē jaunu saimnieku (15)

Foto - " Labās mājas"Foto - " Labās mājas"

Džeris ir trīs gadus vecs Rietumsibīrijas laika, kuram liktenis bija lēmis kļūt par nemīlētu dzīvnieku, stāsta Juglas dzīvnieku patversmes brīvprātīgā palīdze Laila Ķikuste. Ar līdzcietīgu cilvēku atbalstu sunim jau sagādāta nauda invalīdu ratiņu iegādei, bet šobrīd tiek meklēti brīvprātīgie, kas suņukam palīdzētu peldēšanas nodarbībās, bet pats galvenais – jauni, mīloši saimnieki.

Lai ārstējas pats vai šaušu nost

Viņš auga nevis mājās līdzās saimniekam, bet gan tika aizvests uz īpašumu, kurā izgāztuvei līdzīgā vidē dzīvoja. Kad īpašnieks devās medībās, suns tika ņemts līdzi, bet citādi Džeris dzīvoja viens, kamēr īpašnieks – Rīgas dzīvoklī.

Ne katru dienu sunim tika vests ēdamais – reizi nedēļā, divās vai pat reizi mēnesī. “Te ir žurkas, putni – lai medī un ēd,” bija noteicis vīrietis uz kaimiņu aizrādījumiem. Tomēr kaimiņu sirdis neizturēja – viņi sāka suni barot.

Tā Džeris būtu dzīvojis vēl ilgi, līdz viendien, kad medībām viņš kļūtu nederīgs, tiktu nošauts, kā tas iepriekš izdarīts ar citiem suņiem, tostarp liekiem kucēniem.

Taču brīdis, kad pret Džeri varētu pavērsties ierocis, ja vien viņš pats mokošā nāvē nebūtu nomiris, pienāca ātrāk. Vairākas nedēļas kaimiņi vēroja, kā suns mokās sāpēs – nevar kārtīgi nokārtot dabiskās vajadzības, brīžiem nevar pakaļķepas no sēdus stāvokļa pacelt un šļūkā pa piedrazoto teritoriju pusguļus.

“Sunim pašam sevi jāizārstē vai arī jāšauj nost,” uz kārtējo kaimiņu norādījumu, ka dzīvnieks jāved pie ārsta, atkal vienaldzīgi noteicis īpašnieks. Taču suņa sāpju smilksti augām diennaktīm un kaimiņiem tie kļuva neizturami. Tā Džeris nonāca Juglas dzīvnieku patversmes “Labās mājas” aprūpē.

Foto – Džeris mācās peldēt Juglas ezerā

Ārstēšanās un vēlme dzīvot

Veicot pirmos izmeklējumus un nozīmējot ārstēšanu, vairāki dakteri vienojās, ka jārīkojas ar izslēgšanas metodi. Proti, vispārīgajos izmeklējumos (analīzēs, rentgenā un ultrasonogrāfijā) nesaskatot iemeslu, ārstēja varbūtējo slimību – aizdomas par kāda nerva iekaisumu vai saspiešanos starp mugurkaula skriemeļiem, kas varētu būt spēcīga sitiena sekas.

Džeris raksturā ir fantastisks, pacietīgs un kārtīgs suns. Ārsti viņu apjūsmo. Džeris grib mīļoties un būt cilvēka tuvumā. Grib iet pastaigās.

“Diemžēl vienbrīd pat pavisam sašļukām, jo suņa veselības stāvoklis nevis uzlabojās, bet pasliktinājās, proti, ja sākotnēji Džeris vismaz staigāja, tad vienā dienā iekaisušais nervs nobloķējās un pakaļkājas pilnībā atteicās kustēties,” pārdzīvotos satraukumus atceras Laila.

Tiesa, līdz ar šo nobloķēšanos izzuda arī lielās sāpes, ko dzīvnieks izjuta pie katras kustības, katra elpas vilciena. Džerim tika veikti papildus izmeklējumi, tai skaitā datortomogrāfija, taču arī tās rezultāti neviesa skaidrību. Šobrīd daļēja jūtība ir atgriezusies vienā pakaļķepā, otra – pilnībā nejūtīga un nekustīga.

Pievienot komentāru

Komentāri (15)

 1. Džeris jau staigā!!!!!!!!!

 2. to pilsētas saimnieku un otru kurš pameta sunīti tiesāt lai zin kā izturēties pret dzvnieku

 3. Es ieteiktu sadus saimniekus nofotografet un paradit avizes,lai paskatas,kads cilveks dzivo musu vidu

 4. ļoti skumjš stāsts.. Asaras sariesās:(

 5. Es īsti nesapratu,kas ir ar to tā saucamo”saimnieku”,vai viņš ir saukts pie atbildības??? Tādus cilvēkus,pat kauns tādu izdzimteni tā nosaukt,ir tak ,labākajā gadījumā jāsēdina.Un nejau uz diviem,trim gadiņiem…..Kad šinī Valstī beidzot valdība sāks domāt ne tikai,kā sagrābt sev vairāk naudas kabatās,bet arī pa pārejām lietām????

 6. ….ja pasaule ir augstakie speki,es ticu par so nezelastibu iipasnieks sanems 10-kartigi.JAUTAJUMS MEDNIEKU KOLEKTIVAM: VAI JUS,MEDNIEKI,ARI NEESAT DALEJI ATBILDIGI,PAR TO,KA KOLEKTIVA IR NEVIS DABAS DRAUGS,BET BENDE???????!!!!!!! man tevs ari bija mednieks -es zinu,kas ir mednieks -dabas draugs!!! PADOMAJIET,KOLEKTIVA BIEDRI,TADS NECILVEKS TAISA KAUNU VISAM KOLEKTIVAM-NAV CIENIGS BUT MEDNIEKS.

 7. Saimnieka vārdu? Tautai ir jāzina savi varoņi!!

 8. Un izslēgt no mednieku aprindām , tādi nav mednieki… atbildēt likumā paredzētā kartībā kā arī segt izdevumus .

 9. Komenteet jau visi skaisti maak, bet vajag jau arii riikoties, labaak kaads buutu uzrakstiijis ka njems Džeriiti pie sevis 🙂 … un ir gatavs rupeties par vinu .

 10. Kaadeelj tiek aizsargaati shie divkajainie nezveeri!KADEELJ tiek nokluseets vinju vaards???Tadi necilveki jaasauc pie atbildiibas par vinju nezheligo ricibu!Citādi nepaies ilgs laiks, kad šī ne-cilvēka rokās nokļūs nākamais dzīvnieks, kuru sagaida Džera liktenis!Aiziegums tiem necilvekiem njemt jebkuru dzivnieku!Sods un publiskot vaardu-tikai taa ir izeja shadaas situacijas,savadak nemainisies nekas!.

  • Pilnībā piekrītu

  • Es arī esmu mednieks un arī man ir laika,jaukāku,sabiedriskāku suņuku nevaru pat iedomāties,tāpēc man ir pilnīgi neizprotama suņa “saimnieka”attieksme pret šo suni. Arī mans viedoklis ir,ka Džera īpašnieka vārds ir jāpublicē,viņš ir jāsoda un uz mūžu jāatņem medību ieroča licenze.Kauns,ka tāds “cilvēks” sevi sauc par mednieku,jo mednieki IR dabas draugi.

 11. Publicējiet lūdzu Džera īstā bijušā saimnieka vārdu uzvārdu un adresi !

 12. Pret tā saucamo īpašnieku ir jāierosina krimināllieta par nežēlīgu izturēšanos pret dzīvnieku, pamešanu bezpalīdzīgā stāvoklī, palīdzības nesniegšanu.
  No viņa arī ir jāpiedzen visi izdevumi, kas radās suņa ārstēšanā.
  Kā arī, viņam jābūt aizliegumam jebkad dzīvē turēt kādu dzīvnieku.
  Citādi nepaies ilgs laiks, kad šī ne-cilvēka rokās nokļūs nākamais dzīvnieks, kuru sagaida Džera liktenis.
  Nesodāmības sajūta un nežēlība turpināsies.
  Džerim – izveseļoties un atrast mīlošu saimnieku.

  • piekritu ka tadam,cilvekam liegumu uz jebkuru dzivnieku.Dzerim izsturibu,un atrast patiesus cilvekus,kuri par vinu patiesi rupesies.Bet tam saimniekam,lai pienak ta diena ,kad vinam nebutu kas udens kruzi padotu gulot uz gultas

Draugiem Facebook Twitter Google+